Skocz do zawartości

Nowości na Forum


TomTelos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Wprowadzono poprawkę w wykryciu niektórych OS i przeglądarek w profilu np: Windows 10, Microsoft Edge, Android, Debian, Linux mint ...itd. Zmiany widoczne w nowo napisanych postach. Przykład po lewej w moim profilu
  • Dla tych co nie lubią lub nie używają Tapatalka na smartfonie od teraz strona forum jest dostosowana do widoku mobilnego.
  • Przy wyszukiwarce box pojawiła się opcja gdzie szukać. (Zmienia się od tego gdzie aktualnie przeglądamy: całe forum, to forum, ten wątek.)
  • Regulamin w zakładkach.

Przechwytywanie1.PNG.c68a887ff8cda9a3d1b2cd5e66acb255.PNG

Przechwytywanie2.PNG.4f99e5c3875a5182d0834763d9418333.PNG

Przechwytywanie3.PNG.c555ef31e40bd062cbe2ad72c940dd39.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za bardzo nie wiem o co ci chodzi ale "wątek przeczytaj zanim zadasz pytanie" został podzielony na wątki w dziale FAQ. Nic nie zostało usunięte nie martw się.

 

Przecież tutaj: http://openpli.xunil.pl/index.php/FAQ zostało dodane kilka opcji a tam było kilka stron.. Nie wiem gdzie to jest.. Było tam porównanie nboxów np. itp.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak widzicie pierwsza faza już gotowa czyli aktualizacja forum. Tapatalk został wyłączony, na forum można spotkać trochę nieprzetłumaczonych tekstów ale to będzie się poprawiać. Nowości jest troszkę i pod maską i z wyglądem jak i funkcjonalności forum.

Parę rzeczy jeszcze się poprawi, sugestie lub błędy mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość uporządkowania, by było jedno pod drugim? Mam na myśli wersje oscama do pobrania, wygląda to trochę chaotycznie.. Forum miłe poza tym :)

 

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1055.msg38167#msg38167

 

 

P.S - wyświetla mi że post napisałem o "Dzisiaj o 21:41:52" a jest 23:42 jest możliwość ustawienia gdzieś czasu? Nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość uporządkowania, by było jedno pod drugim? Mam na myśli wersje oscama do pobrania, wygląda to trochę chaotycznie..

Będe się zastanawiał nad tym.

P.S - wyświetla mi że post napisałem o "Dzisiaj o 21:41:52" a jest 23:42 jest możliwość ustawienia gdzieś czasu? Nie mogę znaleźć.

Kliknij swój profil i wygląd forum i ustaw Format czasu:. domyślnie dla forum i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość uporządkowania, by było jedno pod drugim? Mam na myśli wersje oscama do pobrania, wygląda to trochę chaotycznie..

Będe się zastanawiał nad tym.

 

Uprzejmie proszę, byś w miarę możliwości, wolnego czasu itd., zrobił. Specjalnie wrzucałem załączniki wg kolejności, a teraz wygląda to, jakby ktoś w marchewkowe pole granat wrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co lepiej było po staremu? tzn pionowo jeden rząd i w dół?

 

Moim zdaniem: TAK ;)

 

A tak poza tym, to ciężko mi idzie przyzwyczajanie się do linków "Nieprzeczytanie wiadomości" i "Wątki z nowymi odpowiedziami" w nowym miejscu, ale w końcu się przestawię. Poza tym poprzednia wersja jakoś wyraźniej mnie informowała, że mam PW :( TapTalka nie żałuję, ale jakoś tak pod koniec używania poprzedniej wersji zauważyłem, że ma całkiem przyjemny interfejs mobilny i mam wrażenie, że był lepszy od aktualnego jak chodzi o czytanie na 4 calach.

 

A ogólnie, to ja z tych co po prostu nie lubią zmian, czasami nawet tych na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne forum jest jeszcze w fazie testów.

Pewnie byśmy nie tykali tego w ogóle póki co (tylko poprawki bezpieczeństwa póki jeszcze są) ale jak zaczęło to chodzić jak czołg + błędy PHP to nie dało się tak dalej.

PHP 5.4 już nie ma wsparcia pełnego. PHP 5.5 za moment straci. Na PHP 5.6 poprzednie forum miało już atak serca. Trzeba było coś zrobić. Niestety.

Obecna forma wymaga lekkich przyzwyczajeń, wiem to. Jednak Ci co pamiętają skrypt Vanilla Forum też na początku mieli problemy z interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mickey[/member]

 

1. "Nieprzeczytanie wiadomości" i "Wątki z nowymi odpowiedziami" Lokalizacja nie jest zła mogę przenieść gdzie indziej ale szczerze nie ma chyba lepszego miejsca jak jest obecnie.

2.  „wyraźniej mnie informowała, że mam PW" Tutaj się bardzo nie zgodzę z tobą, teraz to widać ze masz nowe wiadomości i nawet masz podgląd ;)

3. Mobilną wersją zajmą się na końcu bo tam troszkę jest za duży widok działów i zrobi się bardziej kompaktowy.

 

Jest też bardzo dużo nowych funkcji np.: możliwość zapisywania szkicy, rozbudowane alerty ...itd

Trochę rzeczy jest do poprawy. Ale ogólnie moim prywatnym zdaniem nowe SMF jest bardziej na plus, czuć świeżością i nowoczesnością. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTelos[/member]:

 

ad. 1: Pewnie masz rację i to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale po prostu szukam tego po lewej na górze, jak było w poprzedniej wersji. Może obok daty? Albo pod tym paskiem "Strona główna/Szukaj/itd"? A może po prostu za 2 tygodnie będzie już na swoim miejscu po przyzwyczajeniu ;)

 

ad. 2: Wyskakiwało mi na ekran takie coś (okienko) "masz nowe wiadomści, wyświetlić je w nowym oknie" i wiedziałem, że coś przyszło :) Mam wrażenie, że ten pasek gdzie jest info jakoś mi się zlał z przeglądarką i nie jest częścią strony a częścią przeglądarki i nie zwracam na niego uwagi ... takie odczucie mam.

 

(...) czuć świeżością i nowoczesnością. 8)

 

Jednych to cieszy a innych mniej 8)

 

A tak swoją drogą: Domyślna czcionka w postach jest mniejsza, czy mam efekt wymiany monitora?

 

tux[/member]:

 

W Vanilla Forum był jakiś drobny lekko denerwujący problem, ale może poprawili ;)

 

A poważniej: Jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mickey[/member]:

 

ad. 2: Wyskakiwało mi na ekran takie coś (okienko) "masz nowe wiadomści, wyświetlić je w nowym oknie" i wiedziałem, że coś przyszło :) Mam wrażenie, że ten pasek gdzie jest info jakoś mi się zlał z przeglądarką i nie jest częścią strony a częścią przeglądarki i nie zwracam na niego uwagi ... takie odczucie mam.

 

Opcje użytkownika zostały zresetowane, proszę sobie jeszcze raz ustaw (załącznik)

 

A tak swoją drogą: Domyślna czcionka w postach jest mniejsza, czy mam efekt wymiany monitora?

 

Tak masz rację

 

tux[/member]:

 

A może tak powrót do Vanilla Forum?

 

Aż mnie ciarki przeszły :P

Przechwytywanie.thumb.PNG.62970f9fcf0e2eb43908a1e8f7d2d8f3.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecne forum jest jeszcze w fazie testów.

 

Testy testami, a może by coś względem załączników postanowić?

Zarówno ja, jak i mickey[/member] postulowaliśmy powrót do poprzedniego pioniowego listingu załączników

 

Jak ma nie być, to się jakoś dostosuję, ale nie ukrywam, że obecny poziomy układ jest z mojej perspektywy mocno nieergonomiczny. Przedtem sobie wrzucałem pliki (np. oscama), w określonej kolejności, na górze dokumentacja, potem poszczególne wersje w logicznym układzie. Teraz to wygląda, jakby granat na kartoflisko wrzucił. Niby można kombinować np. litera z przodu, ale i tak to byłaby partyzantka, na moim przykładzie

 

a-oscam-r11273-1.doc b-oscam-r11273-1-sh4-multipatch_v6.2.8e-allond c-oscam-r11273-1-sh4-multipatch_v6.2.8e-nolibusb-phoenix

 

i... nagle ni z gruchy ni z Pietruchy pod a

d-oscam-r11273-1-sh4-multipatch_v6.2.8e-nolibusb-phoenix-nodebug

 

bo się nie mieściło na ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Informacja

 

Od dnia dzisiejszego (2017.03.01) edycja własnego posta może się odbyć tylko do 24 godzin od jego wysłania.

Po upływie 24 godzin, wysłanego postu już nie będzie można modyfikować.

Dlatego od tej chwili dopuszcza się możliwość pisania posta pod własnym postem po upływie 24 godzin w tym samym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...