Skocz do zawartości

Tapatalk


Gość herpoi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wtyczka została wyłączona. Niestety ale jest tak dziurawa, że zabrakło by mi kilku stron A4 na wylistowanie tego. Jedna z dziur ślicznie daje dostęp do nieautoryzowanego dostępu do pisania postów, inna daje możliwość wysyłania e-mail przy pomocy serwera.

Póki co nie przewiduję ponownego włączenia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest niezarobkowa i utrzymuje się z dobrowolnych wpłat na PayPal.

Tyle tego jest, że ledwo starcza na minimum. W sumie to już dawno mamy opcję średnią. Cóż...dokładam. Ale nie żalę się. Skoro zacząłem cały projekt to liczyłem się z tym, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cytuję sam siebie:

Wtyczka została wyłączona. Niestety ale jest tak dziurawa, że zabrakło by mi kilku stron A4 na wylistowanie tego. Jedna z dziur ślicznie daje dostęp do nieautoryzowanego dostępu do pisania postów, inna daje możliwość wysyłania e-mail przy pomocy serwera.

Póki co nie przewiduję ponownego włączenia jej.

Koszt utrzymania TapaTalk jest zerowy ale nie da sie utrzymywać tego co jest....napisałem wyżej.

Koszty reszty są dość duże. Serwery hostujące całość to najtańszych nie należą niestety. Ale nie skarżę się.

Zawsze jak można to utrzymuje daną funkcjonalność. Tu się nie da. nawet dostawcy hostingów mieli już dość tego co się wyprawia z tą wtyczką i dali ultimatum, albo wtyczka zostanie wyłączona, albo nas wyłączą bo narażamy ich na potencjalne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że tak jest. Używam tapatalka na komórce, z której korzystam częściej niż z komputera. Wiele forów przeglądam z tapatalk. Korzystanie z wersji przeglądarkowej na komórce jest upierdliwe. Może chociaż da się zrobić wersję mobilną forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak SMF wykryje, że urządzenie jest mobile, czyli przeglądarka przedstawi się jako Mobile a nie jako Desktop to forum zamelduje się w formie mobilnej.

 

Tapatalk jest tak dziurawy, że ostatnio (zanim go wyłączyłem) zdążył wysłać ponad 5000 maili na godzinę z domeny. Oszaleć szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Podstawą to jest to na co nas stać.

Tapatalk jest osobnym czymś i to coś narzuca mi jak ma działać forum. To ja mam miec to czy tamto, to ja mam mieć połączenie np. z facebook.

Może ja nie chcę tego?

Nikt nigdy mi nic nie narzucał.

 

W czasach gdy nie było wersji mobilnej forum można było jeszcze tą kobyłę trzymać. Obecnie jest to bezsensowne.

 

Z ciekawostek -- sam tapatalk zajmował 3/4 tego co całe nasze forum.

Napiszę raz jeszcze - wtyczka swoją wielkością zajmuje 3/4 zajętości całego skryptu forum.

 

Co do reklam - są na pasku co informuje, że możesz użyć tapatalk. Nigdzie na www, forum, w sofcie nie ma jednej reklamy. Nie ma bo to jest podstawą.

 

To, że dla kogoś tapatalk jest podstawą nie stanowi dla mnie żadnego wyznacznika.

Nie podoba się - nie korzystać - nie zmuszam.


 

Ludziom w dzisiejszych czasach wydaje się, że wszystko można mieć za darmo i jeszcze wymagać.

Przypomnę, że po 3 latach działania ogłosiliśmy pierwszy raz zbiórkę na serwer. Ledwo co suma została zebrana. Suma, która starcza na bezwzględne minimum.

Coś więcej to już kwoty 4-6x większe. Tego nie zbierzemy NIGDY przy takim podejściu ludzi.

Ale każdy by coś chciał.

 

Przewidziałem to wszystko i dlatego w regulaminie (i nie tylko) jest zapis:

 

Założenia forum

    Forum jest takie, jak każdy widzi. Większość z Was zadaje sobie zapewne pytanie, dlaczego właśnie takie, a nie inne?

 

  Powód jest bardzo prosty: skrypt forum jest „lekki" niczym piórko pod względem obciążenia serwera www i baz danych. Niezależnie od tego, jaka będzie nasza sytuacja finansowa do utrzymania serwera, forum to powinno działać prawie wszędzie. Najwyżej nieco wolniej. Biorąc pod uwagę, iż forum jest oficjalnym supportem, chcemy zapewnić dostępność taką, jaka będzie możliwa nawet w czasie potencjalnego kryzysu.

 

    Dlatego właśnie forum jest, jakie jest. To założenie jest jedyne i niepodważalne → taka jest decyzja obowiązująca tak długo, jak długo będzie support do skryptu SMF Forum.

Tapatalk nie jest częścią SMF.

Jak pisałem wyżek - dołącza reklamy, chce integracji z facebookiem czy twiterem (na to zgody ode mnie nie ma), jest KOBYŁĄ. Do tego ilość błędów jakie generuje powoduje przyrost bazy logów o średnio 10MB/dziennie. Całe nasze forum po trzech latach zajmuje 43MB.


 

Temat wyczerpani i zamknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...