Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy

Zaczęty przez kiso, 26 Czerwiec 2014, 18:39:54

« poprzedni - następny »

tomiss

Cytat: tux w 04 Wrzesień 2014, 18:37:10
Poszukaj w pamięci - może jednak coś wgrałeś?

Mam dokładnie tak samo skonfigurowany tuner. Porównałem to co mam teraz z backupem który robiłem przed aktualizacją 25.08 i jest dokładnie to samo, nawet 2 pluginy (info bar i autostandby) przekopiowałem ręcznie z tego backup
Tak na marginesie to nie wiem czy już był poruszany temat ale znowu nie działają przyciski na przednim panelu.
I jeszcze jedno na serwerze jest image do zainstalowania z 25.07 a od tego czas dość dużo się zmieniło , więc może warto by to uaktualnić ?
BSLA, Graterlia OS | Szajsung PS51D550

tux

CytujI jeszcze jedno na serwerze jest image do zainstalowania z 25.07 a od tego czas dość dużo się zmieniło , więc może warto by to uaktualnić ?

Po to jest OPKG abym nie musiał w kółko tego uaktualniać. Samo uaktualnienie to też nie 5 minut.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

tomiss

Cytat: tux w 04 Wrzesień 2014, 20:26:41
CytujI jeszcze jedno na serwerze jest image do zainstalowania z 25.07 a od tego czas dość dużo się zmieniło , więc może warto by to uaktualnić ?

Po to jest OPKG abym nie musiał w kółko tego uaktualniać. Samo uaktualnienie to też nie 5 minut.

Zgadzam się w 100%, to była tylko taka moja refleksja po ostatniej aktualizacji ;)

Shouces

Warto byłoby zrobić paczkę z image w którym byłby kreator trochę bardziej rozbudowany tzn. ustawienie sieci a po tym automatyczne sprawdzenie aktualizacji z OPKG :) ale to taka sugestia być może na daleką przyszłość. Wtedy sprawa z aktualizacją na stronie downloadu byłaby załatwiona na dobre (a przynajmniej dla zmian niewymagających ręcznego grzebania w plikach).
VU+ UNO 4K

tux

Może niektórzy będę niezadowoleni ale finalnie będzie dostępny mini obraz. W nim będzie tylko podstawowa konfiguracja z DHCP i tyle. Osoba będzie musiała się zalogować po SSH i kontynuować instalację. Nawet OpenPLi nie będzie.
Plan mam taki by powstała mini dystrybucja Linux na SH4. Jest np. dużo BSKA, które można by wykorzystać po włożeniu dużego HDD 2,5" jako odtwarzać FLAC (MPD) sterowany np. tabletem. Niestety to potrwa.

Będzie też dalej wersja jak teraz z zainstalowanym podstawowym zestawem paczek dla mniej zaawansowanych.

Niestety nie mam czasu wszystkiego aktualizować i doglądać na bieżąco. Cała Graterlia rozrosła się do rozmiarów, przekraczających moje wyobrażenia. Sama koordynacja tego projektu to już niezłe wyzwanie.
Graterlia OS

Shouces

Na UHD po wejściu w IPTV, menadżer ściągania znika numer kanału z wyświetlacza. Po wyjściu z pluginu również się nie pokazuje. Trzeba przełączyć kanał żeby numer wrócił.
Dodatkowo w freeplayer przy uruchomieniu pierwszego filmu na wyświetlaczu pojawia się ---- (czyli zakładam, że tak powinno być) natomiast jak odpali się drugi raz ten sam film albo inny (bez wychodzenia z programu) to wyświetlacz również robi się ciemny.
VU+ UNO 4K

voyteckst

Cytat: tux w 04 Wrzesień 2014, 20:43:10
...
Plan mam taki by powstała mini dystrybucja Linux na SH4. Jest np. dużo BSKA, które można by wykorzystać po włożeniu dużego HDD 2,5" jako odtwarzać FLAC (MPD) sterowany np. tabletem. Niestety to potrwa.
...

A czy aktualnie istnieje jakiś sensowny odtwarzacz muzyki, który może być sterowany telefonem/tabletem? Mam kilka aplikacji do sterowania, ale po zakończeniu ich działania nie jestem w stanie włączyć tunera z trybu standby...

Sent from my Nexus 7

tux

Graterlia OS

areq

To od razu sterowniki to usb sound do jajca by dało sie coś sensownego podłączyć i grać niezależnie od tv

a.

tux

UHD i ESI już ma sterowniki do USB-Audio :)
Graterlia OS

voyteckst

Super. Po optyku dźwięk będzie można ustawić? Co się stanie w przypadku włączenia tunera?

Sent from my Nexus 7

tomiss

Cytat: tomiss w 04 Wrzesień 2014, 18:19:26
Cytat: tomiss w 02 Wrzesień 2014, 23:36:03
Cytat: tux w 02 Wrzesień 2014, 23:25:24
Za nic nie potrafię tego zasymulować.
Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

Tux miałeś rację, wgranie softu od nowa pomogło. Teraz w standby jest taka cisza że aż uszy bolą ;)
Ale swoją drogą to ciekawe co wybudzało HDD, nie miałem za dużo śmieci bo gdzieś na przełomie czerwca-lipca wgrywałem też system od nowa i od tamtej pory używam tylko wersji release

Niestety moja radość była przedwczesna, wczoraj a raczej dzisiaj w nocy zauważyłem że dysk znowu się sam budzi, wyłacza i znowu budzi i tak na okrągło.
Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner, było tylko standardowe opkg upgrade.
Czy udało się wam już może dojść co może byc powodem tak dziwnego zachowania HDD ?

AbrahaM

Cytat: tomiss w 12 Wrzesień 2014, 22:54:30
Niestety moja radość była przedwczesna, wczoraj a raczej dzisiaj w nocy zauważyłem że dysk znowu się sam budzi, wyłacza i znowu budzi i tak na okrągło.
Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner.
Czy udało się wam już może dojść co może byc powodem tak dziwnego zachowania HDD ?

Podaj model dysku.

tomiss

Cytat: AbrahaM w 12 Wrzesień 2014, 22:55:34
Cytat: tomiss w 12 Wrzesień 2014, 22:54:30
Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner.

Podaj model dysku.

Teraz nie pamiętam dokładnie modelu ale jest to WD 500GB.
Zresztą nie sądzę żeby to była wina HDD, mam go w tunerze już ponad rok i nie było problemu aż do aktualizacji z 25.07. Oprócz tego jak pisałem wcześniej po zainstalowaniu w zeszłym tyg. świeżego systemu przez kilka dni było ok.

tux

Za nic na świecie od tygodnia nie mogę tego błędu wygenerować na 2x5800xx, 2x2850, ESI/UHD/DSI. Wszędzie mam dyski i nic się nie kręci jak nie trzeba.
Graterlia OS