Skocz do zawartości

VirtualZap


matzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu wersja rozbudowana o możliwość wyświetlania pikon.

 

Niebawem zaktualizuję infinityHD, żeby obsługiwało VirtualZap jak w załączonym obrazku.

 

EDIT:

Poprawiona wersja rozwiązująca problem GSów podczas numerycznego wybierania kanałów gdy Virtual Zap jest aktywny.

 

EDIT2:

Kolejna aktualizacja:

Dodano widget numeru kanału [NowNum]

Zmieniono nazwy ekranów na [VirtualZapPicon] oraz [VirtualZapPiconNoPiP] - aby uniknąć problemów ze skórkami przystosowanymi do oryginalej wersji pluginu virtual Zap.

VirtualZapPicon-infinityHD-nbox.thumb.jpg.bf16f48ffd2909021664e9897c515ec3.jpg

enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon_1.2_all.ipk.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umożliwia przeglądanie tego co aktualnie jest nadawane na innych kanałach z poziomu infobara.

Zainstaluj, w Pluginach skonfiguruj tak aby aktywować przyciskiem Exit, a potem restart GUI.

Jak sie zrestartuje naciskasz na pilocie Exit/Back. Pojawi się właśnie VirtualZap. Obsługa klawiszami strzałek oraz Ok, Info, EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujac ipk od @herpoi

 

nBox:/# opkg install enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon_1.2_all.ipk
Unknown package 'enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon'.
Collected errors:
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!
* pkg_hash_fetch_best_installation_candidate: Packages for enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon found, but incompatible with the architectures configured
* opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudować zapewne się da, tylko trzeba mieć trochę wiedzy z zakresu programowania w Pythonie jak i struktury samej enigmy i epgcache. Ja wziąłem oryginalną wtyczkę VirtualZap i rozbudowałem ją o pikonkę i numer kanału, przy czym implementując te elementy skorzystałem z pracy innych.

Wtyczka została włączona w 3rd party feed OpenPLi, więc jest szansa na to, że więcej osób z niej skorzysta, a co za tym idzie może znajdzie się ktoś, kto będzie zainteresowany rozwojem wtyczki.

Mam w zanadrzu jakiś pomysł na rozbudowę EPG w tej wtyczce, ale nie wiem czy podołam zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, można prosić o plik @herpoi (enigma2-plugin-extensions-virtualzappicon_1.2_all.ipk.zip) ale ( tar.gz) byłbym bardzo wdzięczny, bo ipk nie wiem jak wgrać, po kilku próbach zrezygnowałem, wgrywam pliki przez fileZilla. Pozdrawiam

 

PS. dzięki @matzg twój działa ale brak pikon, dzięki za webradioFs ukłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plikami ipk bardzo dobrze radzi sobie 7-zip. Najlepiej wypakować z archiwum data.tar i wrzucić przez ftp a resztę zrobić na nboksie, bo wtedy nie tracisz atrybutów plików a archiwum.

 

Można też samego ipk wrzucić i spróbować "opkg install nazwa_pliku.ipk" - czasami działa, w tym przypadku nie sprawdzałem.

 

------------

 

W sumie, to żeby wtyczka działała jako opcja "2", czyli "with_exit_button", to w pliku keymap.xml powinien być wpis:

<key id="KEY_HOME" mapto="hide" flags="m" />

bo przynajmniej u mnie w lircd.conf jest:

KEY_HOME                     0x170323 #BACK

a klawiszy KEY_EXIT ani KEY_ESC nie ma. Jeżeli jednak bez tej modyfikacji działa, to znaczy, że to przypisanie jest gdzieś zrobione. Gdzie?

 

------------

 

Jeszcze jedna uwaga. Może to celowe a może jakiś mały błąd. Na kanałach innych niż oglądany pokazuje mi dwie pozycje z EPG w formacie: godzina rozpoczęcia, tytuł, czas do końca. Dla aktualnie oglądanego kanału nie ma godziny rozpoczęcia. Jak moża sobie ją dopisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam EPG Import. To on powoduje taki bałagan?

 

Po dokładniejszym przyjrzeniu się działaniu wtyczki zauważyłem, że to nie zależy od tego czy jest to akurat oglądany program (tak miałem za pierwszym razem), ale ogólnie niektóre programy zamiast informacji z EPG wyświetlają jakieś śmieci. Pewnie bez namierzenia dokładnie co i kiedy i jakie dane wtyczka przetwarza będzie ciężko to poprawić...

 

I jeszcze pytanie do wyglądu: Gdzie trzeba grzebać, żeby zmienić sposób wyświetlania - w plikach wtyczki, czy w skórce? Dla infinityHD wygląd jest dostosowany do wersji z czcionką Aller i dużymi pikonami ... przynajmniej tak mi się wydaje. Do wersji ze zwykłymi pikonami i czcionką Ubuntu pasuje to tak średnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan powoduje EPG Import swoim sposobem zapisu do EPGCache. Dotyczy to kilku kanałów (na pewno Eurosporty). Osobiście używam EPG Import oraz EPG Refresh, jedno uzupełnia drugie, zastanawiam się czy nie odfiltrować kłopotliwych kanałów z EPG Import. Popatrzę, może też uda się coś pokombinować ze sposobem pobierania EPG przez VirtualZap.

 

Wygląd VirtualZap w pierwszej kolejności określa Screen VirtualZapPiconNoPiP w wybranej skórce, jeśli nie znajdzie tam takiego Screena to ładuje własny wygląd z pluginu. Tak więc jeśli chcesz podregulować wygląd to wiesz gdzie szukać. Czcionki to bierze z definicjji <fonts>, jak masz Ubuntu to i w VirtualZap będziesz miał Ubuntu, a rozmiar pikony to faktycznie trzeba ręcznie zmienić. Będzie aktualizacja infinityHD i wygląd VirtualZap będzie korespondował z wybranym Infobarem, ale muszę się jakoś do tego przybrać, bo ciągle brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG Refresh miałem za czasów 5800SX i było zbyt zielono, żeby go używać. Poza tym jak czytam własne wypowiedzi na forum, to jeszcze dużo pamięci zagarniał :(

 

Ale ogólnie, to widzę, że EPG Refresh ułatwia ściąganie EPG z satelity, czyli niejako operuje na tym systemowym, które potem zapisuje się w /hdd/epg.dat. EPG Import ściąga dane z sieci i ładuje je gdzieś do pamięci obok - po restarcie enigmy dane dla EPG Import trzeba zassać ponownie mimo istnienia epg.dat.

 

Te różnice widać w infinityHD. Tak dokładnie, to wszystkiego nie pamiętam, ale kilka przykładów:

- tytuły w EPG na liście kanałów: pozycja aktualna, 3 programy następne a po przełączeniu na kanał InfoBar pokazuje inny tekst

- opisy programów też bywają inne kiedy czyta się je przeglądając EPG a inne kiedy wcisnę dwa (trzy) razy INFO po przełączeniu na kanał

 

Czy dane w podanych przykładach (szczególnie pierwszym) są pobierane tą samą funkcją? Pewnie przy VirtualZap jest jeszcze inaczej?

 

A co do skórki: Jeżeli ja wcześniej znajdę chwilę i jakikolwiek screen z serii VirtualZapPiconNoPiP podreguluję, to podeślę :)

 

PS: OT: Czy w ESI-88 albo 5800SX da się uruchomić PiP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie, to widzę, że EPG Refresh ułatwia ściąganie EPG z satelity, czyli niejako operuje na tym systemowym, które potem zapisuje się w /hdd/epg.dat. EPG Import ściąga dane z sieci i ładuje je gdzieś do pamięci obok - po restarcie enigmy dane dla EPG Import trzeba zassać ponownie mimo istnienia epg.dat.
Nie wiem napewno, ale wydaje mi się, że się mylisz. Według mnie oba pluginy operują na cache zawartym w epg.dat.

 

Te różnice widać w infinityHD. Tak dokładnie, to wszystkiego nie pamiętam, ale kilka przykładów:

- tytuły w EPG na liście kanałów: pozycja aktualna, 3 programy następne a po przełączeniu na kanał InfoBar pokazuje inny tekst

- opisy programów też bywają inne kiedy czyta się je przeglądając EPG a inne kiedy wcisnę dwa (trzy) razy INFO po przełączeniu na kanał

Z tego co wiem podczas przeglądania epg dane są brane z EPGCache, w momencie gdy przełączysz na dany kanał epg jest aktualizowane z satelity, stąd te różnice.

 

Czy dane w podanych przykładach (szczególnie pierwszym) są pobierane tą samą funkcją? Pewnie przy VirtualZap jest jeszcze inaczej?
Można spróbować pobierać dane do VirtualZap metodą 3 następnych audycji (jak na liście kanałów).

 

PS: OT: Czy w ESI-88 albo 5800SX da się uruchomić PiP?

Raczej nie ma szans. Rozmawiałem jakiś czas temu z kimś bardziej obeznanym w temacie. Obsługa PIPu to chyba nie tylko 2 głowice + obsługa softwarowa. Musi być wsparcie ze strony platformy sprzętowej, a w przypadku STi jest z tym słabo. Zdaje się, że nawet nie każdy Broadcom sobie z tym radzi.

 

PS. Durzucam dwa zrzuty z przed chwili. Wydaje się, że  VirtualZap z metodą 3 następnych audycji powinien naprawić sytuację, nie wiem tylko jak to wpłynie na szybkość działania VirtualZap, ale powinno być ok. Zajmę się tym.

screenshotVZ.jpg.ca83da9da5b0b11dd7c5a0ef18732ae9.jpg

screenshotCS.jpg.ee2908de8c8cb6f89d284dfcc25a2fb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie, to widzę, że EPG Refresh ułatwia ściąganie EPG z satelity, czyli niejako operuje na tym systemowym, które potem zapisuje się w /hdd/epg.dat. EPG Import ściąga dane z sieci i ładuje je gdzieś do pamięci obok - po restarcie enigmy dane dla EPG Import trzeba zassać ponownie mimo istnienia epg.dat.
Nie wiem napewno, ale wydaje mi się, że się mylisz. Według mnie oba pluginy operują na cache zawartym w epg.dat.

 

Jedno to moje obserwacje - po restarcie enigmy nie ma EPG dla Polsatu HD, który u mnie jest zasysany przez EPG Import. Czyli z epg.dat coś jest czytane, bo plik istnieje, ale to nie to samo EPG, które pochodzi z EPG Import. Poza tym, tutaj http://openpli.org/forums/topic/28766-faqs-about-xmltv-import/ piszą:

 

* What is the purpose of epg.dat

 

The epg.dat file is commonly seen as the vehicle for XMLTV.

 

This is a misconception.  The epg.dat is a file from enigma, in which the epg is stored when the enigma is stopped or the receiver is shut down.  Upon restart this file is read again in memory to restore the epg.

 

Piszą potem coś jeszcze, że epg.dat może jednak może być używany, jeżeli ... nie rozumiem o co chodzi, to nie będę pisał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 95% po restarcie wszędzie są widoczne dane z EPG Import, stąd moje przypuszczenie, że jednak EPGCache jest używane przez ten plugin. Jak będę w domu to jeszcze to sprawdzę. W każdym razie, dzięki za pomysł na odmienne pobieranie danych do VirtualZap.

 

PS. Jeszcze w kwestii wyjaśnienia z całym tym EPG.

Wydaje mi się, że EPGCache to jest jakby tablica danych EPG trzymana w pamięci odbiornika, do której odnosi się Enigma i wszelaki pluginy. Plik epg.dat to kopia tej tablicy tworzony podczas restartu odbiornika i wczytywany do pamięci po ponownych uruchomieniu. Podczas normalnej pracy do epg.dat nie są zapisywane żadne dane, ani żadne dane nie są z niego odczytywane. Enigma oraz wszelkiej maści pluginy powiązane z EPG najczęściej pobierają i wsadzają dane do EPGCache - czyli do tablicy znajdującej się w pamięci odbiornika.

Bardzo dobry opis klasy EPGCache (po polsku) jest tutaj:

http://mslowik.blogspot.com/2012/09/enigma2-eepgcache-opis-klasy-i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że epg.dat jest faktycznie nieużywany w czasie normalnej pracy - zapis przy restarcie i odczyt na starcie. Problem mam natomiast z tym co dokładnie jest tam zapisywane, bo u mnie są wspomniane już braki, więc nie wszystko z EPG Import tam trafia.

 

PS. Skąd pan Marcin Słowik bierze dane to tych opisów które publikuje (jak dla mnie są super). Gdzie jeszcze można znaleźć dokumentację do funkcji enigmy? Po angielsku w zupełności wystarczą. Na końcu tego co podał herpoi w linku jest "W ramach wykorzystania klasy eEPGCache polecam zapoznać się z klasami:" ... no właśnie, tylko gdzie można dokumentację tych klas znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zapewne dochodził po nitce do kłębka przeglądając źródłowe pliki .py :) Takich fajnych opisów na necie raczej nie znajdziesz. Pozostaje samodzielne przeglądanie źródeł. Być może trochę pomocne będzie to: http://e2devel.com/apidoc/enigma2/files.html

Z tym, że to jest api Enigma2 z OpenDreambox, więc pewne klasy i funkcje w OpenPLi mogły się już nieco pozmieniać lub rozbudować, nie mniej warto się z tym zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zanistalowałem te wtyczkę z opkg, skonfigurowałem jak nakazał kolega @herpoi (załącza się pod back) podałem ścieżkę do Big pikonów ale nadal nie wygląda to tak jak naobrazku w poście nr 2 tego tematu. Skóra oczywiście InfinityHD (najnowsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki - sprawdzę po pracy jak wrócę do domu

========

Niby wszystko zrobiłem poprawnie (nie było błędu) a teraz przy próbie wejścia w pluginy mam komunikat: Niektóre wtyczki są niedostępne: Extensions/VirtualZap ('module' object has no attribute 'plugins')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herpoi

Tak  - wszystko przebiegło poprawnie, wyinstalowało stary plugin i zainstalowało nowy bez błędów. Sprawdzałem po FTP i plugin siedzi w odpowiednim miejscu i ma tez poprawne atrybuty a po restarcie enigmy i probie wejściu we wtyczki mam taki komunikat. Jak dam OK to komunikat znika i pluginu po prostu nie ma (w sensie ze enigma go nie widzi).

@tux

Jeżeli podmieniłeś to spróbuję zaistalować z opkg jeszcze

----------------

Zrobiłem wszystko raz jeszcze - odistalowałem (sprawdzałem czy wyrzuciło po ftp i nie było), zainstalowałem na nowo -  restart boxa i plugin po ftp jest, a jak wchodzę we wtyczki to komunikat jak wcześniej. W opkg jest wersja 1.1.1, którą zainstalowałem i działa, ale bigpiconów jak nie było tak nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ma wyboru ścieżki bo wtyczka obecnie korzysta z renderera OpenPLi.

Extendednumberzap od dłuższego czasu nie używam, bo pikon można wyświetlić w NumberZap bez tego, a pozostałych funkcji tej wtyczki nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem virtualzap widzę że się pozbyłeś w ogóle tej opcji wyboru. Dobra robota!

Co do Extendednumberzap ja też nie używam bo korzystam tak samo z podstawowego numberzap. W sumie nie wiem czy potrzebna ta wtyczka w OPKG, jedynie dodatkowa opcja to z tego co pamiętam jest czas przełaczęnia kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...