Skocz do zawartości

Lista kanałów od myszka20


myszka20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś będzie dostępna polska lista kanałów z Hot Birda z podziałem na kategorie tematyczne. Aktualizowana będzie na bieżąco ze zmianami na orbicie. Moje paczki z piconami będą właśnie pod tą listę. Na marginesie bardzo dziękuje za pomoc w ogarnięciu tematu @TomTelos. Zapraszam do przetestowania i zgłaszania uwag  :).

 

Numeracja w bukietach NC+ i Cyfrowy Polsat taka jak u operatorów.

 

Paczka w OPKG: enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

 

  • NC+
  • Cyfrowy Polsat
  • SMART HD+
  • DOMOWY HD+
  • Ogólnotematyczne
  • Filmowe
  • Sportowe
  • Informacyjne
  • Dokumentalne
  • Rozrywkowe i muzyczne
  • Lifestylowe
  • Dla dzieci
  • Polskojęzyczne
  • Obcojęzyczne
  • Erotyczne
  • Polskie Stacje Radiowe

 

 

Picony w liście bukietów:

 

screenshot_2016-06-25_20-40-50.png.257478648ae0de1c5f030770402b7b0e.png

screenshot_2016-06-25_20-42-37.png.f042bc4ab5e02aff0dbc5aa0a3b58b7b.png

screenshot_2016-06-25_20-42-58.png.e46bc90f68100b7b9aed935dca2b8450.png

screenshot_2016-06-25_20-43-19.png.7207927f20d3cbdd4e1e5ddeac386fae.png

screenshot_2016-06-25_20-43-40.png.97f77a463e79f0364b1f31042bbe4996.png

screenshot_2016-06-25_20-44-02.png.fe22fee91d48acc2cd0683ed66169f66.png

screenshot_2016-06-25_20-44-24.png.20e85e2f516dfd97f9e72df9a63a6694.png

screenshot_2016-06-25_20-44-47.png.00c5522e647fc4cfda2798efe95f1d9b.png

screenshot_2016-06-25_20-45-12.png.5ae7b36226680d041f2c99d43859761f.png

screenshot_2016-06-25_20-45-33.png.7460a2b28eaa8184cab92b0e2cd4aed8.png

screenshot_2016-06-25_20-45-59.png.59903d1faaa8f3ab776935e408f1b022.png

screenshot_2016-06-25_20-46-17.png.f3ddd09a43a4740b0fa88674244f688e.png

screenshot_2016-06-25_20-46-35.png.7c6b0b896e925dcecc8601dca3725f0c.png

screenshot_2016-06-25_20-46-54.png.721dcf49104afa019744367ea1276628.png

screenshot_2016-06-25_20-47-17.png.0c3156791d1bdeaf32652c1bdc099c0d.png

screenshot_2016-07-08_20-55-17.png.808e9657da905fce1d9e9c35fd640776.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@myszka@ czy po pobraniu Twojej listy poprzez opkg... powinna być konfiguracja kanałów ułożona przez ciebie ?

po pobraniu listy pojawiły się bukiety które opisujesz w pierwszym poście ale np bukiet NC+

pozostał z moimi poprzednimi modyfikacjami (kolejnością kanałów ułożoną przeze mnie)...

oczywiście po pobraniu restart systemu był...

 

edycja: poprawa pisowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pobrałeś listę poprzez opkg i restartowałeś tuner, wszystkie twoje bukiety mają zostać i pojawić się też mają te od myszki. Po odinstalowaniu paczki i po restarcie bukiety twoje też zostają.

W żaden sposób instalowanie paczki z opkg nie powinno usunąć twoich bukietów, jeśli nie chcesz mieć już swoich bukietów tylko te co myszki to po prostu je usuń ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzięki...

@myszka20 - czy posiadasz w swojej kolekcji bukiet "polskojęzyczne" z nazwami kanałów pisanymi z wyłączonym "caps lock" ? (nie dotyczy pierwszej litery nazwy kanału)...

używając skina Infinity_GOS nazwy kanałów dość mocno wychodzą przed szereg :)

wiadomo pytanie czysto kosmetyczne ale być może w swoich archiwach coś znajdziesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zerknę i zobaczę co da się zrobić. Muszę jednak zaznaczyć że na razie nie planuje zmiany sposobu zapisu nazwy kanału w bukietach i po następnej aktualizacji bukiet się nadpisze nową wersją.

 

Edit.

@MichałTJE wrzuć do:

/etc/enigma2

 

bouquets.tv

userbouquet.favourites.tv

 

Powinien wystarczyć restart GUI.

 

Wtedy pojawi ci się nowy bukiet "Ulubione SAT" to jest to o czym pisałeś. Mała uwaga "bouquets.tv" nie uwzględnia "twoich" bukietów.

ulubione.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja nakładka bardzo ładnie się zaktualizowała...

*********************************************

może trochę za wcześnie wyskoczyłem z ta prośbą

bo korzystając ze skina Infinity_GOS można poprzez

Userskin edytować sobie bardzo płynnie bardzo dowolnie

listę kanałów (czcionki/rozmiar itp itd...)

rewelacja !!! 

*****************************

ale przynajmniej dla mnie pisanie z włączonym CAPS LOCKIEM  jest krzykiem w moja stronę ;)

dzięki za pomoc!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego, co kto lubi. Dla mnie korzystanie z samych dużych liter jest nie na miejscu, ale że nie korzystam z Twojej listy, tylko list operatorów, to mi rybka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o nie chodzi to na liście maja być poprawne nazwy kanałów. Po to mogę ją edytować by nie używać samych małych i samych dużych liter. Dlatego u mnie każda stacja (tam gdzie trzeba) ma zmienioną nazwę.

Osobiście najgorzej wygląda dla mnie lista z samych DUŻYCH liter. Ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się nie zgodził ja już nie mogę patrzeć na listę w moim dedykowanym sprzęcie od nc+  :-[, także oryginalna lista dostarczana na dekodery klientów naszych rodzimych operatorów to dopiero sieczka. To co kolega "tworzy" nie jest 100% tym co fundują nam platformy cyfrowe.

 

oczywiście że jest. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najgorzej wygląda dla mnie lista z samych DUŻYCH liter. Ale co kto woli.

Najgorzej do dla mnie wygląda lista ta co jest skanowana z nieba, Jedne stacje ciągłość liter dużych a jedne z dużej a potem małe (załącznik-1)

W załączniku-2 dla mnie to wygląda jakoś normalnie i poukładane.

 

wszystko zależy od tego, co kto lubi. Dla mnie korzystanie z samych dużych liter jest nie na miejscu, ale że nie korzystam z Twojej listy, tylko list operatorów, to mi rybka :D

Dokładnie, wybór jest.

1542735192_Zacznik-1.png.2ebcbbc2f0fd8247a9a90d5cbbd3b2d7.png

1272224973_Zacznik-2.png.42d79d57e3e17260d5cabbd631c9f424.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wielkości liter w nazwach nie są przypadkowe. Mogą Wam się nie podobać, ale są takie jakie właściciel sobie życzył/zatwierdził. ;)

 

I po porównaniu powyższych, zdecydowanie mi się bardziej podoba wersja dostawcy od samych dużych. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Nazewnictwo kanałów i użycie odpowiednich liter NIE leży w gestii dostawcy (czytaj Nc/CP) tylko jest wymuszone przez właściciela danego kanału. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, też coś napiszę ;)

 

Po to mam OpenPLi i kontrolę nad własnym odbiornikiem, żeby robić sobie listy kanałów i inne rzeczy według własnego uznania ... w takim zakresie w jakim potrafię (czy też w jakim mi się chce...). Jak komuś nie odpowiada lista kolegi @myszka20 albo lista operatora, to niech nie korzysta i zrobi sobie swoją własną. Autorzy list mają prawo mieć własny gust i robić sobie po swojemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione to twój bukiet? Jeśli chcesz dodać jakiś kanał np. z bukietu "NC+" do swojego bukietu. Wybierasz jako aktywny bukiet "NC+" dajesz "OK" żeby wyświetlić listę najeżdżasz na canal+ 1 naciskasz opt i tam masz opcje dodaj kanał do bukietu wybierasz swój bukiet i kanał ląduje na końcu tego bukietu. Jak chcesz zmienić jego kolejność w ramach swojego bukietu jeszcze raz w trybie listy opt funkcja zmień pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Wydaje mi się, że mam na głównej liście kanałów też zły wpis dla Canal+1.

Po aktualizacji listy oczywiście wykonałem pełen restart systemu.

 

Czy mogę prosić o pomoc jak zaktualizować skutecznie główną listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Uprawnienia są ok, jest w tym pakiecie i była na poprzedniej wersji softu i listy kanałów.

Po zmianie wersji oprogramowania i nowej liście tylko ten nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Przeskanowałem ale nic nie znalazł  :(

 

Dokładny komunikat na C+1 jest : Usługa nie znaleziona! (SID nie znaleziony w PAT)

 

Dodatkowo widzę, że coś się popsuło w paczce HBO.

Zamiast HBO Comedy jest HBO3 a nie mogę znaleźć HBO HD.

Coś mam chyba nie tak z listą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Widać, że chyba przegapiłem zmiany na liście bo zarówno paczka HBO jak i C+! zniknął. Kiedy była zmiana i czy czasami w tym samym czasie nc+ nie zmienił parametrów paczki HBO i C+1?

Wydaje mi się, że przy komunikacie "Usługa nie znaleziona! (SID nie znaleziony w PAT)" mogą być złe parametry tego kanału.

 

Widzę dwa rozwiązania.

 

1. Wykasować obecne listy kanałów i wgrać nowe jeśli coś jest popsute. Może to nawet jest lepsze rozwiązanie bo odrazu poprawię paczkę HBO. Jak wywalić i wgrać zupełnie nową listę ?

 

2. Proszę o informacje w jakim pliku w systemie po ssh mogę to sprawdzić i jakie parametry powinien mieć C+1 ? Wyedytuje tą listę, sprawdzę czy są poprawne parametry dla C+ i jak będzie źle to poprawie w liście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrozumieć lista jest aktualna, jeśli nie działa ręczne wyszukiwanie to żadne "czary mary" złota lista tu nie pomoże. Proszę spróbować zainstalować jeszcze raz czysty system i sprawdzić. Jeśli moja lista nie pasuje mamy w repo listę @tux i plugin do automatycznego pobierania list Cyfrowego Polsatu i NC+ plugin-j00zekbouquets_0.0.3_sh4.ipk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Nie wiem dlaczego ale po restarcie tunera zeskanowało ręcznie ręcznie 11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK i znalazło C+1 ale dziwnie bo pod nazwą TV POLONIA.

Zapisało do głównej listy i przynajmniej wiem, że pod nazwą TV Polonia mam C+ ;-(

Jak zmienić nazwę i uporządkować ?

 

Podobnie na innej częstotliwości znalazłem HBO HD ale nie zapisało na głównej liście operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwnie bo pod nazwą TV POLONIA

Dlaczego dziwne, a zaznaczone było czyść przed skanowaniem? To dowód że kolega próbuje zreanimować starą nie aktualną listę jeśli mnie pamięć nie myli to sprzed października zeszłego roku. Zmian było bardzo dużo i na tyle istotnych że, pozostaje ułożyć sobie nową. Przypomnę jednak, że temat tyczy się mojej listy i problemów z nią związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Jeśli mogę to zapytam odnośnie p.1, który zapytałem wcześniej.

 

Jak wykasować całkowicie starą-obecną listę kanałów i wgrać nową jeśli coś jest popsute.

Może to nawet jest lepsze rozwiązanie bo od razu poprawię wszystko.

Jak wywalić i wgrać zupełnie nową listę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To chyba nie ten dział  ;) bo zakładając że kolega używa tej listy i ma ją nie aktualną to tylko w bukiecie "polskojęzyczne" jest wersja bez audio pl. A tak na poważnie można sobie ręcznie do skanować częstotliwość 12284 sr 27500 polaryzacja H fec 3/4. W repo znajduje się aktualizacja. Aktualizacja ręczna np. DreamboxEdit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum no ale od czegoś trzeba zacząć ;-) Od dwóch dni jestem posiadaczem Nboxa BZZB  (jest to mój pierwszy tunerek na linuxie więc ciągle się uczę, czytam forum etc.) Nie rozpracowałem jeszcze do końca edycji list kanałów (a rodzina chce oglądać w komforcie) więc zdecydowałem się - przynajmniej tymczasowo na gotowe listy i wybór padł na Twoje. Generalnie to ciężko się jakoś szczególnie przyczepić bo wygląda to bardzo ładnie, funkcjonalnie i co najważniejsze jest ta łatwość pobierania bezpośrednio z serwera co dla początkujących ma znaczenie.

 

Tyle tytułem wstępu. Napisałeś w pierwszym poście tego wątku że zapraszasz do przetestowania i zgłaszania uwag więc takowe czynię. Moje pytanie brzmi dlaczego np. lista Dla dzieci nie zawiera niektórych kanałów - np. Polsat JimJam, który jest dostępny w Polskich i na Polsacie a np. w Obcojęzycznych są niektóre kanały polskie ze stajni NC+ jak Kuchnia+ czy Teletoon+ etc ? Czy jest to jakiś błąd czy celowe ustawienie ? Oczywiście tylko grzecznie pytam, bo jak najbardziej szanuję wykonywaną pracę mając świadomość że pochłania to sporo cennego czasu i że w pierwszej kolejności lista ta jest wykonywana "pod siebie", a dopiero potem udostępniana dla chętnych (za co oczywiście wielkie pokłony! )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...