Skocz do zawartości

Pilot VU+ Solo2 - info, epg, guide, exit, logitech harmony.


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się na VU+ Solo 2.

 

Niestety drażni mnie organizacja klawiszy oryginalnego pilota VU+. Głównie chodzi mi brak rozdzielenie EPG na Info i Graficzne EPG. Odnosząc się do pilota nBoxa - to co jest w nBox pod klawiszem Info jest w VU+ pod Exit. Natomiast W VU+ brakuje odpowiednika Guide, a klawisz EPG pokazuje opis bierzącego kanału i dopiero po wybraniu EPG można przejść na listę "Pojedyncze EPG". Dostęp do graficznego EPG już w ogóle jest bez sensu, bo jedynym sposobem jest wpierw przytrzymać długo EPG, potem z listy skróconej wybrać Graficzne EPG. Tak samo nie ma odpowiednika wciśnięcia EPG na liście programów.

 

Wiem, wiem, marudzę... ale ja korzystam z Logitecha Harmony, nie mam wszystkich klawiszy jak pilot VU+ a logitechowe "Info" i "Guide" leży odłogiem... Ktoś kminił jak można sensownie "rozszerzyć" funkcjonalność zestawu klawiszy standardowego pilota, tak aby EPG rozbić na Guide i Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nie rozumiem po co kupować sprzęt, który już na początku nie spełnia wymagań.

A ja nie rozumiem dodawania komentarzy nic nie wnoszących do tematu.

 

 

Wracając do tematu, w:

Menu -> Ustawienia -> System -> Przyciski Pilota jest ewidentnie rozróżnienie na dwa osobne Info i EPG - jak mogę się dobrać, gdzie mogę znaleźć jakie klawisze są zmapowane pod te przyciski. Być może pilot domyślny od VU+ w bazie Logitecha ma więcej klawiszy niż jest fizycznie na pilocie i można by było w Harmonym przypisać pod Info to co bym chciał.

 

1_0_1_3E22_2EE0_13E_820000_0_0_0.thumb.jpg.eecd141cd6d7f84517189d2d7e6d7740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR[/member] 

Nie masz tu mapowania jak w nBox. Nie ma LIRCa. Tu obsługa pilota jest wewnątrz Enigma2.

Możesz próbować mapować w pliku keymapl.xml ale ja po kilku minutach dąłem za wygraną. Nawet nie dlatego, że leń jestem, ale dlatego, że plik jest często aktualizowany wraz z Enigma2 i podmienianie go co aktualizacja nie będzie przyjemnością.

Jednak też mi brakowało klawisza INFO.

W sumie u mnie rozwiązałem to tak:

  • Menu → Ustawienia → System → Interfejs GUI
  • Menu → Ustawienia → System → Przyciski pilota
  • Pilot Logitech Harmony → przypisany klawisz HELP pod INFO

UWAGA → listę kanałów spod OK w SH4 wyświetlamy strzałką w dół/górę.

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - mniej więcej wiem co już robią te mapy... notabene to są chyba domyślne mapy Enigmy?

 

Przy okazji chyba znalazłem błąd:

<map context="ChannelSelectEPGActions">
<key id="KEY_INFO" mapto="info" flags="b"/>
<key id="KEY_INFO" mapto="info_long" flags="l"/>
<key id="KEY_EPG" mapto="epg" flags="b"/>
<key id="KEY_EPG" mapto="epg_long" flags="l"/>
<key id="KEY_INFO" mapto="showEPGList" flags="b"/>
<key id="KEY_EPG" mapto="showEPGList" flags="b"/>
</map>

 

Zdublowane są wpisy KEY_INFO i KEY_EPG krótkiego - w jednej sekcji prowadzą do różnych akcji? Tak chyba nie powinno być.

 

Dzięki tux - tak muszę zrobić i tak mam teraz - po prostu muszę przemapować np HELP na Info i zaprogramować do Harmonego.

 

Natomiast wciąż mnie ciekawi czy w bazie kodów VU+ nie ma innego pilota np od innego modelu VU+ który ma więcej klawiszy i ma np klawisze Info i EPG. Przecież mogę zaprogramować w Harmonym inny pilot niż fizycznie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bacie VU+ jest jeszcze jeden pilot. Ma jeden klawisz mnie :)

Konkretnie ma PLAY/PAUSE jako jeden klawisz a nie jak u Ciebie dla Solo2 PLAY i PAUSE to osobne klawisze.

 

Ogólnie na MIPS jest tak, że pilot ma mniej klawiszy. Wywracać to można przez zmianę keymap.xml czy innych wpisów. Jednak w przypadku np. VU+ 99,999999999% użytkowników ma pilota od VU+ i raczej nie potrzebuje tych funkcji. Posiadacze np. Logiteh Harmony mogą wykonać to co napisałem wyżej i też będzie w sumie OK.

 

Cała zabawa w mapowanie po pewnym czasie przynosi tylko kłopoty ponieważ co aktualizacje GUI trzeba będzie to wszystko paczować i ujednolicać pod GOS. Dla garstki osób nie jest warte całej tej pracy jaką trzeba włożyć w to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tux[/member] - ja to rozumiem i nie mam zamiaru w jakikolwiek najwet najmniejszym stopniu sugerować aby cokolwiek modyfikować "pode mnie" czy innych użytkowników Harmony.

 

Po prostu nie daje mi spokoju i nie mogę zmieniając ustawienia w menu enigmy (pilota) uzyskać tego czego chcę. Nie mieszając harmonego - chcę aby klawisz "Help" z oryginalnego pilota VU+ działał jak w SH4, czyli:

- pierwsze wciśnięcie -> infobar,

- drugie -> second info bar,

- trzecie -> EPG bieżącego kanału.

 

Co ciekawe coś musi się dziać też poza samym keymap.xml - ponieważ w nim wszystkie odniesienia do KEY_EXIT kierują tylko do następujących działań:

 

keymap.xml:42: <key id="KEY_EXIT" mapto="cancel" flags="m"/>
keymap.xml:132: <key id="KEY_EXIT" mapto="cancel" flags="m"/>
keymap.xml:145: <key id="KEY_EXIT" mapto="back" flags="m"/>
keymap.xml:176: <key id="KEY_EXIT" mapto="back" flags="m"/>
keymap.xml:193: <key id="KEY_EXIT" mapto="hide" flags="m"/>
keymap.xml:197: <key id="KEY_EXIT" mapto="hideLong" flags="l"/>
keymap.xml:251: <key id="KEY_EXIT" mapto="exit" flags="m"/>
keymap.xml:410: <key id="KEY_EXIT" mapto="leavePlayerOnExit" flags="m"/>
keymap.xml:473: <key id="KEY_EXIT" mapto="exit" flags="m"/>
keymap.xml:486: <key id="KEY_EXIT" mapto="exit" flags="m"/>
keymap.xml:596: <key id="KEY_EXIT" mapto="cancel" flags="m"/>
keymap.xml:652: <key id="KEY_EXIT" mapto="cancel" flags="m"/>
keymap.xml:683: <key id="KEY_EXIT" mapto="exit" flags="m"/>
keymap.xml:713: <key id="KEY_EXIT" mapto="cancel" flags="m"/>

 

Gdzie jest odwołanie do "show infobar"? A przecież jak się ogląda dany kanał i wciśnie Exit to pojawia się Infobar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie.

To co chcesz uzyskać jest poprawkę E2 GUI na SH4. Ktoś kiedyś to tak zrobił i zostało.

Inaczej to ujmując - E2 GUI dla MIPS32EL nie ma takiej sekwencji bo nikt jej nie zaimplementował.

Oznacza to, że raczej nie uzyskasz tego co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele wyjaśnia...

 

BTW - ciekawe dlaczego taka opcja nie poszła dla MIPSa też, w końcu tam bardziej przydała by się taka sekwencja.

 

Na razie opanowałem sobie tek, że pod help zmapowałem zmianę infobar/second infobar. A pod epg jest epg bieżącego kanału. To mnie na teraz zadowala i pewnie tak zostanie, aczkolwiek szkoda, że w MIPSach obsługa pilota jest jaka jest i w sumie nie daje możliwości rozbudowania jej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy to wprowadzić ale po co? Jakie to jest udoskolenie? Na mips infobar jest pod exitem, naciskam exit mam infobar naciskam jeszcze raz i znika. Jak sobie wyobrażacie pod exitem 3 funkcje naraz. Co innego nbox pilot tam jest klawisz info a pilot vu ma bardzo mało przycisków. Tak jak tux napisał z poziomu gui można sobie poustawiać przyciski jak kto chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się zna na programowaniu to dodać to co chce do image bazującego na OpePLi lub OE-A skompilować poszukać błędów i chyba powinno działać.

A próbowałeś image na OE-A one są bardzo rozbudowane więc może coś takiego jest lub plugin mutliquibouthons.  

 

[info]Poprawiono błędy[/info]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w MIPSie jest już sekwencja - nazywa się po polsku "Przełączanie paska info" która się składa z:

1 naciśniecie - "Pasek info"

2 naciśniecie - "Druga pasek info"

3 naciśnięcie - "wyłączenie pasków info"

 

Ja sobie teraz pod HELP z pilota VU+ zmapowałem właśnie tę funkcję.

 

Notabene taka sekwencja mogła by być dodana jako opcja do wyboru, wg mnie nie jest to niemożliwe zrobić sekwencję jak w/w + epg.

 

Natomiast to tylko rozważania teoretyczne - po prostu tak można zrobić.

 

 

 

BTW - generalnie jak patrzę ile jest ciekawych funkcji w ustawieniach "Przyciski pilota", aż by się chciało mieć takiego z większą ilością ich dostępnych. Tak aby łatwo np ustawić sobie dostęp do PiP i jego wariacje, czy co tak ktoś lubi, np rozbite na 3 Info, EPG bieżącego kanału, i Graficzne EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może raz jeszcze z małym uporządkowaniem faktów bo tu się mały bałagan zrobił. Włącznie z moimi skrótami myślowymi.

 

Dla SH4 mamy:

  • układ IR;
  • LIRCa;
  • evremote2;
  • Enigma2

Dla MIPS32EL mamy:

  • układ IR;
  • sterownik do obsługi IR z tłumaczeniem kodów (jak evremote2);
  • Enigma2;

Powyższe też jest w lekkim skrócie ale obrazuje jak to działa.

W obu przypadkach można dodać w sumie każdego pilota tyle, że...

  • dla GOS SH4 wygląda to tak, że poza SPARK7162 ti tunery przerabiane i jak np. w przypadku ESI88 używanie pilota innego niż oryginał (przeważnie);
  • dla GOS MIPS32EL to chyba za każdym razem oryginalny pilot od danego BOXa (póki co kilku VU+).

W przypadku SH4 można było jeszcze jakoś to składać bo i tak mało kto używał oryginalnego pilota ESI/UHD a dla ADB5800xx często były do wyboru co najmniej 2.

W przypadku MIPS32EL nie widze potrzeby zabawy w inne piloty dla VU+

 

Teraz sprawa sekwencji jakie chcemy mieć przypisane.

Dla SH4 było dużo poprawek i naginania się. Dla MIPS32EL nie robię tego ponieważ tak naprawdę Ci co mają MIPS32EL sa przyzwyczajeni do tego co on oferuje. TO posiadacze SH4 próbują na modłę tego co mieli w ADB5800xx (np.) skonfigurować MIPS32EL.

Wszystko prawdopodobnie by się dało. Pytanie podstawowe - po co? Dla garstki osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawdopodobnie by się dało. Pytanie podstawowe - po co? Dla garstki osób?

 

Kompletnie OT, ale nie mogłem się powstrzymać: Gdyby nie takie "garstki osób", to postęp by się zatrzymał we wszystkich dziedzinach. A że czasami te zachcianki "garstki osób" się rozpowszechniają, to już inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zgłosić do to OpenPLi :)

W sensie te sprawy jak w wątku. Może da się ich przekonać.

 

Mi na początku - 2-3 dni - lekko przeszkadzało działanie pilota na MIPS. Potem jak ogarnąłem to co opisałem wyżej to nie mam uwag. Działa mi jak chce.

Kwestia to przyzwyczajenie, ale w końcu jak się zmienia telewizor z firmy Z na Y to też nie oczekuje się, że pilot będzie ten sam i funkcje działające tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie - ja nie mam parcia aby coś na siłę wprowadzać u nas do gałęzi MIPS bo tak było na SH4 - to nie tak.

 

Po prostu zwróciłem uwagę jak przesiadłem się na dobre, że pilot od VU+ wg mnie jest źle zaprojektowany, ponieważ do obsługi Info/EPG/Graphical EPG ma zaledwie 1 przycisk - słownie JEDEN przycisk. To jest wada jakiej łatwo się nie przeskoczy, bo co? wymienimy wszystkim piloty - nie...

 

Można brakujące klawisze zmapować pod inne i tak zrobiłem, np Info zmapowałem sobie pod Help.

 

Natomiast mapowanie - mapowaniem - to działa i tu zastrzeżeń nie mam... To co jestem zdziwiony to brak w gałęzi MIPS sekwencji: Info -> 2 Info -> EPG, która to jest jak widać w SH4. Akurat kwestia obecności/braku takiej sekwencji to kwestia kodu samego E2 i to mnie zaskoczyło.

 

Abstrahując od dywagacji o słuszności i wyższości pilota A nad pilotem B to przydała by się w E2 przy konfiguracji możliwość tworzenia sekwencji czynności, tak aby np każdy mógł sobie zrobić sekwencje działań wywoływanych poprzez kolejne naciskanie tego samego klawisza. Teraz jest tak, że można dorzucić np dwie, trzy czynności pod jeden przycisk, ale zamiast sekrecji dostajemy menu z wyborem funkcji, a nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw22

Sterownik w VU obsługuje 4 tryby pracy.

W trybie RemoteCode-2 akceptuje 48 kodów, w tym parę, których nie ma na pilocie. Wszystkie kody bezproblemowo obsługuje e2 w swojej standardowej konfiguracji. Wystarczy skorzystać z systemowego narzędzia do przypisania kodów do akcji. Nie potrzeba modyfikować żadnych xml-i.

 

Korzystając z pilota uniwersalnego można więc mieć pod OK listę kanałów, pod guide epg, pod info info a pod czymś tam jeszcze pasek infobara. Plus parę innych kombinacji.

 

EDYCJA:

Zła informacja jest taka, że nie ma łatwej metody nauczenia harmony dodatkowych kodów. Natomiast piloty z grupy JP1 (np. urc-6440) potrafią bez problemu przyjąć dowolny kod wpisany ręcznie przez użytkownika. Definicje urządzeń są przechowywane w postaci plików tekstowych i są przenaszalne. Jak ktoś raz nauczy tuner obsługi jakiegoś urządzenia, inny może skorzystać. W harmony nie ma takiej możliwości, o ile pamiętam.

Co ciekawe są sporo tańsze od harmony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie

 

Podepnę się pod temat ,nie chcąc zaśmiecać..

Mam solo 2,pilot to dziadostwo,chcę użyć pilota od solo który jest ok.Jak użyję Remote control code plugin za cholerę nie zapamiętuje zmiany code na 1.

Czy jest komenda na konsolę do zmiany system code z 2 na 1 ? Może ktoś zna nazwę i lokalizację pliku z konfiguracją system code ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...