Skocz do zawartości

Konwersja avi to mkv (ts)


Gość cityboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Jaką komendą (programem) zapodać avika aby dostać mkv vel ts?

 

Ja pod linuxem robię

 

ffmpeg -fflags genpts -i film.avi -vcodec copy -acodec copy film.mkv

 

I na nboxie Ciemnośc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tego wywala mi

 

[matroska @ 0x8462560] Can\'t write packet with unknown timestamp

av_interleaved_write_frame(): Invalid argument

 

a bez dochodzi do końca i na lapku działa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba w tym, że to co podał cityboy ma tylko jedną funkcję: zmiana kontenera z avi na mkv, bez konwersji strumieni (tux sugerował to w innym wątku ... przynajmniej tak zrozumiałem). Taka konwersja miałaby umożliwić oglądanie nagrań dostępnych w avi, które sprawiają problem nboxowi z openpli, na format mkv. Bez rekompresji kolekcja filmów konwertuje się chwilkę :) Przetestowałem i VLC nie marudził, odworzył takiego mkv. Dopiero po przeczytaniu tego wątku sprawdziłem na nboxie i faktycznie, tak jak pisał cityboy: ciemość :(

Ok, po tym przydługim wstępie pytanie: Dałoby się jednak trochę uwstecznić i do OpenPLI doinstalować jakiś odtwarzacz z własnymi bibliotekami do dekodowania xvidów w avi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo OpenPli bazuje na innym playerze i już gstreamer.

Dzisiaj sam osobiście wyciągnąłem z dołu szafy kilkanaście płyt np. nagraniami Roswell w AVI. Nie dość, że nBox czytał te AVI to jeszcze sama zmiana kontenera też powodowała odtwarzanie.

Stąd wniosek, że musiałem mieć te AVI już w xvid. Na więcej testów teraz nie miałem czasu. Później dokładnie się temu przyjrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do konwersji AVI na MKV (zmiany kontenera) wykorzystałem Avidemux. Działa bez problemu. Za to z konwersją na h264 radzi sobie gorzej niż ffmpeg.

Poniżej skrypt pod Windows do konwersji hurtowej:

 

set avidemux=\"C:\\Program Files\\Avidemux 2.6\\avidemux.exe\"

set videocodec=copy

set audiocodec=copy

set outformat=MKV

for /R %%f in (*.avi) do %avidemux% --video-codec %videocodec% --audio-codec %audiocodec% --output-format %outformat% --load \"%%f\" --save \"%%~pf%%~nf.mkv\" --quit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fargot: I tak przerobiony film działa Ci na nboxie? Ja zrobiłem coś podobnego, tyle że klikając w okienkach: copy/copy/mkv i na nboxie mam to samo co z ffmpeg, czyli czarny ekran.

-------

Znalazłem w końcu narzędzie do zmiany kontenera, po którym nbox odtwarzał pliki: mkvtoolnix a konkretnie mkvmerge z tego pakietu.

mkvmerge -o file.mkv file.avi

Tyle, że taki plik jest odtwarzany równie źle jak oryginalny avi a nawet gorzej. Wygląda na to, że sama zmiana kontenera nie wystarczy. Bez rekompresji się chyba nie obejdzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...