Skocz do zawartości

DefaultHD


TomTelos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna skórka, lekka... zrobiona wg idealistycznych wytycznych dla FullHD i czytelna tylko w idealistycznych warunkach oglądania dla FullHD, czyli przy zalecanym 1,6 x przekątna ekranu i nie większym niż 1,9 x przekątna. Z praktyki wiem, że bardzo rzadko się zdarza aby te warunki były spełnione. Pęd za rozdzielczością wciąż nie idzie wraz z wielkością ekranu. Weźmy przykładowe 50" - zalecana odległość oglądania wynosi ~200cm i przy takiej odległości na 50" TV będzie komfortowo można odczytać wszystkie elementy skórki. Niestety statystyczna odległość TV w salonie wynosi ~3 - 3,5m gdzie aby ta skórka była komfortowa do użycia powinien stanąć TV o wielkości 73-86".

 

Mam sugestię, jeśli to nie byłby kłopot aby stworzyć też drugą wersję tej skórki z powiększonymi elementami, tak aby osoby które nie mają spełnionych w/w minimalnych warunków do odbioru FullHD mogli też się cieszyć tę fają lekką skórką.

 

PS Jak ktoś by chciał sprawdzić czy jego warunki odbioru spełniają zalecenia, to polecam ten prosty kalkulator:

http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

 

PSS A tak z Ciekawości napiszcie czy posiadany przez Was TV (ewentualnie projektor) spełnia w/w zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka nie jest fullHD tylko hd 1280x720.

Ja oglądam na 3,5m 55cali. I widzę dobrze nawet czcionkę która ma 14 size.

Powiększenie jednego elementu wiąże się z tym że trzeba inny element zmniejszyć albo zmniejszyć ilość wyświetlanych danych na ekranie. Więc trzeba to jakość niestety pogodzić.

Rozumiem o co ci chodzi ale nie da się wszystkiego wyważyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka nie jest fullHD tylko hd 1280x720.

Ja oglądam na 3,5m 55cali. I widzę dobrze nawet czcionkę która ma 14 size.

Powiększenie jednego elementu wiąże się z tym że trzeba inny element zmniejszyć albo zmniejszyć ilość wyświetlanych danych na ekranie. Więc trzeba to jakość niestety pogodzić.

Rozumiem o co ci chodzi ale nie da się wszystkiego wyważyć.

Ja wiem, że to tzw HD Ready, ale nie o to mi chodziło. Wielkość elementów skórki jest tak dobrana, że czytelnie i komfortowo używa się jej tylko jak ekran jest blisko. Kiedy TV jest dalej niż zalecenia standardu które wynikają po prostu z fizyki ludzkiego postrzegania obrazu, powoduje, że używanie tej skórki nie jest komfortowe. Po prostu poszczególne elementy są małe. A z praktyki wiem, że idealne warunki rzadko się spotyka.

 

Nie chodzi mi też o zmianę tej skórki. Widzę że TomTelos znasz się bardzo dobrze na dopasowaniu skórek i stąd moje pytanie czy nie miałbyś możliwośći i chęci np stworzenia drugiej wersji, gdzie elementy będą po prostu większe, oczywiście kosztem ilości pozycji, ale po to aby poprawić czytelność kiedy TV jest dalej niż zalecany maks 1,9 przekątnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR:

Powiększyć to można ale tylko czcionkę bez modyfikacji skórki, ale to też tak nie za wiele ze 100 na 115 max bo jak da się więcej no to znikają niektóre wyrazy i są zasłonięte przez inne obiekty.

Grafiki za bardzo się nie da bo jak powiększysz to piksele się robią i wygląda to paskudnie. Trzeba było nowe zrobić.

Także jak chcesz mieć wszystko duże to obawiam się że trzeba całą skórę zmodyfikować. Każdy element trzeba powiększyć potem przesunąć, kupa roboty :(

Lub poszukać odpowiedniej gotowej skórki, raz taką widziałem ale zapomniałem jak się nazywa. Czcionka była ogromna, lista kanałów to tylko 10 pozycji:D. Z dziesięciu metrów bym odczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Lub poszukać odpowiedniej gotowej skórki, raz taką widziałem ale zapomniałem jak się nazywa. Czcionka była ogromna, lista kanałów to tylko 10 pozycji:D. Z dziesięciu metrów bym odczytał.

 

Każda skórka SD ma wszystko parę razy większe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR:

Powiększyć to można ale tylko czcionkę bez modyfikacji skórki, ale to też tak nie za wiele ze 100 na 115 max bo jak da się więcej no to znikają niektóre wyrazy i są zasłonięte przez inne obiekty.

Grafiki za bardzo się nie da bo jak powiększysz to piksele się robią i wygląda to paskudnie. Trzeba było nowe zrobić.

Także jak chcesz mieć wszystko duże to obawiam się że trzeba całą skórę zmodyfikować. Każdy element trzeba powiększyć potem przesunąć, kupa roboty :(

Lub poszukać odpowiedniej gotowej skórki, raz taką widziałem ale zapomniałem jak się nazywa. Czcionka była ogromna, lista kanałów to tylko 10 pozycji:D. Z dziesięciu metrów bym odczytał.

 

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie. Osobiście używam infinity i jako taka mi odpowiada.

 

Po dzisiejszym update zrobił mi się bałagan w OPKG (prtscr poniżej)

 

Jak zrobić z tym porządek?

 

Najlepiej to wymusić odinstalowanie jednego i drugiego a następnie przez GOS Menager zainstalować defaultową skórkę

A np nadać nową nazwę - enigma2-skin-deafult-gos? A w nowych obrazach umieścić ją jako domyślną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą klawiaturę co się pisze jak sms.

 

Jest np. w sieć/manager montowania/zmień nazwę hosta.

 

W dowolnym miejscu gdzie wpisuje się tekst pilotem. Jest za duża i zasłania ekran

Dzięki

Tak zgadza się! Jest rozjechany :)  Poprawi się przy następnym update.

 

Jak ktoś coś jeszcze znajdzie to dawać tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie i piszę w ślepo ale wydaje mi się, że w /usr/local/share/enigma2/skin_default/ zrobił się bałagan/śmietnik?

Proszę o jaśniej co za śmietnik. Tam zawsze był bajzel ale on jest potrzebny, bo system jak i wtyczki korzystają tam z grafik i one muszą być! inaczej GS.

@wszyscy:

Skórka jest w fazie TEST w poprzedniej dużo ekranów było dostosowanych. W nowym jeszcze sporo brakuje ale systematycznie będziemy uzupełniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie i piszę w ślepo ale wydaje mi się, że w /usr/local/share/enigma2/skin_default/ zrobił się bałagan/śmietnik?

Proszę o jaśniej co za śmietnik. Tam zawsze był bajzel ale on jest potrzebny, bo system jak i wtyczki korzystają tam z grafik i one muszą być! inaczej GS.

 

No właśnie o te grafiki chodzi. Jeśli tak ma być to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie i piszę w ślepo ale wydaje mi się, że w /usr/local/share/enigma2/skin_default/ zrobił się bałagan/śmietnik?

Proszę o jaśniej co za śmietnik. Tam zawsze był bajzel ale on jest potrzebny, bo system jak i wtyczki korzystają tam z grafik i one muszą być! inaczej GS.

 

No właśnie o te grafiki chodzi. Jeśli tak ma być to ok.

To są grafiki systemowe. Potrzebne są nawet jak korzystasz z innej skórki, system jak i większość wtyczek korzystają z tych grafik. Niektóre wtyczki mają swoje grafy w swoich katalogach.

Ja nie podejmę tego ryzyka że coś usunę, potem ktoś zainstaluje sobie wtyczkę, uruchomi a tu bęc! i mamy GREEN SCREEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty co chciałeś poszły do gita. Nie wiem czy już poleciały w update. Sprawdz bo wiesz gdzie były.

 

Klawiszki ładne bo małe - na fotce. Potestuje po urlopie bo w nocy wyjeżdzam.

 

 

A może by zrobić spinera jako osobną paczkę z zależnością do skórki. KAzda aktualizacja domyslnej skórki  wywala mi spinera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

config.skin.primary_skin=./skin.xml
config.misc.graph_mepg.prev_time_period=180
config.misc.firstrun=false
config.misc.initialchannelselection=false
config.misc.startCounter=539
config.misc.languageselected=false
config.misc.videowizardenabled=false
config.misc.hotkey.vod=Plugins/Extensions/IPTVPlayer/1
config.misc.hotkey.additional_keys=true
config.radio.lastroot=1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "bouquets.radio" ORDER BY bouquet;1:7:2:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.polsat_18082015_1045.radio" ORDER BY bouquet;
config.radio.lastservice=1:0:2:292F:1EDC:71:820000:0:0:0:
config.plugins.SVA.mp2=50
config.plugins.SVA.enabled=true
config.plugins.SVA.ac3adjust=50
config.plugins.iptvplayer.videostar_defquality=1600000
config.plugins.iptvplayer.buforowanie_rtmp=true
config.plugins.iptvplayer.updateLastCheckedVersion=76.01.00.00
config.plugins.iptvplayer.plarform=sh4
config.plugins.iptvplayer.tvpVodUseDF=false
config.plugins.iptvplayer.iplaUseDF=false
config.plugins.iptvplayer.rtmpdumppath=/usr/bin/rtmpdump
config.plugins.iptvplayer.possibleUpdateType=all
config.plugins.iptvplayer.buforowanie=true
config.plugins.iptvplayer.f4mdumppath=/usr/bin/f4mdump
config.plugins.iptvplayer.TVNDefaultformat=7
config.plugins.iptvplayer.iplaDefaultformat=1900
config.plugins.iptvplayer.wgetpath=/usr/bin/fullwget
config.plugins.iptvplayer.gstplayerpath=/usr/bin/gstplayer
config.plugins.iptvplayer.TVNdevice=Samsung TV
config.plugins.AtileHD.woeid=640161
config.plugins.AtileHD.refreshInterval=10
config.plugins.UserSkin.refreshInterval=30
config.plugins.UserSkin.PIG_active=true
config.plugins.UserSkin.woeid=514869
config.plugins.FrontPanel.ShowPowerIcon=false
config.plugins.FrontPanel.ShowStandbyIcon=false
config.plugins.FrontPanel.ShowNumber=true
config.plugins.FrontPanel.Brightness=2
config.Nims.1.diseqcA=130
config.Nims.1.diseqcB=130
config.Nims.0.diseqcA=130
config.Nims.0.diseqcB=130
config.Nims.0.powerMeasurement=false
config.osd.language=pl_PL
config.tv.lastroot=1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "bouquets.tv" ORDER BY bouquet;1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.nc_22082015_2357.tv" ORDER BY bouquet;
config.tv.lastservice=1:0:1:3DCD:640:13E:820000:0:0:0:
config.fans.0.pwm_standby=0
config.fans.0.pwm=255
config.av.aspect=16_9
config.av.colorformat_hdmi=hdmi_422
config.av.videorate.1080p=50Hz
config.av.policy_43=panscan
config.av.videomode.HDMI=1080p
config.av.videoport=HDMI
config.usage.alternative_number_mode=true
config.usage.on_long_powerpress=standby
config.usage.last_movie_played=4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:/hdd/movie/Warsaw.by.Night.2015.720p.WEB-DL.x264-JUST4.mkv
config.usage.check_timeshift=false
config.usage.hdd_standby=10
config.autobouquetsmaker.providers=sat_130_nc_plus::153:
config.OpenWebif.webcache.collapsedmenus=
config.OpenWebif.webcache.remotegrabscreenshot=false
config.OpenWebif.auth=false
config.autolanguage.audio_autoselect4=pol
config.autolanguage.audio_usecache=false
config.autolanguage.audio_autoselect1=pol
config.autolanguage.audio_autoselect3=pol
config.autolanguage.audio_autoselect2=pol
config.autolanguage.audio_defaultac3=true
config.audio.volume=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorka na dzien dzisiejszy nadal ma za duza klawiature. Zobacz do skorki AtileHD

 

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...