Skocz do zawartości

Szukam sprawdzonego sumatora sygnałów TV/Sat


Gość carolef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gniazdo abonenckie to niejako "odwrócenie" tego co zrobił sumator Maximum. W "normalnym" gnieżdzie abonenckim są zespoły filtrów pasmowo przepustowych do radia, sat i TV. Osobiście używam gniazd Axing. Sat link to trochę bieda w wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym stylu. Mam wzmacniacz aws 133s http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_wewnetrzny_z_zasilaczem_aws-133s_B11883.htm z wyjscia bedzie szło na 2 gniazdka. W gniazdkach bedzie sygnał zsumowany z sat przez rzeczone sumatory. Więc szukam też sprawdzonego rozdzielacza.

 

ależ wodzu, cóż wódz,

masz gotowe gniazdka, które od razu mają wbudowaną elektronikę rozdzielającą,

nawet 2x sat, 1x radio, 1x tv.

kosvena2xsat.thumb.jpg.6caae07258da3d4acfb69f8844f9ae61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na strychu najpierw trzeba rozdzielić.

 

ależ po co?

do takiego gniazdka puszczasz albo jeden kabel ze wszystkim albo dwa, a nie cztery, i w gniazdku Ci zachodzi proces odwrotny niż na sumatorze czy multiswitchu.

 

Abraham

 

No toż to jest właśnie gniazdo abonenckie. Pytanie na ile lipa a na ile prawdziwe :)

 

dokładnie takie mam pomontowane, wydaje mi się, że działają właściwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carolef

Dobra, pal sześć gniazda i inne wynalazki.  Jaki rozgałęziacz polecacie. Idzie sygnał naziemnej i dzieli go na dwa. Sprawa jest prosta. Na strychu mam wyprowadzone kable z anteny sat. Żadnego multiswicha. Do tego antena do tv naziemnej i radiowa. Sygnały z anten naziemnej i radiowej idą do rzeczonego aws 133s, gdzie są sumowane i w miarę potrzeby wzmocnione. Na dole mam w pokojach 2 punkty odbiorcze. Na strychu do pokojów przez sumatory idą zsumowane sygnały sat i tv fm. Na dole są gniazda abonenckie. Takie jak Panowie opisali. Cały problem teraz jest by sygnał z aws 133s rozdzielić na 2 do sumatorów o których była mowa na początku wątku. Obecnie mam to zrobione zwykłym trójnikiem, bez żaden elektroniki i się zastanawiam czy jakiś sprawdzony rozdzielacz nie był by lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strychu dajesz sumator Maximum który miksuje ci wszystko (TV,SAT) w jeden kabel, jeden kabel zasuwa na dół a na dole gniazdo abonenckie odwraca ci to co zrobił sumator i znów masz sygnały osobno.

JAk masz konwerter Twin i dekoder z nagrywaniem to drugi kabel leci na wprost bez udziwnień.

Bierz gniazdo 2SAT TV Axinga i po temacie

 

 

Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...