Skocz do zawartości

nBOX - SAT>IP client


Gość fryta008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fascynatów.

 

Mam małe pytanie uruchomiłem w domu server SAT>IP. Rozwiązanie pięknie działa na TVHeadend. Udostępniam 4 tunery na 2x weteku play. Posiadam jeszcze Czarnego nboxa w sypialni, jako że nie chce mi się zmieniać konwertera na octo, ponieważ ten który posiadam ma ciekawą funkcję - możliwość podłączenia do konwertera anteny naziemnej i pasywnie miksuje mi naziemną z sat.  Pomyślałem że będę sobie do sypialni wysłał sygnał SAT po LAN używając protokołu SAT>IP (http://www.satip.info/)

 

Znalazłem na sieci wpisy mówiące o tym że działa to z dodatkiem enigma2-plugin-extensions-remotestreamconvert. Niestety kochana Graterlia nie ma takiego pluginu :(.

 

Jest szansa na paczki do nboxa do tej funkcjonalności?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niestety w wpisie który podałeś padło kilka rozwiązań :) i intersuje mnie opcja zapasowego tunera. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale to chyba nie jest sat>ip tylko stream. Czyli dekodowanie kanałów jest na dekoderze biorcy domniemam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fryta008

Doszedłem do wniosku że jedna w sypialni postawie raspberry pi 3 z KODI i bede stream robil z serwera. A blaszaka sprzedam za drobne 100 kilka złotych. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wiem że temat sprzed roku ale nie ma z niego żadnej konkluzji.

 

Czy jest szansa na odpalenie dziś boksa tak aby enigma na nboxie czy esi używała sat>ip zamiast fizycznego dvb-s który jest na pokładzie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest funkcja "zapasowy zdalny odbiornik" w menu. Tyle, że dekoduje "zdalny odbiornik". Poza tym działa poprawnie. Przynajmniej pomiędzy tunerami na E2 i zdaje się, że wymaga OpenWebifa na "zdalnym odbiorniku".

Sorki za pytanie ale nigdy z tego nie korzystałem. Jak działa zapasowy zdalny odbiornik ? Załóżmy że jest skonfigurowany w opcjach podstawowego odbiornika, widoczny w sieci i ma podłączony "zapasowy telewizor" Czy to wystarczy aby oglądac TV na zapasowym ? Czy zapasowy musi mieć podłączoną instalację anteny SAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "zapasowy" nie ma TV, ale za to ma dostęp do wolnego gniazdka SAT. Na tunerze, który z niego korzysta, kiedy głowica jest zajęta obsługą nagrywania, to sygnał idzie właśnie z zapasowego jako strumień po sieci.

 

Funkcja zapasowego zdalnego odbiornika jest wewnętrzną sprawą enigmy. Z tego co zrozumiałem w źródłach, to do zdalnego odbiornika generowane jest żądanie wysłania strumienia, które jest rozumiane przez OpenWebif. Czyli, żeby coś współpracowało, to musi takie zapytanie rozumieć i odpowiedzieć zgodnie z oczekiwaniami. W konfiguracji podaje się tylko IP a reszta linka generowane jest przez enigmę podczas chęci skorzystania z zapasowego odbiornika na podstawie aktualnie włączonego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...