Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy

Zaczęty przez kiso, 26 Czerwiec 2014, 18:39:54

« poprzedni - następny »

tux

O to chodzi, że wszystkie systemy na tunery to coś jak Embedded. Tu dużo się nie da.
Poczekajmy aż do test wejdzie wersja jakby finalna OpenPLi. Być może coś się wyjaśni.
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

tomiss

Cytat: tux w 30 Sierpień 2014, 15:10:48
O to chodzi, że wszystkie systemy na tunery to coś jak Embedded. Tu dużo się nie da.
Poczekajmy aż do test wejdzie wersja jakby finalna OpenPLi. Być może coś się wyjaśni.

Ok, mam tylko nadzieje że do tego czasu mój HDD nie padnie od tego załącz/wyłącz
BSLA, Graterlia OS | Szajsung PS51D550

tux

U mnie w ESI cisza. Nic się nie dzieje. Kompilacja powinna być jeszcze w weekend.
Graterlia OS

tomiss

Cytat: tux w 30 Sierpień 2014, 17:26:48
U mnie w ESI cisza. Nic się nie dzieje. Kompilacja powinna być jeszcze w weekend.

Czy są może już jakieś informacje nt. rozwiązania tego problemu ?
Chyba dzisiaj wrócę do softu z przed 25.08 , szkoda mi HDD.

tux

Za nic nie potrafię tego zasymulować.
Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.
Graterlia OS

tomiss

Cytat: tux w 02 Wrzesień 2014, 23:25:24
Spróbuj wgrać Soft na czysto (o ile możesz na test) i sprawdź czy będzie to samo. Może jakiś plugin coś robi. Testuję kilka dni na czterech boxach i NIC, kompletnie NIC.

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

Shouces

Ja taki problem jak opisany miałem na Freebox'ie 8.6. Zainstalowałem na nim tylko to co instaluję zawsze przy nowym image (podmiana binarki oscam, clearmem, iptv, crossepg i w zasadzie tyle), żaden plugin nie był ustawiony na zapis w /hdd, praktycznie nigdzie nie występowała ta ścieżka oprócz ustawienia dla nagrywania a mimo to dysk przy usypianiu 5 minut włączał się po minucie - dwóch od uśpienia samoczynnie. Do tej pory nie mam bladego pojęcia czym było to spowodowane ale po przesiadce na Graterlie problem ustał chociaż na UHD w wersji stabilnej raz czy dwa zdarzyło mi się, że dysk również startował bez powodu ale po restarcie tunera wszystko wracało do normy.

Odnośnie tej sytuacji, nie ma możliwości monitorowania co gdzie w danym momencie zapisuje? Ułatwiłoby to znalezienie przyczyny problemu.
VU+ UNO 4K

future0

W Graterlia OS Managerze jest "Włącz powiadamianie o aktualizacjach" i wyłącz na odwrót. Tzn. włączenie powoduje wyłączenie i na odwrót.

Shouces

Taka drobnostka kosmetyczna, w podmenu "Język audycji / napisów" w gdzie wybieramy preferowane języki to Holenderski i Angielski znajdują się nie przy językach na literę A tylko w miejscu litery E i w efekcie mamy Duński > Holenderski > Angielski > Estoński.
VU+ UNO 4K

mickey

Danish, Dutch, English, Estonian ... czy jakoś tak, ale w sumie po kolei jest ;)

Najpierw nazwy są sortowane a potem tłumaczone.

Shouces

No właśnie o tym mówię :) Wiem, że jest to po kolei wg. oryginału no ale przy ustawionym języku polskim wygląda to już dziwnie :)
VU+ UNO 4K

tomkep

03 Wrzesień 2014, 22:59:15 #26 Ostatnia edycja: 03 Wrzesień 2014, 23:06:33 by tomkep
Daleki strzał do osób, którym się budzi dysk, ale zapytam. Ja mam coś takiego w logach:

Sep  3 22:54:01 nbox-01 crond[4862]: (root) CMD (/bin/run-parts /etc/cron/minutely)

co minutę. Cron wykonuje swoje obowiązki znaczy się.

Pytanie: gdzie macie /bin/run-parts i /etc/cron/minutely? HDD czy flash? Czy są wołane jakieś skrypty/programy z HDD? Jeśli tak - to macie odpowiedź, czemu się budzi...

Druga rzecz - IPTVplayer trzyma cache na HDD by default. Może coś tu jest na rzeczy?

Trzecia sprawa: /etc/cron/minutely/freememory może robić takie coś:

echo 1 > /proc/sys/vm/drop_caches

Jeśli macie swapa na HDD, to nie zdziwiłbym się, gdyby dropowanie cache'y spowodowało zapisy do swapa...

Shouces

W moim przypadku na 200% żaden plugin nie wykorzystywał dysku. IPTV, SWAP, CROSSEPG itd.miało ustawioną ścieżkę zapisu na pendrivie.
Wina była ewidentnie gdzieś w samej konfiguracji systemu albo w jego plikach i o ile dobrze pamiętam to w Freebox'ie nie ma crona "fabrycznie".
Teraz już rozstałem się z softami Freebox'a na rzecz Graterli i póki co problemu nie zaobserwowałem na dwóch tunerach (raz czy dwa zdarzyła mi się taka sytuacja na UHD ale po restarcie boxa wróciło do normy).

W każdym bądź razie na Graterli szukałbym przyczyny raczej w pluginach. Problem jak widać występuje tylko u kilku osób. Być może sposób montowania dysku ma coś do rzeczy?
VU+ UNO 4K

tomiss

04 Wrzesień 2014, 18:19:26 #28 Ostatnia edycja: 04 Wrzesień 2014, 18:21:00 by tomiss
Cytat: tomiss w 02 Wrzesień 2014, 23:36:03
Cytat: tux w 02 Wrzesień 2014, 23:25:24

W sumie to z dodatkowych pluginów mam jedynie info bar. Próbowałem nawet wyłączyć systemowy PTS ale niestety nic to nie dało. Ale OK spróbuję dzisiaj wrzucić wszystko od nowa.

Tux miałeś rację, wgranie softu od nowa pomogło. Teraz w standby jest taka cisza że aż uszy bolą ;)
Ale swoją drogą to ciekawe co wybudzało HDD, nie miałem za dużo śmieci bo gdzieś na przełomie czerwca-lipca wgrywałem też system od nowa i od tamtej pory używam tylko wersji release

tux

Poszukaj w pamięci - może jednak coś wgrałeś?
Graterlia OS