Skocz do zawartości

HB + Astra na Inverto Unicable II czyli 2 konwertery Wideband + multiswich


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę w końcu zrobić modernizację mojej instalacji antenowej. Dotychczasowe rozwiązanie jeszcze "ledwo zipie", ale nowe nie do końca mnie zadowalały i ciągle odkładałem temat, do póki nie znalazłem tego:

 

Unicable II Cascadable switch with Terrestrial input and 4x dCSS/SCR/Legacy+Terrestrial outputs

Jest to nowy multiswitch inverto - miks legacy, unicable i unicable II. W zależności co się podepnie na wyjściu, może działać jako zwykłe wyjście dla odbiornika nie obsługującego SCR (legacy), a po wykryciu EN50494/EN50607 przełącza wyjście na SCR. Wyjść ma 4-ry więc spokojnie można zasilić nawet całkiem sporą instalację, w końcu daje to możliwość zrobienia 4-rech magistral niezależnych SCR, czy też 4-rech połączeń legacy lub ich mixów. Natomiast to nie wszystko. Multiswich można zasilić konwerterem Quattro, albo dwoma wideband:

 

Wideband 40mm LNB with Horizontal/Vertical ports

No i tu robi się ciekawie, bo mając tylko 4-ry przewody między multiswitchem a anteną, możemy zreplikować funkcjonalność instalacji 2 x Quattro i zeza np na HB i Astrę. Konwerter znalazłem dostępny w PL w cenie około 100PLN, więc na tle Quattro jest całkiem spoko. Nie wiem ile ma kosztować nowy multiswitch. Poprzednie generacje kosztowały w granicy 100 Euro, więc też całkiem cena OK.

 

 

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

5413_DR-IDLU-UST110-CUO4O-32PEnV2202172.thumb.jpg.8479fe4d1877b74cf34be2b9a413b743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...