Skocz do zawartości

MetrixHD


TomTelos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@użytkownicy Gos

Wszystkie nowe aktualizacje wtyczki lub skórki i inne rzeczy trafiają najpierw do gałęzi TEST dopiero po kilkunastu tygodniach trafią do READY a potem do stabilnej RELEASE.

Jeśli nie chcecie czekać i chcecie mieć dostęp do najnowszych aktualizacji przełączcie się na TEST. Nie bójcie się tej gałęzi co po niektórzy to przesadzają że jest bardzo niestabilnie albo że uwali wam boxa. Ja cały czas ma test i do tego jeszcze przy nim majstruje różne czynności programistyczne i jakoś nic mi się z moim nboxem nie dzieje, normalnie telewizje oglądam ;) Jeśli używacie TEST to bardziej wspieracie nasz system bo wtedy więcej błędów możemy wychwycić a przez to system staje się lepszy.

 

ps. mod nie usuwaj tego postu bo co chwile będą pytania gdzie to można pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po pierwsze przyznaje skórka jest świetna. Brawa dla autora szczególnie gustu stylistyki łączącej prostotę z nowoczesnością. Jednak podczas działania zauważyłem pewne ale. Chodzi o prognozę pogody pokazywaną w lewym górnym roku. Otóż stopnie celcjusza a tym same dane pomimo ustawienia w users skins w pozycji Yahho weather właściwego kodu dla lokalizacji wyszukanego ze strony, kompletnie się różnią od tych pokazywanych w samej wtyczce yahooweather. Porównywałem wyświetlane dane z tym jakie są przedstawiane bezpośrednio na stronie weather.yahoo.com. W porównaniu sam plugin ywheather pokazuje wszystko prawidłowo zgodnie z kodem lokalizacji. Reasumując problem jest tylko i wyłącznie z temperaturą pokazywaną przez wtyczkę MetrixHD i pomiom zmiany kodu na właściwy tak jakby lokalizacja pozostawała ta sama i nic się nie zmieniało. Bardzo proszę o pomoc być może ja coś źle robię, a może potrzebny jakiś ręczny edit w pliku konfiguracyjnym lub .xml z góry dziękuję i pozdtawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalr1980

A możemy się umówić na udostępnienie moich ciekawych zmian gdyż przez weekend dopisałem trochę motywów do pliku skin.xml 1. lekko zmienia kolorystykę na lekko czytelniejszą informacji w infobar o rozdzielczości, poziomie snr, orbitalposition, aktywny tuner, 2. dająca scrolling FullDescription na liście kanałów oraz FullDescription w EPGSelect jednak to wymaga dodania do paczki ipkg dodanie Coponent\Render ScrollLabel.pyo . Wszystko oczywiście zrobiłem jako możliwość włączenia lub wyłączenia w opcja userskins także oryginalnie podstawowym wyglądem skórka została nienaruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalr1980

Jak mogę ci przekazać pliki(e-mail, jakiś ftp). Głównie chodzi tutaj o skin.xml oraz kilka nowych motywów w allScreens jedyne co nie zdążyłem prze publikacje trzeba by było porobić screenshooty do nowych screens i było by gotowe do publikacji w repo. Zależy mi na tym żeby to było wrzucone do repo bo nie chce mi się za każdym razem edytować pliku skin.xml po każdej aktualizacji, a i innym może by się zmiany spodobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup, ustawienia, modyfikacja skórki, aktywuj personalizacje, niebieski przycisk importuj ze skin.xml Channelselection, zapisz sobie pod swoją nazwą, żółty przycisk skórki użytkownika, znajdź tą swoją nazwę i wybierz zielony edycja, tam gdzie chcesz coś zmienić najedź żółtym oznaczeniem, kliknij niebieskim na akcje, wybierz zmiana rozmiaru czcionki-potem zapisz, wybierz aby była na zielono zaznaczona i restart gui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalr1980

Co do kwestii klawiatury to mi chodzi o screen "VirtualKeyBoard" - tam był błąd, który polegał na tym, że klawiatura nie wyświetlała się w całości tylko do połowy. Właśnie wysyłam ci poprawiony plik skin .xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup, ustawienia, modyfikacja skórki, aktywuj personalizacje, niebieski przycisk importuj ze skin.xml Channelselection, zapisz sobie pod swoją nazwą, żółty przycisk skórki użytkownika, znajdź tą swoją nazwę i wybierz zielony edycja, tam gdzie chcesz coś zmienić najedź żółtym oznaczeniem, kliknij niebieskim na akcje, wybierz zmiana rozmiaru czcionki-potem zapisz, wybierz aby była na zielono zaznaczona i restart gui.

 

Postępuje wg. opisu ale gdy naciskam zmiana rozmiaru czcionki-zielony przycisk,nie ma reakcji np. powiększ lub pomniejsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz akcje np: rozmiar czcionki to na zielnym przycisku ci się pokaże aktywna akcja i klawiszami do zmiany kanału np: + i  - zmieniasz rozmiar, zobacz tam gdzie jest wyświetlany kod i jak się zmienia wartość font=. Tak możesz zmieniać dowolny element przesuwanie , rozmiar ....itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis audycji oraz tytuły następnych audycji da się powiększyć ale czcionki listy kanałów niestety nie, jest jeszcze jakiś sposób na powiększanie czcionki samej listy kanałów a w szczególności tytułów audycji na tej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyjąłem zgłoszenie :) Zerkne do niej i poprawie.


po nowym roku pójdzie aktualizacja.


Dziś 2016-01-04 będzie aktualizacja poprawiłem EPG jak coś jeszcze znajdziesz to daj znać.

Co do AFP to nie pokazuje ci się pasek ponieważ dalej nie ma żadnych opcji. ostatnia opcja to wybór multiframework także nie wiem o co ci chodzi, musisz mi to pokazać :)

Dodałem w AFP player metrixowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal coś jest nie tak z EPG. A sprawa z AFP po aktualizacji jest ok.

 

Te linie mają oznaczać chyba pół godziny. Moim zdaniem są bezcelowe. A ta gruba z teraźniejszym czasem mogła by się bardziej wtapiać w tło. Jeśli przesadzam to daj znać  ;D ;D

1_0_1_7D6_22C4_13E_820000_0_0_0.thumb.jpg.98cf0b916bd34ca98379905169afde18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość pafnucy7

Witam, na początku wielkie dzięki za skina... super! Tylko mam jedną prośbę czy może mi ktoś powiedzieć gdzie zmienić w skin.xml wartość żeby na liście kanałów zmienić kolor kanału żeby nie zlewał się z aktualną audycją. Teraz wszystko jest na biało. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku wielkie dzięki za skina... super! Tylko mam jedną prośbę czy może mi ktoś powiedzieć gdzie zmienić w skin.xml wartość żeby na liście kanałów zmienić kolor kanału żeby nie zlewał się z aktualną audycją. Teraz wszystko jest na biało. Z góry dzięki za info

 

Linijka nr 30: zmieniasz value to co jest na czerwono, kolor może wygenerować szukając w google np: color picker

 

Osobiście polecam: #00389416 (Załącznik)

 

<color name="layer-a-channelselection-foreground-ServiceDescription" value="#00BDBDBD" />

 

Jeśli ustawiałeś coś w userskin to musisz to zmienić w /etc/enigma2/skin_user_metrixhd.xml

 

Daj znać jak ci się powiedzie.

screenshot_2016-02-26_16-04-21.png.9b9d8750b61bdda85e58e3cbc001729e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pafnucy7

Cześć TomTelos,

 

Niestety nie udało mi się zmienić koloru.... kombinowałem i d...,zmieniałem wymieniona linijkę i nic. Czy mógłbyś podesłać swój konfig skin-a, twoje kolorki mi pasują :) Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam takie pytanko do osób, które korzystają z tej skórki a zarazem używają listy kanałów i pikonek od myszka20. Czy przy liście bukietów wyświetlają się wam pikony ? U mnie ich brak, choć wydaje mi się że wcześniej były (to samo jest przy skórce default) . Zamiast pikony jest po prostu puste miejsce z małym poziomym białym paskiem. Kontaktowałem się z myszka20 w tej sprawie i pliki pobrane z repo na dekoderze są ok. więc metodą dedukcji wychodzi że to skórka, oczywiście o ile ma zaimplementowaną możliwość wyświetlania pikon przy liście bukietów.

 

Dodam tylko że walczę z tym od kilku dni. Ponowna instalacja skórek też nic nie dała, ale być może dlatego, że gdzieś (tylko nie wiem gdzie) są w dekoderze zapisane opcje bo po ponownej instalacji skórki mam ciągle swoje dawne ustawienie które nie są standardowe (min. mniejsza czcionka, przewijanie przy epg etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety telefonem robione, bo z jakiegoś nieznanego mi powodu wtyczka shootyourscreen powoduje u mnie crash i zielony ekran.

 

Jak widać z prawej strony jest tylko niebieskie tło i brak pikony. Kiedyś, zanim myszka wprowadził osobne pikony do poszczególnych bukietów była tam ikona HD na niebieskim tle. Potem wszystko było cały i jakiś czas temu zobaczyłem  brak pikon. Jedyne co zmieniałem w skórce poprzez skrypt joozek'a to wielkość czcionki w nazwie programu na podstawowym pasku informacyjnym bo zwyczajnie była dla mnie zbyt duża, szczególnie przy dłuższych nazwach kanałów


Scalono wiadomość: [time]1467578641[/time]

postawiłem cały system od nowa i niestety problem ciągle występuje. Czy przypadkiem nie trzeba tych bukietowych pikonek gdzieś włączyć w skórce, tak jak to się odbywa z pikonami na liście kanałów (choć te akurat włącza się w ogólnych ustawieniach)

20160703_143124.thumb.jpg.6b98f65314619a1702ad2d9329853d30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Super, że ta skórka wróciła bo jest bardzo estetyczna i ma automatycznie przewijany opis epg. Mam nadzieję, że kiedyś dojdzie w ustawieniach możliwość zmniejszenia czcionki (tej z nazwą kanału na domyślnym pasku info) bo obecnie przy długiej nazwie kanału tekst jest ucięty i nie mieści się na ekranie co wygląda kiepsko. Co prawda niewiele jest takich długich nazw, ale zawsze. Gdyby rozmiar był mniejszy nawet o połowę to moim zdaniem wyglądałoby to bardziej estetycznie,ale może to rzecz gustu.

Ponadto z rzeczy które się rzucają w oczy to brak ikon przy zakładkach: zarządzanie oprogramowaniem oraz zadania planowane (po wejściu w zakładki ikony są więc pewnie jest potrzebna niewielka zmiana w kodzie skórki)  oraz brak ikon przy kilku pozycjach w menu setup ale to jak wspomniałem tylko niewielkie braki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy była by mała modyfikacja możliwa ,odnośnie wyboru koloru wyświetlania co na danym kanale w chili obecnej "leci" , na liście kanałów. 

Nazwa kanału zlewa się z tytułem, jakby był inny kolor byłoby lepiej.

 

A jeszcze jedno. Można włączyć żeby na liscie kanałów była picona ale bez  nazwy kanału .

Żeby zrobić tak że jak włączy się w konfiguracji wyświetlanie picony(lista kanałów ) to żeby nazwy nie było. Wtedy nie trzeba zmi3niac kolory tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...