Skocz do zawartości

Czym odtwarzać muzykę (bo w zasadzie nic nie działa)


Gość krzyh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym używać NBOXa do odtwarzania muzyki, skoro i tak jest włączony cały czas. Gdy sprawdzałem to jakiś miesiąc temu wydaje mi sięże jakoś to działało - odtwarzanie FLACów i MP3.

Teraz nie działa żaden player (Advanced ..., Freeplayer, Mediaplayer2, Merlin Music player). Albo nie widzą plików muzycznych albo stoją i nic nie robią. Merlin Music player to kompletna beznadzieja bo nie wiadomo nawet jak toto obsługiwać. Reszta playerów niewiele lepsza w obsłudze. Po zainstalowaniu Mediaframework (albo i czegoś innego, już się gubię, po instalowałem dziś wszystko co tylko może przypominać kodek, czy player, zaczęło mi odtwarzać MP3 ale tylko w Mediaplayer2. FLACi albo są nie widziane, albo player nic nie odtwarza, za to zmieniają się cyferki długości utworu.

Czy coś się zepsuło po aktualizacjach z końca października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Myślę że najlepszymrozwiązaniem Byłoby uruchomienie MPD. Kiedyś tu na forum była podjęta próba ale sprawa zdechła w zarodku. Szkoda,  myślę że byłoby to jedno z ciekawszych i bardzo popularnych rozszerzeń.  Bynajmniej nie mam roszczeniowego podejścia -  poprostu brakuje mi wiedzy by domknąć temat. Ale nadal czekam i liczę na oświeconych kolegów i koleżanki ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux jak pamiętasz, testowałem mpd na nbox (różne konfiguracje karty dźwiękowych itp) i nawet zgłosiłem się, że mogę coś przetestować  jak trzeba. Daj tylko znać :)

 

Co do flac:

Sprawdziłem u siebie i pliki flac nie są odtwarzane (sprawdzane MMP i AFP). Co do Merlin Music Player - na nbox (nie wiem czy tylko u mnie) jest on nieużywalny - nie dość, że nie odtwarza, to działa strasznie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie też nie działa odtwarzanie formatu FLAC na NBOX sprawdzałem na Merlin Player, MediaPlayer2 oraz FreePlayer, mp3 działa bez problemu.

System mam aktualny, dodam że na freebox 8.6 odtwarzanie formatu FLAC działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Akurat mnie nie było jak część wątku wylądowała w śmietniku :)

Poniżej kilka linków do plików flac (oficjalnie dostępnych do pobrania):

http://download.linnrecords.com/test/flac/recit24bit.aspx

http://www.lindberg.no/hires/test/2L-109_05_stereo-44k-16b.flac

http://www.lindberg.no/hires/test/2L-082_stereo_44kHz_16b_01.flac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie było już mówione co i jak. Wyszukiwarka na forum działa jak trzeba.

 

[*]Zainstalować z opkg enigma2-multiframework i restart pełny

[*]Wchodzimy do Graterlia os menadżer - ustawienia systemowe - framework ustawić GST&FFM - zapisz.

[*]Mediaplayer2 - kliknąć setup - edycja ustawień - biblioteka odtwarzania mediów - ustawić EPlayer3 - zielony zapisz.

[*]AFP -setup wybrać-wersja mulitframework -ffmpeg

[*]IPTV - Trzeba mieć zainstalowane ffmpeg lub multiframework i odtwarzać w local media. Trzeba też pamiętać jaki ma się wybrany player pod niebieskim przyciskiem

 

I tak zawsze sprawdzamy pliki multimedialne. Mamy dwie biblioteki do odtwarzana gStreamer lub ffmpeg.

 

A jeśli komuś enigma2-multiframework spowalnia tuner, no to jest jedna rada trzeba sobie kupić szybszy tuner. Co wy oczekujecie od nboxa że będzie jeszcze smażył frytki? Ten tuner jest już prawie antykiem i jeśli na nim chcemy zrobić studio multimedialne no to musimy iść na pewne ustępstwa w stylu że może zwolnić. Ja się przyzwyczaiłem do tego, coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

  • IPTV - Trzeba mieć zainstalowane ffmpeg lub multiframework i odtwarzać w local media. Trzeba też pamiętać jaki ma się wybrany player pod niebieskim przyciskiem

...

 

Dla jasności przekazu. Jeśli komuś spowalnia multiframework, to IPTVPlayer odtworzy flac za pomocą ffmpeg i odtwarzacza zewnętrznego, bez potrzeby korzystania z multiframework. Temat uważam za wyczerpany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

@TomTelos - dziękuję za pomoc, choć trochę  niepotrzebnie się uniosłeś. Z wyszukiwarki korzystałem, tyle że trzeba wiedzieć czego szukać - ja miałem problemy tylko z plikami flac. Odnośnie kroków podanych przez Ciebie:

1. Mam zainstalowane

2. Mam jako domyślne ustawienie

3. Zainstalowałem teraz, skonfigurowałem zgodnie z zaleceniami, sprawdziłem, działa.

4. Skonfigurowane, nie działa.

5. Nie używam.

6. Testowałem również Merlin Music Player, ale działa tak koszmarnie wolno, że nie jest używalny (być może to kwestia skuna MetrixHD - log z crash'a w załączniku).

 

Jeżeli jest jakiś błąd do namierzenia, dajcie znać, to postaram się coś zalogować/przesłać.

 

PS. Nie oczekuję, że nbox będzie demonem prędkości - nigdy nie napisałem że multiframework mi zwalnia (choć zwalnia :) ), ponieważ wiem jaki hardware siedzi w środku nbox'a.

enigma2_crash_1455981556.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 4. No tu się robi bardzo ciekawie

Ad 6. Ta wtyczka dawno jest nieaktualizowana, to prawda coś tam nie do końca działa trzeba będzie zerknąć na nią w wolnej chwili.

 

Nie oczekuję, że nbox będzie demonem prędkości - nigdy nie napisałem że multiframework mi zwalnia (choć zwalnia :) ), ponieważ wiem jaki hardware siedzi w środku nbox'a.

To było raczej kierowane do wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Sprawdzę jeszcze ten AFP.

 

Sprawdziłem IPTVPlayer - rzeczywiście działa odtwarzanie flac bez enigma2-multiframework (co więcej odtwarza poprawnie filmy, na kórych domyślny player restartuje e2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Nie wiem czy to możliwe, aby tak było, ale mam wrażenie, że na e2-multi był restart, a na zwykłym e2 (biblioteki domyślne lub od Ciebie) po prostu łazi pingwin i restartu trzeba dokonać samemu, bo nic nie idzie zrobić.

Wiem, że IPTVPlayer, to osobna wtyczka, ale jak to możliwe że odtwarza to czego nawet AFP nie odtwarza? Korzysta z innych bibliotek?

 

PS. Chyba się nam tu lekki off-top robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

afp i każdy inny odtwarzacz pod e2 korzysta z interfejsu e2 do odtwarzania plików i potrafi to co potrafi e2.

 

Kolega @sss zaimplementował w IPTVPlayerze odtwarzacze zewnętrzne. Innymi słowy, zatrzymuje przetwarzanie obrazu prze e2 i uruchamia z linii poleceń wyświetlanie filmu jednym z dwóch dostępnych mechanizmów (gstreamer ffmpeg).E2 jest wykorzystywana tylko do obsługi GUI.

Dzięki temu e2 nie ma szans się zawiesić przy odtwarzaniu dowolnego śmiecia no i odtwarzane jest wszystko na co pozwalają komponenty a nie e2.

 

Tak w wielkim skrócie i z dużymi uproszczeniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Dzięki za wyjaśnienie. Przy okazji testowania odtwarzaczy - Mediaplayer2 wyświetlił mi komunikat o braku wtyczki dekodera MPEG-4  Video (Advanced Simple Profile) w GSTREAMER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...