Skocz do zawartości

słaby sygnał na nboxie


Gość gdziasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gdziasek

Witam,posiadam nboxa bska, mam 40m kabla,antenę 80cm, konwerter 0.1 dB, na programie TVP 1 HD miernik sygnału w enigmie pokazuje :

SNR 70%

AGC 36%

Ber 7.0

To są najlepsze ustawienia jakie mogłem ustawić, programy hd nie tną się, moje pytanie czy przerobiony nbox z enigmą2 zaniża wartości sygnału?

a może mam za długi kabel i potrzebuję wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam nboxa bska, mam 40m kabla,antenę 80cm, konwerter 0.1 dB, na programie TVP 1 HD miernik sygnału w enigmie pokazuje :

SNR 70%

AGC 36%

Ber 7.0

To są najlepsze ustawienia jakie mogłem ustawić, programy hd nie tną się, moje pytanie czy przerobiony nbox z enigmą2 zaniża wartości sygnału?

a może mam za długi kabel i potrzebuję wzmacniacza?

 

jaki kabel?

czy są gniazdka po drodze lub inne elementy?

konwerter jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gdziasek

instalacja była zakładana przez fachowca 2lata temu, nie wiem jaki kabel, konwerter najtańszy,

podłączyłem do tej instalacji dekoder tnk sd, na tv polonia  pierwszy pasek 94 % drugi pasek 73 %

później wróciłem do nboxa i na tv polonii snr 49% agc 47 %

z tego wynika,że nbox zaniża ustawienia anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja była zakładana przez fachowca 2lata temu, nie wiem jaki kabel, konwerter najtańszy,

podłączyłem do tej instalacji dekoder tnk sd, na tv polonia  pierwszy pasek 94 % drugi pasek 73 %

później wróciłem do nboxa i na tv polonii snr 49% agc 47 %

z tego wynika,że nbox zaniża ustawienia anteny?

 

Nie, nboxy BSLA/BSKA mają dość podłą głowice o niskiej czułości, stąd przy długim kablu o nieznanych parametrach i konwerterze także "po taniości" możliwe są problemy z odbiorem. Są spore szanse, że wymiana konwertera na Inverto Black Ultra by pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość artur_n

Witam,

 

ja zadam pytanie z innej beczki, mianowicie  jakim parametrem kierować się aby ustawić antenę jak najlepiej? SNR, AGC czy korekcją błędów BER?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam

sorki że w tym dziale ale mam podobny problem a więc mianowicie  mam UHD-88 i konwerter inverto red i instalacja od 3 lat wszystko ok chodziło , raz jeden  konwerter padł jeden transporter padł w tym konwerterze wogóle nie działał .Wszystko ok chodziło , ale od tygodnia coś się psuje a mianowicie  na tvp1hd :

SNR 75%

AGR 71%

Ber 1.0

po chwili i to wszystko zanika a parametry spadają

SNR 51

AGR 41

Ber 7.5

I nic nie można oglądać podobna sytuacja na innych kanałach i na innych transporterach .

Czyżby to była wina konwertera . antena dobrze ustawiona ,  mieszkam w uk a tu pogoda ok nie wieje nic nie przestawia i nie pada.

Czy mogę jakoś sprawdzić konwerter . czy tylko podmianka i sprawdzić jak działa. Dodam że kanały z TVN transportera chodzą bardzo dobrze.

Czego to może być wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poradziłem sobie był router obok tunera. Gdzieś na forum wyczytałem że może się gryź i tak chyba było w moim przypadku , przeniosłem

do innego pokoju i wszystko się uspokoiło , a teraz to wygląda tak

tvp1hd :

SNR 81%

AGR 78%

Ber 4.21

dzięki za podpowiedź  ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...