Graterlia OS [MIPS32EL] - uwagi i błędy

Zaczęty przez TomTelos, 16 Grudzień 2016, 21:59:24

« poprzedni - następny »

TomTelos

16 Grudzień 2016, 21:59:24 Ostatnia edycja: 29 Marzec 2018, 11:04:10 by TomTelos
Tak jak w temacie, pobieramy obrazy: >>>MIPS32EL<<<
Instalujemy i w razie błędów lub uwag piszemy w tym wątku.
Graterlia OS Devel:
Zgemma H2S, Mut@nt HD1500, ADB5800sx

wwns

tux

Tu masz wszystkie moduły w pakiecie kernela.
Zainstaluj pakietu od wifi.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

wwns

17 Grudzień 2016, 22:15:03 #3 Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2016, 11:23:33 by wwns
Dobra znalazłem dla vu duo2 15mb rozmiar
Sprawdzę czy się zainstaluje
Dobra robota śmiga aż miło :)

1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota
2.Dobrze by było dodać skin GOS FullHD
3.Jakiś menadżer pakietów
4.Poprawić tłumaczenia
5.WIFI w duo2 w gos 54Mb w open pli 270Mb niby ten sam sterownik

tux

17 Grudzień 2016, 22:42:12 #4 Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2016, 00:22:46 by tux
Pakiet Kernel jest już zainstalowany bo musi.

EDIT tux:
@wwns
Zaktualizuj system i zrestartuj boxa. Powinien poprawnie załadować wszystkie moduły dodatkowe dla USB/HID/input. Zapomniałem dodać kilku wpisów do modutils.sh
Dzięki za czujność.
Graterlia OS

TomTelos

18 Grudzień 2016, 10:02:27 #5 Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2016, 10:20:13 by TomTelos
Cytat: wwns w 17 Grudzień 2016, 22:15:03Dobra znalazłem dla vu duo2 15mb rozmiar
Sprawdzę czy się zainstaluje
Dobra robota śmiga aż miło :)

1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota
4.Poprawić tłumaczenia

Ad.1 nie wiem nie używam cec
Ad.2 Prace trwają nad skórką fullhd najpierw pierwszeństwo ma default potem wezme się za inifinity w fullhd a potem pozostałe.
Ad.3 i 4 Również będzie ale to za jakiś czas po nowym roku.
Graterlia OS Devel:
Zgemma H2S, Mut@nt HD1500, ADB5800sx

tux

Cytuj1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota
4.Poprawić tłumaczenia

Ad1 ← jeszcze nie zdecydowałem się jaki tryb wybrać. Nie wiem czy w ogóle jakiś będę implementował. W sumie jest to tuner DVBx i nie wyobrażam sobie co chwilę włącz i wyłącz do i z głębokiego czuwania. Prawda jest taka, że głebokie czuwanie to nic innego jak 2x zasilacz w boxie. Pierwszy dla trybu czuwania i drugi właściwy (no tak w skrócie). Głębokie czuwanie to nic innego niż polecenie zamknij system i odcięcie na brutala zasilania od drugiego zasilacza. Jak wiadomo włącz/wyłącz co chwilę powoduje tylko problemy. Skoro można już poczytać w niejednym miejscu o kondensatorach to aż mną trzęsie. Jednak rozważam tę opcje i prawdopodobnie wygra "Suspend To Ram". Co do CEC -- tego jeszcze nie ma w pełni zaimplementowanego. Funkcja jest mi potrzebna jak zaszłoroczny deszcze. Używam pilota Ligitech Harmony 650 i on ma zdecydowanie bardziej zaawansowane funkcje niż CEC. Co nie oznacza, że jak dokończę inne, ważniejsze rzeczy to nie zajmę się CEC :)

Ad2 ← w przygotowaniu, ale czasu trzeba. Tego nie robi się w godzinę czy nawet w jeden dzień ;(

Ad3 ← nawet jak będzie to tylko jako opcja. GOS masz w założeniu wgrać, skonfigurować, dodać co trzeba z OPKG i aktualizować (polecenie sysupdate w terminalu). Nie zaś co chwilę z pilota bawić się pakietami. Do zabaw jest wiele innych softów.

Ad4 ← Tłumaczenie również się poprawi. Na to też trzeba czasu. Przy SH4 również nie było to na pierwszym miejscu.

Zacytuję tu coś w WWW projektu:

Cytuj  I jeszcze na koniec mała UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich - wiem, że mogło to dziwnie zabrzmieć. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE a OS i nie będzie z założenia ŁATWA. Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu ułatwiaczy typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację tego systemu, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!
Graterlia OS jest dla Ciebie, jeżeli:
  •     oczekujesz prostego, stabilnego Systemu Operacyjnego dla VU+, ADB5800xx, ADB28xx, SagemCom88, Spark7162;
  •     cenisz sobie możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania wszystkiego od nowa, jak wychodzi nowa wersja softu;
  •     terminal nie jest dla Ciebie miejscem strasznym a wręcz przeciwnie - nie przeraża Cię;
  •     nie oczekujesz multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków a stawiasz na wyselekcjonowanie tego, co wartościowe.
Graterlia OS nie jest dla Ciebie, jeżeli:
  •     oczekujesz, że system zrobi za Ciebie wszystko lub prawie wszystko;
  •     chcesz mieć preinstalowane pakiety, bo tak jest łatwiej;
  •     najważniejsze to mieć multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków i to na wyciągnięcie pilota - stabilność jest na dalszej pozycji.
   Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej) - proszę - posłuchaj Nas i nie instaluj jej. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i Nam. Założenia Graterlia OS są takie, jakie są. Graterlia nie była, nie jest i nigdy nie będzie jak każdy inny soft. Jest inna i taka pozostanie.

Najbardziej istotny fragment dla wielu osób to:

Cytuj   Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej) - proszę - posłuchaj Nas i nie instaluj jej. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i Nam
Graterlia OS

AbrahaM

Cytat: tux w 18 Grudzień 2016, 10:32:50
Cytuj. Używam pilota Ligitech Harmony 650 i on ma zdecydowanie bardziej zaawansowane funkcje niż CEC. Co nie oznacza, że jak dokończę inne, ważniejsze rzeczy to nie zajmę się CEC :)

Sugeruje jednak przemyślenie tej kwestii. Z moich obserwacji wynika, że procentowo całkiem spora ilość użytkowników (ta, która wie, że może z tego korzystać, że może odpowiednią paczkę dosintalować), z CEC korzysta. Nie każdy musi chcieć kupować pilota za (najtaniej, wg CENEO) 200 zł, żeby móc wygodnie razem z satelitą wyłączyć telewizor...

tux

@AbrahaM
Przeczytaj raz jeszcze uważnie ci napisałem.
Napisałem, ze CEC też się zajmę. Tyle że jak skończę kilka innych kwestii.
Graterlia OS

AbrahaM

Cytat: tux w 18 Grudzień 2016, 10:53:15@AbrahaM
Przeczytaj raz jeszcze uważnie ci napisałem.
Napisałem, ze CEC też się zajmę. Tyle że jak skończę kilka innych kwestii.

aprf.
moje niedopatrznie.
wydawało mi się, że napisałeś, że nie zajmiesz, podwójna negacja mnie zmyliła.

tux

Graterlia OS

wwns

18 Grudzień 2016, 11:21:28 #11 Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2016, 23:01:33 by wwns
A i jeszcze jedna ważna sprawa dobrze by było dodać do obrazu dla duo2 paczkę wifi ( bo aby po co kabel podłączać jak jest wewnętrzne wifi )
Dobra źle się wyraziłem dodaj gui razem z pakietem wifi
Skin wstawię jak będzie gotowy

tux

A napisz mi jak konfigurujemy to wifi skoro najpierw GUI musisz zainstalować?
Graterlia OS

Jessi23

Jak chłopaki można to byście coś dla VU ultimo wypuścili. :P  :P
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci.
I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci.
I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."
Ezekiel 25:17

wwns