Skocz do zawartości

[hardware] - konwerter do czaszy


Gość red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jak w temacie posiadam obecnie czaszę 80 cm (nowa), i stary monoblock (firmy ....) Planuje zmianę na zeza w których bedą siedziały inverto black quadro + multiswith. + instalacja po domu

Przy obecnych warunkach pogodowych - możecie odbierać kanały HD, jaką macie moc sygnału, u tylko kanały muzyczne niekodowane.

obecnie mam delikatnie mówiąc ....

SNR - ok 43% 
AGC - ok 45% 
BER - pokazuje 4,9 e-02

Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od weryfikacji czy na 100% będzie to seria BLACK.

Otóż o ile S/N serii BLAC jest mniejszy o 0,1 o tyle jego wzmocnienie jest zdecydowanie większe. Jeżeli nie stosuje kabli długości co najmniej 40-60m to stosując serię black zamiast red tylko pogorszysz sprawę. Po prostu przesterujesz wejście switcha i efekt tego będzie taki, że spadnie Ci SNR i BER.

To, że seria red ma S/N 0,3 a seria BLACK ma S/N 0,2 oznaczy tyle, że przy dużym wzmocnieniu na końcu długiego kabla BLACK będzie miał podobne parametry co RED na końcu krótszego kabla.

Sprzedający a tym bardziej instalujący często nawet nie maja o tym pojęcia.

 

Teraz co do pomiarów u mnie.

Instalacja wygląda tak:

60cm (po Cyfra+) + Inverto Red (HotBird) -- 60cm (po WizjaTV) + Inverto Red (Astra 19,2) + 80cm (jakaś co wisiała) + Inverto Red (Astra/Eurobird 28,2) →→ DiseqC 4x →→ zwrotnica SAT/Naziemnma →→ 25m kabla w czystej miedzi (nawet oplot) →→ zwrotnica SAT/Naziemna →→ nBox

 

Parametry co podaje nBox:

Stars.tv → SNR:77% AGC: 73% BER: 7.9-03

rbl.tv → SNR: 57% ACT: 73%

Scuzz → SNR: 45% AGC:67%

 

Nigdy nic się nie wiesza, chyba że kompletnie zasypie mi anteny albo chmury są tak straszne, że nawet na antenie 120cm teścia nic nie ma. Stopklatek też nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie też mam propozycję do znawców tematu, może zrobić ranking konwerterów dla mniej obeznanych, coś w rodzaju poradnika-przewodnika.

Dla wielu ludzi sama nazwa konwerter już jest trudna a co dopiero właściwy jego dobór. I nie chodzi mi tutaj o rozpoczęcie licytacji w stylu \"ja mam taki a taki i odbiera mi tak i tak\" tylko o rzeczowy poparty doświadczeniem i konkretnymi argumentami ranking. Może ktoś ma dojście i może zrobic test kilku popularnych na rynku sprzętów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie ma reguł. Miałem troche tego w rękach i większość działa prawidłowo. Na naklejkach można sobie pisac parametry jakie chce wieć nic to nie znaczy. Kiedyś opinie o konwerterach kształtowały się po... działaniu z enką. Jak obecnie wiemy, to nie była kwestia konwertera a jedynie kwestia zwalonego zasilania nboxów.

 

Według mnie nie ma co wnikać. Kupuje single po 10 pln firm typu fiku miku w hurtowni i nie mam z nimi żadnych problemów. Twiny to samo. Z \"firmówek\" się wyleczyłem bo to bezsens

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniłem konwerter na Opticum Monoblock Quad LMQP-04H wersja AH.

Czasza 80 po c+ lekko przesłonięta blokiem obok. Kabla jakieś 12m. Przy obecnych warunkach pogodowych:

SNR - 62% 

AGC - 60% 

BER - 1.9e-02

Przycięć brak, wszystko działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość slimaktlen

Witam,dzisiaj odkryłem u siebie małą ciekawostkę ,mam jakiś tam wiekowy konwerter quat , i do tego 2 tunery bsla i chwilow na testy ipboxa 9900 który miał problemy z jedną polaryzacja HiV. Bsla działąły popawnie.Wczoraj poraz kolejny podczas testów wyleciał mi uboot więc przyjżałem się kondziorom w BSLA i okazało się że 2 na głowicy są wystrzelone. Podmieniłem głowicę na inna ale z BZZB i jakie było moje zaskoczenie jak okazło się że też nie mam tej samej polaryzacji.Przy podpięciu tylko jednego tunera (obojętnie którego ) działąją wszystkie polaryzacje, więc obstawiam na uszkodzenie konwertera i tu pytanie co kupić nowego ? Zastanawiam się na octo i zakup jakiegoś najtańszego Opticuma czy może Inverto ale występuje tylko Black Pro .

Co byście doradzili ? Instalacja 10-20m kabla ,co prawda rg59 ale 90% ekranu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem a mam małe pytanko w kwestii anten a dokładniej diseqc-a

czy nbox bska z graterlią na pokładzie obsłuży mi taki swich??

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelaczniki/1648-przelacznik-dsg-10-1-opticum

wczoraj bawiłem się moją anteną tak że diseqc na 4 konwertery to już dla mnie za mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chodziło mi o obsługę DiSEqC1.1 lub 2.1.

miałem kiedyś podłączoną obrotnice opticum, która potrzebowała diseqc 1.2 (1.3 USALS) i działała. ciekawe czy da sobie rade z 1.1 lub 2.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i niestety Inverto Blac Pro pokonał Esi-88 =brak wszystkich HD,ipbox 9900 i nbox lata bez problemu,a instalacja krótka około 20mb.

Ta seria konwerterów jest przeznaczona do multiswitch'y i instalacji o długich kablach antenowych (ponad 50m).

Te konwertery sa specjalnie selekcjonowane pod te warunki.

Dla multiswitch'a potrzeba większego sygnału ponieważ sam z siebie osłabia go. Przy długiej i niezbyt dobrej jakości instalacji antenowej (mała czasza niedokładnie ustawiona, długie kable itp) też będzie OK.

 

Niestety przy 20m kabla i czaszy ze 120cm jeszcze ustawionej idealnie może być problem.

nBox seria 5800xx ma słabą głowicę (wzmocnienie) i tu nie ma co przesterować. Inne boxy z GOS (i nie tylko z GOS) w takich warunkach mogą działać różnie. Nie napiszę, e zawsze będą kłopoty, ale przeważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...