Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak się naciśnie second info bar alboi second epg (nie pamietam) to jest informacja o rozdzielczość i klatkach.

Powiedzmy 800x60025" . Jak widać to 25 jest bez spacji i "Hz". Taka mikro estetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest wada skórki!

 

Czcionka Cool, wybrana w konfiguratorze skórki, jest za duża.

Skótkuje to obcinaniem tekstu opisów . Jak naciskamy OK to po lewej mamy opis bieżacego zdarzenia.

Jeżeli opis jest duży to ostatnia linijka jest niepełna - wycięte fonty od połowy w dół.

 

Po zmianie czcionki na Ubuntu albo ta Robocoś tam teksty są okay. A więc na pewno za duża czcionka Cool

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po instalacji. Jedyne co zawsze zmieniam od razu po instalacji ,nie wnikając, to właczam wyświetlanie następnych zdarzeń.

Zawsze ten problem miałem i wczoraj zacząłem zmieniać ustwawienia w kontrolerze skórki. Efekt jest powtarzalny.

 

Przy długim opisie z lewej strony (po naciśnięciu OK), zaczyna obcinać ostatnią linię opisu.

Z rzeczy niestandardowych to mam właczone tylko wyświetlanie następnych zdarzeń.

Na pozostałych fontach jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy zroić wszystko. Kto jednak zajmnie się tymi dużymi pikonai? Te co są teraz nie są podobne do niczego. Część jest, części nie ma. Są z różnego, że tak napiszę, sortu.

Jak wielokrotnie pisałe → ja się wszystkim nie zajmę a jest nas teraz w sumie trzech z czego jedena osoba korygująca teksty, jadna od pytona i ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorków, to nie wiem o czym piszecie. Czyli albo mi odpowiada albo mam jakąś starszą wersję 1.4 ;)

 

Ale mam drobną uwagę: Kiedy 2 tunery są zajęte nagraniem, to nieaktywne kanały powinny być wypisane troszkę bardziej wyblakłą czcionką. Teraz chyba mam minimalnie inny kolor ale muszę się przyglądać, żeby widzieć różnicę. W DreamTV-HD było ładnie a skórka na niej bazuje, z tego co widzę w skin.xml.

 

BTW: Opcja "Choose Tuner", przy wejściu do konfiguracji tunera. Opisy tunerów są poucinane. Tak wygląda lepiej:

 

  <screen name="NimSelection" position="340,134" size="600,422" title="Choose Tuner">
    <eLabel position="0,0" size="600,2" backgroundColor="grey" zPosition="5" />
    <widget source="nimlist" render="Listbox" position="0,0" size="600,420" transparent="1">
      <convert type="TemplatedMultiContent">
            {"template": [
                  MultiContentEntryText(pos = (10, 5), size = (580, 30), flags = RT_HALIGN_LEFT, text = 1), # index 1 is the nim name,
                  MultiContentEntryText(pos = (50, 37), size = (540, 50), font = 1, flags = RT_HALIGN_LEFT, text = 2), # index 2 is a description of the nim settings,
               ],
             "fonts": [gFont("Nmsbd", 22), gFont("Nmsbd", 18)],
             "itemHeight": 90
            }
         </convert>
    </widget>
  </screen>

 

Tylko odnoszę wrażenie, że to "samo" się zmienia. Po wyjściu z kontrolera?

 

 


 

 

I jeszcze pytanko. W lewym dolnym rogu mam "S I BC V BG N NDS CO CW DC". Co oznaczają te literki? I co oznaczają ich kolory? Biały to pewnie opcja niekatywna a zieolny i żółty? CO świeci mi na zielono jak oglądam kanał kodowany conax, a reszta?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pytałem na innym forum ale nie udało mi się uzyskać odp, więc pozwolę sobie zapytać tu. Chodzi mi o ten skin w wersji z pluginem tzw. controllerem gdzie można ustawić sporo opcji typu big picon itp. Wszystko fajnie tylko EPG w tej nowej wersji skina jest nie do przyjęcia. Chodzi o to że wyświetla się jedynie tabelka z EPG dla kilku kanałów i OK ale brakuje opisu i czasu rozpoczęcia i zakończenia aktualnie zaznaczonej pozycji w tej tabelce. Czy można jakoś przywrócić w tym nowym skinie stary wygląd EPG? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W wielu skórkach jest podgląd aktualnych danych IP, DNS, bramy itp. z poziomu ekranu konfiguracji sieci. W moim infinityHD tego nie ma, nie pamiętam czy nie było od początku czy kiedyś to usunąłem. Aby dodać te dane trzeba wkleić kilka widgetów w screen AdapterSetup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PPanel zapomniałem. Ale ustalenie IP to nie problem, po prostu na innych skórkach takie info tam jest.Dane powinny się pojawiać po wyklikaniu: SETUP -> Ustawienia -> System -> Sieć. Są tam na skórce domyślnej a w infinityHD nie mam. Instalowałem skórkę przez PPanel, nie wiem czy w linkach powyżej jest to samo?

 

PS. Nie sądzę, żeby to miało znaczenie, ale używam czcionki Ubuntu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka, jak będzie czas, będzie cała przetworzona. Niestety, dużo jej brakuje do OpenPLi :D , a warto ją dokończyć. Myślę, że wtedy dodamy jakiś bardziej rozbudowany konfigurator tej skórki.

 

Błędy poprawione. Zostały zjedzone głoski oraz przecinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wyświetlania informacji o IP w skórce błędy są w sekcji AdapterSetup, która powinna wyglądać jakoś tak:

 

  <screen name="AdapterSetup" position="90,100" size="1100,560" title="Network Setup">
    <eLabel position="0,0" size="1100,2" backgroundColor="grey" />
    <widget name="Adaptertext" position="20,20" size="140,25" zPosition="10" font="Nmsbd;22" transparent="1" />
    <widget name="Adapter" position="160,20" size="400,25" zPosition="10" font="Nmsbd;22" transparent="1" />
    <eLabel position="20,55" size="740,2" backgroundColor="grey" />
    <widget name="config" position="20,70" size="740,375" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1" />
    <widget source="introduction2" render="Label" position="20,472" size="740,30" zPosition="10" font="Nmsbd;24" halign="center" transparent="1" />
    <eLabel position="780,0" size="2,518" backgroundColor="grey" />
    <widget source="introduction" render="Label" position="790,20" size="300,25" font="Nmsbd;22" halign="center" />
    <widget source="IPtext" render="Label" position="790,60" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" foregroundColor="transpBlack" backgroundColor="grey" />
    <widget source="IP" render="Label" position="790,90" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" />
    <widget source="Netmasktext" render="Label" position="790,130" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" foregroundColor="transpBlack" backgroundColor="grey" />
    <widget source="Mask" render="Label" position="790,160" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" />
    <widget source="Gatewaytext" render="Label" position="790,200" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" foregroundColor="transpBlack" backgroundColor="grey" />
    <widget source="Gateway" render="Label" position="790,230" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" />
    <widget source="DNS1text" render="Label" position="790,270" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" foregroundColor="transpBlack" backgroundColor="grey" />
    <widget source="DNS1" render="Label" position="790,300" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" />
    <widget source="DNS2text" render="Label" position="790,340" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" foregroundColor="transpBlack" backgroundColor="grey" />
    <widget source="DNS2" render="Label" position="790,370" size="300,22" zPosition="1" font="Nmsbd;20" halign="center" />
    <eLabel position="0,518" size="1100,2" backgroundColor="grey" />
    <widget name="HelpWindow" position="180,400" zPosition="1" size="1,1" transparent="1" alphatest="on" />
    <widget name="VKeyIcon" pixmap="skin_default/buttons/key_text.png" position="30,370" zPosition="10" size="35,25" transparent="1" alphatest="on" />
    <ePixmap pixmap="infinityHD-nbox/buttons/button_200x60_red.png" position="150,525" size="200,60" alphatest="on" zPosition="2" />
    <ePixmap pixmap="infinityHD-nbox/buttons/button_200x60_blue.png" position="750,525" size="200,60" alphatest="on" zPosition="2" />
    <widget source="key_red" render="Label" position="150,525" size="200,36" font="Nmsbd;20" halign="center" valign="center" backgroundColor="un9f1313" transparent="1" zPosition="3" />
    <widget source="key_blue" render="Label" position="750,525" size="200,36" font="Nmsbd;20" halign="center" valign="center" backgroundColor="un18188b" transparent="1" zPosition="3" />
  </screen>

 

W wersji którą mam jest w kilku liniach name zamiast source i brakuje render="Label".

 

Jeszcze jedna sprawa mnie męczy, strona "PluginBrowser" (czy jak kto woli "Przeglądarka wtyczek"). W dwóch liniach są nazwa wtyczki i jej opis. Miejsca jest sporo a mimo to niektóre opisy są poobcinane - jeszcze ponad 100 pikseli miejsca jest. Co zrobić, żeby było widać dłuższy opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Bardzo proszę znawców anatomii skórek o pomoc. Walczę z tematem od dłuższego czasu. Bardzo podoba mi się ten nowy skin infinityHD z pluginem controller. Jednak nie mogę przeżyć widoku EPG (załącznik 1). Jest to bardzo niewygodne. Wolałbym widok jak ze starej wersji skina  (załącznik 2) - czyli z opisem aktualnie zaznaczonej pozycji na EPG . Kombinowałem z przeklejeniem części odpowiadającej za EPG ze starej wersji pliku skin.xml do nowego skin.xml ale nic to nie dało. Zatem jak to EPG przerobić?

DSC00210.thumb.jpg.cef6c223816a40eb5428466b9c3b4b7f.jpg

DSC00211.thumb.jpg.17cbdfeda5f9b4950c5e332083fb65fc.jpg

infinityHD_nowy.zip

infinityHD_stary.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od dłuższego czasu zbieram się, aby zrobić jakąś konkretną aktualizację skórki. W niedługiej przyszłości są widoki na to, że znajdę trochę czasu żeby się tym w końcu zająć :)

W związku z tym mam małą prośbę do wszystkich użytkowników skórki infinityHD-nbox, zarówno tej którą sam modowałem jak i wersji dostępnej w Graterlii, o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety dotyczącej owej skórki. Da mi to pogląd na to czego wam w niej brakuje, co można poprawić, jakie opcje są najczęściej wykorzystywane itp.

 

 

Ankieta jest anonimowa, i nie trzeba podawać żadnych danych aby w niej uczestniczyć.

Link do ankiety:

goo.gl/raqFEV

 

 

Jeśli będziecie w odpowiedziach wybierać "Używam wersji zmodyfikowanej" to w polu "Napisz co zmodyfikowałeś" napiszcie prosto i po polsku czego dotyczyła zmiana, np. zwiększona czcionka opisu, przeniosłem pikonę trochę w prawo itp.

Z góry dzięki za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersja z Freeboxa jest mojego autorstwa, znaczy jest to moja przeróbka skórki infinityHD z softów newnigma z Dreamboxów.

Aktualna wersja znajduje się na githubie: https://github.com/herpoi/infinityHD-nbox , ale w obecnej wersji nie ma tam zbyt wielu zmian w stosunku do tego co jest we Freeboxie, więc jakbyś chciał aktualizować to chyba lepiej poczekać, aż będą jakieś bardziej konkretne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza z serii aktualizacji.

 

 

Co nowego?
- dodano czcionkę Aller
- nowy wygląd EPG w linii czasu - kompatybilne z GraphMultiEPG z OpenPLi
- odświeżony wygląd progressbarów
- drobne poprawki na podstawowych ekranach (wyrównanie elementów, unifikacja wielkości czcionek)
- parę innych mniej istotnych poprawek


Ze spraw technicznych:
- uporządkowano nazewnictwo plików
- uporządkowano spis kolorów


W planach - w kolejności w jakiej zamierzam sięza to zabrać
- dodanie wariantów kolorystycznych dla listy kanałów
- przemodelowanie Infobara w MoviePlayerze
- danie Infobara w wersji "slim" z minimalną ilością informacji
- przemodelowanie VirtualZap
- dodanie pionowego wskaźnika głośności
- przegląd/poprawki/uzupełnienie elementów w wyglądzie Menu
- przemodelowanie ExtentedNumberZap

 

Uwagi mile widziane.

 

PS. Walczę jeszcze, żeby w GraphMultiEPG obramować poszczególne zdarzenia, w innych skórkach jest to widoczne a tu za cholerę nie mogę znaleźć gdzie tkwi błąd. Jak ktoś ma jakieś pomysły to niech da znać.

GraphMultiEPG.thumb.jpg.33f522948344c3d0f30a481d0f38494e.jpg

GraphMultiEPGList.thumb.jpg.fb0186b923820d30d4df9409f54b8dc7.jpg

infinityHD-nbox-c16ad21cf4c39419d82e4e8239d7aa2c8c6b2d2d.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że chyba żółtym klawiszem się przełącza. Jeszcze uwaga, żeby móc tak przełączać trzeba mieć wgrane GraphMultiEPG z repoztorium OpenPLi. W Graterlii chyba standardowo takie jest, we Freeboxie jest chyba wersja uproszczona (jest tylko widok mieszany). Poczytaj w tym temacie: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=711.msg8900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...