Skocz do zawartości

EPG - błędne wpisy, rozjazd pomiędzy INFO a OK/EPG


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Od bardzo dawna obserwuję rozjazd w tym co podawane jest w EPG w zależności od tego w której sekcji GUI jest pokazywany opis.

 

Na poniższym przykładzie, kanał Discovery Sience - dziś godzina 14:00.

 

Korzystam z EPG Import - pobierana jest lista wyłącznie dla Polskich kanałów z Rytec Poland XMLTV o 07:02, dziś ręcznie pobrałem listę po skasowaniu starej o 14:18. Przed skasowaniem starego epg.dat, wyłączyłem enigmę, skasowałem epg.dat i poleciał dla pewności pełny reboot. Po wstaniu czystego systemu pobrałem ręcznie z menu pluginu.

 

Teraz tak - jak wybiorę info oraz info info - to opis programu jest błędny, natomiast opis dostępny pod OK, OK -> info, w graficznym EPG i EPG dostępnym na www jest OK.

 

Co jest grane - czemu raz podawany jest opis A a raz opis B, skąd one się biorą w tych sekcjach.

 

Niedawno wspominałem ten błąd w czasie kiedy zauważyłem, że błędnie jest ustawiona domyślna strefa czasowa, ale ja u siebie mam ją już dobrze ustawioną.

 

Zwróćcie u siebie jak macie podawane opisy i czy są prawidłowo czy jest rozjazd pomiędzy tym co okazane jest pod "OK", a tym pod "Info".

 

EDIT: Przed chwilą sprawdziłem program na ncplus.pl i tam pokazuje, że ten błędny opis jest z programu który będzie emitowany za +1h.

519236806_bedny_info_info.thumb.jpg.b5bfa36c090df098f7e8b68ca4781cd5.jpg

617848754_bedny_info.thumb.jpg.aec523a306a5cf1b0fd6968d95cc4dba.jpg

1935528196_prawidowy_EPG.thumb.jpg.4a7d642444b368643ab0a5fbe3ef84e1.jpg

912443114_prawidowy_OK_info.thumb.jpg.0c6a5c1528124a86fa56d67c517c1937.jpg

1996195282_prawidowy_OK.thumb.jpg.971291934fdd33ce61e6179edde20dea.jpg

1701284826_prawidowy_web_epg.png.db276a14576b3e6fcb01a5b80796e3ed.png

1883699896_prawidowy_-_program_z_ncplus.thumb.png.367077895e362dea6fffaa86ac570cc1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dzisiaj się to pojawiło. Wcześniej nie było tego problemu. Za pewne ma to związek ze zmianą czasu. Trzeba trochę pewnie poczekać by wróciło do normy. Po za tym jak już mowa o EPG to u mnie na nowych kanałach Polsat HD, Polsat Film HD i Polsat News HD odkąd weszły, nie ma EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obu przypadkach które podałeś wyświetla ten zły opis czyli Mega maszyny Alaski. Wydaje mi się że to może być jakiś błąd epg,  ba innych kanałach wygląda że jest ok. Kiedyś podobną sytuację miałem na którymś że sportowych kanałów chyba Polsat Sport albo Eleven. Był jakiś mecz (powtórka) a w opisie było coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno ma to związek z zmianą czasu.

 

Wyłączyłem import z netu, ustawiam na kanale Discovery SC wyłączam enigmę: /etc/init.d/gui stop, kasuję epg.dat, startuję gui i opisy +1h. Przełączam na TVP 1 +1h, na TVP +1h, wracam do Discovery SC +1h, wracam na TVP 1, biorę 2 x info i nagle na moich oczach opis epg z +1h zmienia się na prawidłowy...

 

Meksyk...

 

Wniosek, na części kanałów epg jest nadawane +1h, na innych już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą tuxa:

 

Ubić pobieranie EPG z sat, oprzeć się tylko na danych z EPG Import.

 

Menu -> Ustawienia -> System -> EPG: wyłączyć pobieranie wszystkich typów EPG z SAT.

[attach name=EPG.jpg type=image/jpeg]16536[/attach]

 

Menu -> Ustawienia -> System -> Interface GUI: odszukać "EIT Teraz/Następny na pasku info" - przestawić na nie.

[attach name=Interface+GUI.jpg type=image/jpeg]16538[/attach]

 

Wyłączyć enigmę, w konsoli np.:

/etc/init.d/gui stop

 

skasować epg.dat (domyślnie w /hdd)

rm /hdd/epg.dat

 

doinstalować dodatek enigma2-plugin-epgimport

opkg install enigma2-plugin-epgimport

 

i ustawić pobierania z netu opisów. Tu polecam aby mieć jakiś HDD, etc na dane epg, ponieważ pełny plik epg.dat może objętość mieć 10-12MB, czyli więcej niż możemy posiadać miejsca w flash.

EPG.thumb.jpg.5e41f555fcba2fbb830be070d7e70678.jpg

Interface_GUI.thumb.jpg.7d638f0e668454ee67aff2a62dcd3def.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało bez wyłączania GUI z konsoli. Wyłączyłem jedynie EPG z satki w opcjach a następnie zaznaczyłem w ustawieniach wtyczki aby przed pobraniem skasowało istniejące EPG. Chyba ten sam efekt bo wyświetla prawidłowo.

Pytanie czy po tym zabiegu można ponownie włączyć EPG z satki? Jest kilka kanałów których nie ma w EPG import jak np VOD Polsatu i w sumie jedynie do tego mi to potrzebne.

PS. Które EPG ma priorytet w chwili gdy włączone z satelity i wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie priorytet ma to z netu, jeżeli dane dotyczą tej samej godziny. Kiedy są przesunięcia, to oczywiście wpisy się dublują.

 

Natomiast na pasku INFO to co jest wyświetlane zależy od wspomnianej opcji "Menu -> Ustawienia -> System -> Interface GUI -> EIT Teraz/Następny na pasku info", gdy jest na nie to dane są "z internetu" a jeżeli jest na tak, to zawsze aktualne z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydedukowałem  ;D  ,że EPG z nowej częstotliwości powinny pojawić się za około dwie doby,

ponieważ za około 48 godzin przestanie działać EPG na poprzedniej (starej) częstotliwości.

Ale to tak po mojemu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...