Skocz do zawartości

Jaki miernik do ustawienia anteny sat. kupić?


cronos20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejście niefachowe, ale dość pragmatyczne i skuteczne: Jeżeli zamierzasz ustawić aż jedną antenę, to kup sobie najtańszy miernik sygnału, który funkcjonuje pod nazwą SatFinder. Z użyciem tego miernika bez większych problemów ustawisz antenę "z grubsza" a potem odpalasz tuner, ustawiasz jakiś kanał i korzystając ze wskaźników jakości sygnału, czyli SNR i BER ustawisz antenę precyzyjnie.

 

Ten jakiś kanał to wg mojej wiedzy na HB może być np. coś z paczki TVN (Turbo, Style), bo z tego ich transpondera sygnał należy do najsłabszych.

 

Ale w sumie to do jednej anteny jak masz trochę cierpliwości i widoczną jakąś antenę sąsiada, to bez miernika się obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki to mam, ale kręcąc anteną nie mogę ustawić dobrego sygnału dla kanałów HD.

 

 

Zakładam, że kupując taki miernik nie będzie leżał bezczynnie - postaram się znaleźć mu zajęcie.

Szukając ogłoszeń "montaż, ustawienie anteny sat" nie było tego zbyt wiele a ceny od 50 zł w górę.

 

 

Przeglądając google znalazłem kilka w przystępnej cenie, tylko czy są warte zakupu?

Miernik SatLink WS-6933 HD

MIERNIK LINBOX SF-100

Trimax TM-8500 HD

Deviser S-30

 

 

Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szorstki

Do 700 zł z dvb-s2 to tylko deviser s 30. Nie ma lepszego za tą cenę. Masz na yt porównanie z miernikiem za ponad 10 tys. oraz temat na elektrodzie.

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do celów amatorskich, jak ktoś ma do ustawienia jedną czy dwie anteny, a po sąsiedzku nie ma żadnych innych dla porównania, polecam serwis http://www.dishpointer.com/

Można z grubsza znaleźć odpowiedni kierunek odnosząc się do jakiegoś celu widocznego na horyzoncie. Ja montując antenę u rodziców na wiosce kierowałem się na róg stodoły oddalonej jakieś 100 m od domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Na "oko" to se można kompas za 9 pln kupić. Rolę graja milimetry a nawet kolejność kręcenia śrub w cybantach. Ta, tak - równo po pół obrotu każdą sie dociąga aż do skutku. Ktoś kto nie mial miernika w ręku nawet nie zdaje sobie sprawy. O kącie konwertera nie wspomnę.

 

A potem płacze że jak mżawka to tnie tvn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz rację i że z pomocą dobrego miernika robi się to łatwiej. Ale najistotniejsze IMHO jest to:

 

Rolę graja milimetry a nawet kolejność kręcenia śrub w cybantach. Ta, tak - równo po pół obrotu każdą sie dociąga aż do skutku.

 

No i jak ktoś nie ma ogólnego pojęcia o ustawianiu anteny, to miernik za 700 zł nie pomoże i lepiej niech ściągnie fachowca. A jak pojęcie ma, to sobie da radę nawet metodami chałupnicznymi. Zajmie mu to ze 3 razy więcej czasu, ale przy jednostkowej robocie nie ma to większego znaczenia. Taniej będzie kupić większą miskę niż ten miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na pewne...

 

Ale wracając do tematu.

Chciał odpowiedzi jaki miernik najtaniej do dostał.

 

A to coś ze wskazówką za 30 pln z alledrogo to bardziej w kategorii "wskaźnik obecności jakiegoś satelity" powinni sprzedawać :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy ale spełniający wymagania! Czyli taki który pozwoli ustawić precyzyjnie antenę do odbioru kanałów HD

 

Jako tako poprawnie ustawić antenę, o precyzyjnie nie ma mowy. Miernik za 30 zł ze wskaźnikiem, to jak napisano wyżej, najwyżej pozwala wstrzelić się mniej więcej we właściwego satelitę. Bez b. dokładnej regulacji, bez sprawdzenia BER, MER itd., to o dokładnym ustawieniu nie ma mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...