Skocz do zawartości

Dlaczego jest taki problem z HDD?


Gość Quell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekawi mnie jaki jest sens w tym, że obsługa dysku w nbox jest tak skomplikowana? Nbox recorder z założenia jest do pracy z HDD więc jaki jest sens konieczności zabawy z dyskiem? Z założenia nowy soft ma być uproszczony ale jak trzeba używać dodatkowych zabiegów żeby zainicjować dysk, to chyba nie jest to uproszczenie. Przy zamianie dysku na inny trzeba kombinacji alpejskich z partycjami zamiast po prostu inicjalizacji dysku w nboxie. To takie moje uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak często zmieniasz dysk na nowy...?

@tux napisał:

  • poprawiony plik lircd.conf - naprawiona obsługa klawiszy FF i REW;
  • do system.sh dodana opcja inicjacja dysku twardego /dev/sda jest "orane" całe, zakładana jest jedna partycja, formatowana z nadaniem etykietki "records" i montowana do /hdd;

Plik do aktualizacji w podpiętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako doświadczony (ponad 3-miesięczny) użytkownik nboksa napiszę: Obsługa dysku w mod by tux nie jest skomplikowana a po dodaniu opcji do system.sh (na razie jeszcze trzeba aktualizować ręcznie) jest wręcz banalna. Po zalogowaniu przez ssh wpisujemy: system.sh inithdd i po kilku potwierdzeniach czy na pewno cierpliwie czekamy :) Jeżeli tux zostawi PPanels w systemie, to może ta opcja tam się pojawi ... chociaż nie wiem czy tam się da kilka razy pytać czy na pewno, czy tylko odpala się skrypt? Natomiast sposób obsługi dysku w mod by tux, czyli przez etykietę a nie przez numer urządzenia, jest bardzo przemyślany - gdyby np. podłączyć do nboksa huba i tam 4 dyski, to wszystko jedno do którego gniazda trafi dysk z nagraniami to nbox poprawnie go podłączy do systemu.

 

 

Ale z drugiej strony rozumiem początkujących. Jak włączyłem mojego nboksa po raz pierwszy, to nawet do głowy mi nie przyszło, żeby logować się przez SSH/telnet. Z pilota zrobiłem inicjalizację HDD z menu i nagrywałem. Po 2 tygodniach jak zacząłem sprawdzać inne systemy z pena, to wszystko już było dość proste, ale jednak przy pierwszym zderzeniu z nboksem miałbym problem z dyskiem w takiej wersji jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey mógłbyś mi wytłumaczyć (początkującemu) jak zrobić tą aktualizację?Jak się zalogować przez SSH nie mogę tego znaleść (patrzyłem tutaj na forum na pluginy i jest tam SSH server , ale pisze że plugin zbędny od wersji 8.1.2 wzwyż.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie jest to bardzo miłe, co mi przyjdzie poniżej napisać.

 

Primo, to już nie tylko syndrom niezrozumienia tekstu, ale w ogóle niechęci do czytania. Tux (i nie tylko on) stara się, aby jakaś dokumentacja była dostępna dla początkujących. Na stronie http://nbox.xunil.pl nie dość, że istnieje historia wersji softu i archiwum historii do wglądu, to ponadto jest jeszcze FAQ, które będzie się rozszerzać. I jest forum, a tu, jak widać, jest już wiele tematów.

Osoba, która się wypowiedziała, zaczynając ten wątek, nie dość, że wykazała postawę pretensjonalną, to jeszcze najwyraźniej (można wnioskować po temacie i treści) nie zadała sobie trudu, aby chociaż zerknąć do FAQ, nie pisząc już o historii wersji, w której to jest opisane, dlaczego obsługa nośników jest w mod by tux taka, a nie inna.

 

Secundo, to problem, który obserwuję już od jakiegoś czasu. Jest nim zakup tunera z Linuxem przez osoby, które NIGDY nie powinny kupować takiego tunera. Tuner satelitarny na Linuxie to jak specjalizowany komputer z normalnym Linuxem. Może warto, zanim się kupi taki tuner, zainstalować jakiegoś nieklikanego Linuxa, choćby na pendrive i zobaczyć, czy damy sobie radę z obsługą. W tunerze mamy na tyle mało zasobów, iż nikt tu nie da WAM w prosty sposób myszki, klawiaturki i klikanego "konfiguratora". Namiastką klikania jest Blue Panel w PKT Software. Wedle moich doświadczeń nie jest to dobra droga rozwoju.

 

Dlatego jest to już ostatni raz, kiedy toleruję (albowiem nie akceptuję) takie zachowanie na forum. Każde następne posty z postawą roszczeniową, czy pretensjonalną będą lądować w ŚMIETNIKU. My - wszyscy ludzie mamy pewne granice wytrzymałości. Ostatnio niektórzy użytkownicy zaczynają je przekraczać.

 

PS.

Po prostu tu nie ma miejsca na bałagan i lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My naprawde NIE JESTEŚM groźni. Próbujemy po prostu utrzymać porządek by każdy szybko mógł odnaleźć co potrzebuje. Forum ma być skarbnica wiedzy a nie miejscem gdzie jest dużo wartościowych informacji, ale trudno je znaleźć bo "utonęły" pod stosem innych, mniej ważnych wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem leniwy ani głupi. Szanuje wiedzę innych i jestem wdzięczny za chęć do jej przekazywania. Moja uwaga była tylko do tego, że zabrakło opcji inicjalizacji dysku bez konieczności robienia tego przez ssh.

Do @Dafi... wydaje mi się, żę to było odpowiednie forum gdyż dotyczyło moda by Tux.

Do Kamelia... nie mam awersji do czytania, nawet w innych językach, ale nie każdy jest takim geniuszem linuxa jak Ty...

Do Tux.. dzieki za tą opcje odpalenia dysku z pilota, o to mi chodziło :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...