Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będą zbierane błędy w GOS.

Proszę aby każdy kto znalazł jakieś błędy wpisał je w tym temacie a ja sukcesywnie będę je przenosił do pierwszego postu.

Wątek powstał po to by nie dublować wpisów w innych tematach i każdy mógł łatwo sprawdzić czy dany błąd już został zgłoszony.

Proszę tylko o zwięzłe opisywanie błędów oraz informacje czy dotyczą systemu w wersji RELEASE czy TEST.

Rozwiązane problemy będą sukcesywnie skreślane z poniższej listy.

Tym kolorem będą zaznaczane błędy które dotyczą wersji TEST.

26.06.2014

  • nie działają przednie przyciski w dekoderze ADB ADB5800xx
  • nie działają przednie przyciski w dekoderze SagemCom ESI-88
  • nie działają przednie przyciski w dekoderze SagemCom DSI-87
  • nie działają przednie przyciski w dekoderze SagemCom UHD-88

jeśli aktualizacja systemu nie przywróciła działania przycisków na panelu, należy wydać polecenie: opkg install dev-gos --force-reinstall

 

15.07.2014

  • lista pakietów wymaganych przez enigma2-plugin-cutlisteditor powinna listować enigma2-plugin-moviecut a nie moviecut
  • enigma2-plugin-moviecut powinno się nazywać moviecut.

Trafia do poprawki. Dzięki za info.

 

 

09.08.2014

  • nie działa cec na dsi87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie działa sterowanie przez pilot i przyciskami na panelu jeżeli kanał ma złe parametry na liście kanałów.

 

Skacząc po kanałach na liście kanałów z 17.06, Wyskoczył mi komunikat z na jednym z kanałów że SID nie znaleziony w PAT, to samo miałem na innym kanale na którym w ogóle nie wyskoczył żaden komunikat. Pilot wtedy przestaje reagować przyciski na panelu tunera również, obrazu i dzwięku brak. Aby wszystko wróciło do normy muszę wejść przez WEB-IF i zmienić kanał na taki z prawidłowymi parametrami. Wiem że błąd jest wywoływany niekatulaną listą kanałów ale takie coś każdemu może się zdarzyć.

 

Tuner BSKA z SATA, najnowsza oficjalna Graterlia, wrzucana z Pendrive i zaktualizowana przez opkg update / upgrade dodane repo chlist, nie dodany test. Lista kanałów http://gigablue.hswg.pl/listy-kanalow-e2-by-hswg/ kanały z problemami to AXN SPIN HD na bukiecie Polska All i Comedy Central

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że odpuszczałem na dłuższy czas niż 10 sekund, nawet na kilka minut i dalej nie mogłem zmienić kanału z pilota ale zweryfikuje to po powrocie z pracy. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z instalacją enigma2-plugin-cutlisteditor z RELEASE:

 

nbox-01:~# opkg install enigma2-plugin-cutlisteditor
Installing enigma2-plugin-cutlisteditor (0.1.0) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-plugin-cutlisteditor_0.1.0_sh4.ipk.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-plugin-cutlisteditor:
*      moviecut *
* opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-plugin-cutlisteditor.

 

i dodatkowo:

nbox-01:~# opkg list | grep -E '(cutlist|moviecut)'
enigma2-plugin-cutlisteditor - 0.1.0 - Cut List Editor plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-moviecut - 0.1.0 - Movie Cut plugin for OpenPLi

 

Jak dla mnie jedno z dwojga:

- lista pakietów wymaganych przez enigma2-plugin-cutlisteditor powinna listować enigma2-plugin-moviecut a nie moviecut

- enigma2-plugin-moviecut powinno się nazywać moviecut.

 

EDIT tux:

Trafia do poprawki. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z obrazem na Class Horse TV. Program z HB, FTA, w Tivusat. Audio jest, wideo nie ma. Jak streamuje z webifa do VLC na Linux-ie - to mam i fonię i wideo. Wszystko na dwóch BSLA z aktualną Graterlią z gałęzi RELEASE. Możecie rzucić okiem, jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

ponownie obecnie przesiadłem się na BSLA i problem z blokowaniem działania pilota IR nadal występuje i troszkę się nasilił.

 

Repozytorium realese - błąd występuje od początku używania tj od lipca i chyba wcześniej ostatnia aktualizacja 21.08 nic nie zmieniła

Oscam 9300 z webif

Aktywna tylko głowica B na HB

Pilot standardowy

 

aby wywołać błąd należy wejść na kanał do którego niema uprawnień nie można juz z niego wyjść pilot nie reaguje.

 

 

kolejnym sposobem na wywołanie błędu jest obejrzenie nagranego filmu, gdy odtwarzanie się samoistnie zakończy i tuner wraca do listy filmów tuner przestaje reagować na pilota.

 

aby wyjść z sytuacji patowej w której nie można sterować tunerem, należy wejść przez web if lub aplikację vu+ player na komórce i wcisnąć przycisk wywołujący jakąś akcje na ekranie wtedy wszystko wraca do normy tuner zaczyna znowu obsługiwać pilota IR.

 

EDIT:

jak mogę z debugować ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim update

ESI88:~# opkg update
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz[/url].
Inflating [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz[/url].
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/esi88/Packages.gz[/url].
Inflating [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/esi88/Packages.gz[/url].
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/esi88.
ESI88:~# opkg upgrade
Upgrading enigma2-skin-default from 2014-06-21-tux to 2014-08-11-tux-1 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-skin-default_[/url]                                       2014-08-11-tux-1_sh4.ipk.
Upgrading openssh from 6.6.p1 to 6.6.p1-2 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/openssh_6.6.p1-2_sh4.ipk[/url].
Upgrading enigma2-data from 2014-06-25-git-1 to 2014-08-07-git-1 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-data_2014-08-07-git-1_sh4.ipk[/url].
Upgrading enigma2-keymaps from 2014-07-12-git-1 to 2014-08-07-git-1 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-keymaps_2014-08-07-git-1_sh4.ipk[/url].
Upgrading frontpanels from 1.12.0 to 1.14.3 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/frontpanels_1.14.3_sh4.ipk[/url].
Upgrading graterlia-logo from 1.0.0 to 1.0.3 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/graterlia-logo_1.0.3_sh4.ipk[/url].
Upgrading graterlia-scripts from 0.1.73 to 0.1.92 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/graterlia-scripts_0.1.92_sh4.ipk[/url].
Removing obsolete file /etc/sysconfig/system.conf.
Removing obsolete file /etc/rc.local.
Not deleting modified conffile /etc/sysconfig/system.conf.
Upgrading autofs from 4.1.4.4 to 4.1.4.5 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/autofs_4.1.4.5_sh4.ipk[/url].
Upgrading enigma2-langpack from 2014-08-01-git to 2014-08-20-git on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-langpack_2014-08-20-git_sh4.ipk[/url].
Upgrading enigma2 from 2014-06-27-git to 2014-08-07-git-3 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2_2014-08-07-git-3_sh4.ipk[/url].
Installing graterlia-manager (0.1.12) on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/graterlia-manager_0.1.12_sh4.ipk[/url].
Removing obsolete file /usr/bin/enigma2-2014-06-27.
Upgrading graterlia from 2.1.6 to 2.1.7 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/graterlia_2.1.7_sh4.ipk[/url].
Upgrading enigma2-plugins-default from 2014-06-24-git to 2014-08-07-git-2 on root.
Downloading [url]http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-plugins-default_2014-08-07-git-2_sh4.ipk[/url].
Configuring enigma2-data.
Configuring enigma2-keymaps.
Configuring enigma2-langpack.
Configuring enigma2-plugins-default.
Configuring graterlia-manager.
Wykryto paczkÄ PPanel
Funkcje PPanel sÄ
teraz dostÄpne w Graterlia OS MenadĹźer
Zaleca siÄ usuniÄcie paczki PPanel
opkg remove --autoremove enigma2-plugin-ppanel
Configuring enigma2.
Create symlink...
OpenPLi binary file update done
Please restart GUI!
Configuring enigma2-skin-default.
Configuring openssh.
$Stopping sshd:ok
$Generating SSH1 RSA host key: ok
$Generating SSH2 RSA host key: ok
$Generating SSH2 DSA host key: ok
$Generating SSH2 ECDSA host key: ok
$Generating SSH2 ED25529 host key: ok
$Starting sshd:ok
Configuring frontpanels.
Configuring graterlia-logo.
Configuring graterlia-scripts.
Configuring autofs.
Configuring graterlia.
Collected errors:
* file_md5sum_alloc: Failed to open file /etc/sysconfig/system.conf: No such file or directory.
ESI88:~# /etc/init.d/openpli restart
ZatrzymujÄ: Graterlia OpenPLi
OpenPLi Stopped
Uruchamiam: Graterlia OpenPLi
OpenPLi Starting...
ESI88:~# Uruchamiam: Graterlia Frontpanel Start Info
Load OpenPLi
cat: can't open '/etc/sysctl.gos': No such file or directory

ESI88:~#

Naprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaktualizowałem system 25.08 (uzywam tylko wersji release) ale dopiero około 2 dni temu , a raczej nocy zauważyłem że tuner kiedy jest w standby co chwilę włącza HDD. Mam ustawione żeby dysk usypiał po 1 min. ale niestety po około następnej minucie dysk ponownie się włącza. Nie mam ustawionego żadnego nagrywania itp. Trochę to wkurzające bo mój dysk do najcichszych nie należy,  a i dla zdrowia samego dysku to też niezbyt dobrze. Wydaje mi się że już coś podobnego wystąpiło kilka miesięcy temu. Oczywiście system restartowałem.

Proszę czy moglibyście zobaczyć co się zmieniło że ten HDD ciągle zasypia i wybudza się. Na pewno przed tą aktualizacją było wszystko OK bo jak napisałem dysk jest głośny i bym go słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej dysk się włącza  i wyłącza sam od siebie i tak bez przerwy, pomaga restart .

Teraz już tego  nie zauważam ale tuner bsla czasami sam się włączał później zawieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie potrafię tego zasymulować.

Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.

 

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki problem jak opisany miałem na Freebox'ie 8.6. Zainstalowałem na nim tylko to co instaluję zawsze przy nowym image (podmiana binarki oscam, clearmem, iptv, crossepg i w zasadzie tyle), żaden plugin nie był ustawiony na zapis w /hdd, praktycznie nigdzie nie występowała ta ścieżka oprócz ustawienia dla nagrywania a mimo to dysk przy usypianiu 5 minut włączał się po minucie - dwóch od uśpienia samoczynnie. Do tej pory nie mam bladego pojęcia czym było to spowodowane ale po przesiadce na Graterlie problem ustał chociaż na UHD w wersji stabilnej raz czy dwa zdarzyło mi się, że dysk również startował bez powodu ale po restarcie tunera wszystko wracało do normy.

 

Odnośnie tej sytuacji, nie ma możliwości monitorowania co gdzie w danym momencie zapisuje? Ułatwiłoby to znalezienie przyczyny problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki strzał do osób, którym się budzi dysk, ale zapytam. Ja mam coś takiego w logach:

 

Sep  3 22:54:01 nbox-01 crond[4862]: (root) CMD (/bin/run-parts /etc/cron/minutely)

 

co minutę. Cron wykonuje swoje obowiązki znaczy się.

 

Pytanie: gdzie macie /bin/run-parts i /etc/cron/minutely? HDD czy flash? Czy są wołane jakieś skrypty/programy z HDD? Jeśli tak - to macie odpowiedź, czemu się budzi...

 

Druga rzecz - IPTVplayer trzyma cache na HDD by default. Może coś tu jest na rzeczy?

 

Trzecia sprawa: /etc/cron/minutely/freememory może robić takie coś:

 

echo 1 > /proc/sys/vm/drop_caches

 

Jeśli macie swapa na HDD, to nie zdziwiłbym się, gdyby dropowanie cache'y spowodowało zapisy do swapa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 200% żaden plugin nie wykorzystywał dysku. IPTV, SWAP, CROSSEPG itd.miało ustawioną ścieżkę zapisu na pendrivie.

Wina była ewidentnie gdzieś w samej konfiguracji systemu albo w jego plikach i o ile dobrze pamiętam to w Freebox'ie nie ma crona "fabrycznie".

Teraz już rozstałem się z softami Freebox'a na rzecz Graterli i póki co problemu nie zaobserwowałem na dwóch tunerach (raz czy dwa zdarzyła mi się taka sytuacja na UHD ale po restarcie boxa wróciło do normy).

 

W każdym bądź razie na Graterli szukałbym przyczyny raczej w pluginach. Problem jak widać występuje tylko u kilku osób. Być może sposób montowania dysku ma coś do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie potrafię tego zasymulować.

Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.

 

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

 

Tux miałeś rację, wgranie softu od nowa pomogło. Teraz w standby jest taka cisza że aż uszy bolą ;)

Ale swoją drogą to ciekawe co wybudzało HDD, nie miałem za dużo śmieci bo gdzieś na przełomie czerwca-lipca wgrywałem też system od nowa i od tamtej pory używam tylko wersji release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w pamięci - może jednak coś wgrałeś?

 

Mam dokładnie tak samo skonfigurowany tuner. Porównałem to co mam teraz z backupem który robiłem przed aktualizacją 25.08 i jest dokładnie to samo, nawet 2 pluginy (info bar i autostandby) przekopiowałem ręcznie z tego backup

Tak na marginesie to nie wiem czy już był poruszany temat ale znowu nie działają przyciski na przednim panelu.

I jeszcze jedno na serwerze jest image do zainstalowania z 25.07 a od tego czas dość dużo się zmieniło , więc może warto by to uaktualnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno na serwerze jest image do zainstalowania z 25.07 a od tego czas dość dużo się zmieniło , więc może warto by to uaktualnić ?

Po to jest OPKG abym nie musiał w kółko tego uaktualniać. Samo uaktualnienie to też nie 5 minut.

 

Zgadzam się w 100%, to była tylko taka moja refleksja po ostatniej aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby zrobić paczkę z image w którym byłby kreator trochę bardziej rozbudowany tzn. ustawienie sieci a po tym automatyczne sprawdzenie aktualizacji z OPKG :) ale to taka sugestia być może na daleką przyszłość. Wtedy sprawa z aktualizacją na stronie downloadu byłaby załatwiona na dobre (a przynajmniej dla zmian niewymagających ręcznego grzebania w plikach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy będę niezadowoleni ale finalnie będzie dostępny mini obraz. W nim będzie tylko podstawowa konfiguracja z DHCP i tyle. Osoba będzie musiała się zalogować po SSH i kontynuować instalację. Nawet OpenPLi nie będzie.

Plan mam taki by powstała mini dystrybucja Linux na SH4. Jest np. dużo BSKA, które można by wykorzystać po włożeniu dużego HDD 2,5" jako odtwarzać FLAC (MPD) sterowany np. tabletem. Niestety to potrwa.

 

 

Będzie też dalej wersja jak teraz z zainstalowanym podstawowym zestawem paczek dla mniej zaawansowanych.

 

Niestety nie mam czasu wszystkiego aktualizować i doglądać na bieżąco. Cała Graterlia rozrosła się do rozmiarów, przekraczających moje wyobrażenia. Sama koordynacja tego projektu to już niezłe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UHD po wejściu w IPTV, menadżer ściągania znika numer kanału z wyświetlacza. Po wyjściu z pluginu również się nie pokazuje. Trzeba przełączyć kanał żeby numer wrócił.

Dodatkowo w freeplayer przy uruchomieniu pierwszego filmu na wyświetlaczu pojawia się ---- (czyli zakładam, że tak powinno być) natomiast jak odpali się drugi raz ten sam film albo inny (bez wychodzenia z programu) to wyświetlacz również robi się ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Plan mam taki by powstała mini dystrybucja Linux na SH4. Jest np. dużo BSKA, które można by wykorzystać po włożeniu dużego HDD 2,5" jako odtwarzać FLAC (MPD) sterowany np. tabletem. Niestety to potrwa.

...

A czy aktualnie istnieje jakiś sensowny odtwarzacz muzyki, który może być sterowany telefonem/tabletem? Mam kilka aplikacji do sterowania, ale po zakończeniu ich działania nie jestem w stanie włączyć tunera z trybu standby...

 

Sent from my Nexus 7

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie potrafię tego zasymulować.

Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.

 

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

 

Tux miałeś rację, wgranie softu od nowa pomogło. Teraz w standby jest taka cisza że aż uszy bolą ;)

Ale swoją drogą to ciekawe co wybudzało HDD, nie miałem za dużo śmieci bo gdzieś na przełomie czerwca-lipca wgrywałem też system od nowa i od tamtej pory używam tylko wersji release

 

Niestety moja radość była przedwczesna, wczoraj a raczej dzisiaj w nocy zauważyłem że dysk znowu się sam budzi, wyłacza i znowu budzi i tak na okrągło.

Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner, było tylko standardowe opkg upgrade.

Czy udało się wam już może dojść co może byc powodem tak dziwnego zachowania HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja radość była przedwczesna, wczoraj a raczej dzisiaj w nocy zauważyłem że dysk znowu się sam budzi, wyłacza i znowu budzi i tak na okrągło.

Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner.

Czy udało się wam już może dojść co może byc powodem tak dziwnego zachowania HDD ?

 

Podaj model dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja radość była przedwczesna, wczoraj a raczej dzisiaj w nocy zauważyłem że dysk znowu się sam budzi, wyłacza i znowu budzi i tak na okrągło.

Od ostatniej instalacji czystego systemu nic nowego nie wrzucałem na tuner.

Czy udało się wam już może dojść co może byc powodem tak dziwnego zachowania HDD ?

 

Podaj model dysku.

 

Teraz nie pamiętam dokładnie modelu ale jest to WD 500GB.

Zresztą nie sądzę żeby to była wina HDD, mam go w tunerze już ponad rok i nie było problemu aż do aktualizacji z 25.07. Oprócz tego jak pisałem wcześniej po zainstalowaniu w zeszłym tyg. świeżego systemu przez kilka dni było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox dysk się włącza i wyłącz  tak bez przerwy. 

koniec logu openpli z hdd:

[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)
[ePopen] command: ('sdparm', 'sdparm', '--flexible', '--readonly', '--command=stop', '/dev/sda')
poll: unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 59(16)

 

GraterliaOS:~# pstree -p
init(1)-+-autologin(1328)---sh(1335)
        |-automount(1283)
        |-crond(1263)
        |-evremote2(1314)
        |-inetd(1238)
        |-lircd(1313)
        |-oscam(1303)---oscam(1305)-+-{cw_process}(1345)
        |                           |-{dvbapi_event_th}(1380)
        |                           |-{garbage_collect}(1342)
        |                           |-{http_server}(1343)
        |                           |-{log_list_thread}(1312)
        |                           |-{oscam}(1379)
        |                           |-{reader_check}(1344)
        |                           `-{wr05-Free}(1347)
        |-sshd(1247)---sshd(4232)---sh(4244)---pstree(8992)
        |-startopenpli(1322)---enigma2(1340)-+-{enigma2}(1353)
        |                                    `-{enigma2}(1423)
        |-udhcpc(1234)
        |-vsftpd(1255)
        `-wpa_supplicant(1221)

 

Procesy z opisem:

USER       PID %CPU %MEM    VSZ   RSS TTY      STAT START   TIME COMMAND
root         1  0.2  0.5   1396   532 ?        Ss   21:02   0:10 init
root         2  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [kthreadd]
root         3  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [ksoftirqd/0]
root         4  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [events/0]
root         5  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [khelper]
root        11  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [async/mgr]
root       135  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [sync_supers]
root       137  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [bdi-default]
root       139  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [kblockd/0]
root       145  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [ata/0]
root       146  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [ata_aux]
root       154  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [khubd]
root       157  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [kseriod]
root       173  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [rpciod/0]
root       186  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [kswapd0]
root       187  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [aio/0]
root       188  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [nfsiod]
root       189  0.0  0.0      0     0 ?        S<   21:02   0:00 [kslowd000]
root       190  0.0  0.0      0     0 ?        S<   21:02   0:00 [kslowd001]
root       222  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:01 [scsi_eh_0]
root       228  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [mtdblockd]
root       330  0.2  0.0      0     0 ?        SN   21:02   0:09 [jffs2_gcd_mtd0]
root       723  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [jbd2/sda1-8]
root       724  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [ext4-dio-unwrit]
root      1054  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [hdmid/0]
root      1066  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [flush-8:0]
root      1078  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [EMBXSHM-NewPort]
root      1079  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [EMBXSHM-PortClo]
root      1127  0.0  0.0      0     0 ?        D<   21:02   0:03 [pti_task]
root      1152  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:02   0:00 [Havana player E]
root      1163  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:02   0:00 [sMART/0]
root      1164  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:02   0:00 [sMART/1]
root      1215  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [ExecutionLoopNo]
root      1218  0.3  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:15 [RtmpTimerTask]
root      1219  0.2  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:11 [RtmpMlmeTask]
root      1220  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:02   0:00 [RtmpCmdQTask]
root      1221  0.0  0.8   3388   868 ?        Ss   21:02   0:00 wpa_supplicant -ira0 -
root      1234  0.0  0.2   1984   228 ?        Ss   21:02   0:00 udhcpc -R -n -p /var/r
root      1238  0.0  0.3   1984   376 ?        Ss   21:02   0:00 /usr/sbin/inetd
root      1247  0.0  1.0   4772  1056 ?        Ss   21:02   0:00 /usr/sbin/sshd
root      1255  0.0  0.9   3952   952 ?        S    21:02   0:00 /usr/bin/vsftpd
root      1263  0.0  0.6   1832   656 ?        Ss   21:02   0:00 crond
root      1283  0.0  0.7   2136   724 ?        Ss   21:02   0:01 /usr/sbin/automount --
root      1303  0.0  0.4   3948   432 ?        Ss   21:02   0:00 /usr/bin/oscam -u -r 2
root      1305  0.1  2.1  22948  2140 ?        SNl  21:02   0:06 /usr/bin/oscam -u -r 2
root      1313  0.0  0.5   1668   516 ?        Ss   21:03   0:01 lircd
root      1314  0.0  0.5   1536   540 ?        S    21:03   0:00 evremote2
root      1322  0.0  0.5   1984   544 ?        S    21:03   0:00 /bin/sh /usr/bin/start
root      1328  0.0  0.4   1984   488 ttyAS0   Ss   21:03   0:00 /bin/sh /bin/autologin
root      1335  0.0  0.6   1988   640 ttyAS0   S+   21:03   0:00 -sh
root      1340  3.9 32.2  63816 31608 ?        Dl   21:03   2:48 /usr/bin/enigma2
root      1429  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:03   0:00 [kdvb-ad-0-fe-0]
root      1440  0.2  0.0      0     0 ?        S    21:03   0:10 [HostRec40800002]
root      1441  1.1  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:47 [Player Aud Mixe]
root      1442  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:00 [Player Aud   0]
root      1443  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:00 [Player Aud   1]
root      1444  0.2  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:08 [Player Aud   2]
root      1445  0.6  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:25 [Player Aud   3]
root      1446  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:03   0:04 [HostRec40800003]
root      1447  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:01 [H264 Codec Int]
root      1448  0.0  0.0      0     0 ?        S    21:03   0:00 [Manifestor Buff]
root      1449  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:00 [Manifestor Disp]
root      1450  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:02 [interocitor  0]
root      1451  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:00 [interocitor  1]
root      1452  0.2  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:10 [interocitor  2]
root      1453  0.0  0.0      0     0 ?        D    21:03   0:00 [interocitor  3]
root      1454  0.5  0.0      0     0 ?        S    21:03   0:23 [HostRec40800004]
root      4232  0.0  2.4   7416  2436 ?        Ss   21:28   0:01 sshd: root@pts/0 
root      4244  0.0  0.6   1988   684 pts/0    Ss   21:28   0:00 -sh
root      9226  0.0  0.8   2316   848 pts/0    R+   22:14   0:00 ps aux

 

I jeszcze top:

top - 22:17:23 up  1:15,  2 users,  load average: 14.45, 14.48, 14.35
Tasks:  70 total,   1 running,  69 sleeping,   0 stopped,   0 zombie
Cpu(s):  3.2%us, 14.1%sy,  0.0%ni, 82.0%id,  0.0%wa,  0.3%hi,  0.3%si,  0.0%st
Mem:     98156k total,    58572k used,    39584k free,     1504k buffers
Swap:        0k total,        0k used,        0k free,    12992k cached

  PID USER      PR  NI  VIRT  RES  SHR S %CPU %MEM    TIME+  COMMAND                   
9317 root     -65   0     0    0    0 D  7.7  0.0   0:01.58 Player Aud Mixe           
9316 root     -65   0     0    0    0 S  2.6  0.0   0:00.37 HostRec40800008           
9501 root      20   0  2368 1076  836 R  2.6  1.1   0:01.10 top                       
1340 root      20   0 68004  30m 8100 S  1.9 32.3   2:56.97 enigma2                   
1218 root      20   0     0    0    0 S  0.6  0.0   0:16.48 RtmpTimerTask             
1219 root      20   0     0    0    0 S  0.3  0.0   0:11.68 RtmpMlmeTask              
9321 root     -63   0     0    0    0 D  0.3  0.0   0:00.23 Player Aud   3            
9328 root     -61   0     0    0    0 D  0.3  0.0   0:00.63 Interocitor  2            
9330 root     -61   0     0    0    0 S  0.3  0.0   0:00.13 HostRec4080000a           
    1 root      20   0  1396  532  468 S  0.0  0.5   0:10.71 init                      
    2 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.01 kthreadd                  
    3 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.04 ksoftirqd/0               
    4 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 events/0                  
    5 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.17 khelper                   
   11 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 async/mgr                 
  135 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 sync_supers               
  137 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 bdi-default  

 

Jak ustawiłem bez uśpienia dysk pracuje cały czas i brak efektu jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...