Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro1970

czarna magia dla mnie ,nie poradzę sobie we flashu mam image tux a na penie miałem cały czas Openpli 8.2 i chciałem wgrać coś lepszego a tu zonk z Hdd we fleshu hdd działa super jak i na openpli który jest na penie a na Graterlia project na penie brak hdd,wgrałem znowu Openpli na pena i działa wszystko dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki dostałem komunikat :mkfs.ext4:No such device or address while trying to determine filesystem size    i dalej nie nagrywa

 

To cytat z jednych z wcześniejszych wypowiedzi. Zakładam, że zalogowałeś się przez SSH (używając putty czy tez innego klienta), czyli 99% trudnej pracy wykonałeś. Jeżeli nie, to nie wiem z czego ten komunikat ... Jeżeli tak, to teraz wydajesz 2 polecenia:

 

fdisk -l

 

U mnie pokazuje:

 

Disk /dev/sda: 1000.2 GB, 1000204886016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121601 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

   Device Boot      Start         End      Blocks  Id System
/dev/sda1               1      121601   976760001  83 Linux

Disk /dev/sdb: 1000 MB, 1000275456 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

   Device Boot      Start         End      Blocks  Id System
/dev/sdb1   *           1          63      506016  83 Linux
/dev/sdb2              64          82      152617+ 83 Linux
/dev/sdb3              83         101      152617+ 83 Linux
/dev/sdb4             102         121      160650  83 Linux

 

Czyli mam podłączone do nboksa 2 urządzenia pamięci masowej. Nietrudno zauważyć, że dysk twardy to /dev/sda a na nim jedna wielka partycja /dev/sda1. Po przeczytaniu tych danych zostaje nadać tej partycji nazwę records poleceniem:

 

tune2fs -L records /dev/sda1

 

Po tej komendzie reboot z konsoli albo restart systemu z pilota ... To naprawdę nie jest trudne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro1970

tak zalogowałem się przez SSH Putty ale po komendzie fdisk -l nie pokazało mi żadnych partycji hdd ,jutro jak się uspokoję to może znowu będę próbował zrobić .a właśnie po komendzie tej: tune2fs -L records /dev/sda1 dostałem tą odpowiedz :mkfs.ext4:No such device or address while trying to determine filesystem size , i nic więcej tam nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dysk działa, bo nagrywasz pod innym systemem. Z drugiej fdisk -l nie pokazuje żadnych partycji. No to ja też odpadam, muszą się mądrzejsi wypowiedzieć :(

 

Dla porządku dopytam: dysk wewnętrzny na SATA?

 

A jak się logujesz do tego systemu, gdzie da się nagrywać (tam pewnie telnet/port: 23/ a nie SSH/port: 22/) to co pokazuje fdisk -l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Witam,

fdisk -l pokazuje mi:

 

 

 

Disk /dev/sdb: 250.0 GB, 250059350016 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

 

  Device Boot      Start        End      Blocks  Id System

/dev/sdb1              1      30402  244196352  7 HPFS/NTFS

 

 

 

 

Po komendzie mkfs.ext3 /dev/sdb1

fdisk -l pokazuje

 

 

 

  Device Boot      Start        End      Blocks  Id System

/dev/sdb1              1      30402  244196352  7 HPFS/NTFS

 

 

 

 

Czy nie powinno być zamiast NTFS partycja linux? Przecież był format?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Sprawdzałeś czy partycja sdb1 nie była zamontowana? (df -h)

 

 

Dysk wewn sda1 a do USB mam podpięty drugi dysk sdb1

 

 

 

 

nbox:~# df -h

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on

/dev/root                60.0M    52.2M      7.8M  87% /

none                    32.0K    16.0K    16.0K  50% /var/run

none                    32.0K        0    32.0K  0% /var/log

tmpfs                    47.9M        0    47.9M  0% /ram

/dev/root                60.0M    52.2M      7.8M  87% /dev.static

tmpfs                    47.9M        0    47.9M  0% /dev

tmpfs                    47.9M        0    47.9M  0% /dev/shm

tmpfs                    47.9M    316.0K    47.6M  1% /tmp

/dev/sda1              232.8G    59.9G    172.9G  26% /hdd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Najpierw powinieneś fdiskiem zmienić rodzaj partycji. Czyli w praktyce usunąć i założyć nową (83).

 

 

Już ok,

partycja usunięta, założona nowa i sformatowana;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Witam,

jak i czego należy użyć, abym mógł oglądać filmy na ESI , które są na moim dysku w komputerze...

Nigdy nie było mi to potrzebne i nie interesowalo mnie to, a teraz przydałoby się ;)

 

 

Sieć/Przeglądarka sieci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale franco78 chce oglądać filmy z komputera na tv poprzez tuner a nie odwrotnie :)

udostępniasz na kompie katalog z filmami potem w tunerze w ustawieniach sieci robisz wyszukiwanie i podmontowujesz ten katalog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

ale franco78 chce oglądać filmy z komputera na tv poprzez tuner a nie odwrotnie :)

udostępniasz na kompie katalog z filmami potem w tunerze w ustawieniach sieci robisz wyszukiwanie i podmontowujesz ten katalog

 

 

dokładnie tak - z komputera przez tuner.

Ok - poćwiczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował.

 

Spotkał się ktoś z problemem obcinania boków? Obraz wydaję się cały jednak przy EPG widać że brakuje kawałka. Próbowałem zmieniać rozdzielczość jednak nic to nie daje. Sprzęt podłączony jest oczywiście przez hdmi.

 

Czy istnieje jakikolwiek sposób na zmniejszenie strumienia streamingu? Po kabelku działa dobrze jednak przy wifi pojawiają się zacięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że używam głównie nboxa do ogladania z hdd to zauważyłem taki problem iz po ok 1 h oglądania kiedy chcę wyłączyć film wciskam back i zwiecha. Jaki inny odtwarzacz polecacie do filmów, ponieważ to jest problem raczej softowy (na innym image tak mi nie robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robie

 

 

Winna jest biblioteka gsteramer, o ile media sieciowe działają poprawnie to obsługa filmów (divx/xvid... itd) jest koszmarna i nie wiadomo kiedy się zawiesi. Dlatego zrobiłem obsługę OpenPLI z libeplayer3 tam nie ma takich problemów i jeżeli ktoś nie używa iptv/youtube to uważam że obecnie jest to najlepszy lib do oglądania filmów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można przygotować paczkę z wersją libplayer3 dla tych co chcą będę mogli ją doinstalować.GStreamer na 100% lepiej sobie radzi z SAT. Ścieżki AC3 działają przynajmniej u mnie i u testerów wreszcie w 100% prawidłowo.

 

Poniżej dwie wersje Enigma2 jako załącznik. Postaramy się dodać je jako opcje do system.sh

enigma2_gst.tar.gz

enigma2_lp3.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka dużo ciekawszy ten mediaplayer2 tylko jedno pytanie. Jak to podlinkowac pod odtwarzacz w menu?

W konfiguracji pleyera pod OPT

 

 

Chyba coś robię źle bo nie mogę znaleźć konfiguracji pleyera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS20 oznacza rozpoczęcie sprawdzania systemów plików na partycji "records". FS21 oznacza, iż sprawdzenie przeszło poprawnie, a FS22, iż nie przeszło poprawnie i należy spróbować z konsoli naprawić metodą ręczną. FS1x oznacza sprawdzanie partycji rootfs (pomijając NAND/NOR), a FS3x oznacza sprawdzanie partycji datafs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest nie tak, wgrywam najnowszą Gratelie, świeci Eska tv, robie restart i pojawia się ciemność, sprawdzałem też na liście kanałów do Richtera.

EPG zaciąga, poziom sygnału też jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o plik lame.db

Jeżeli będzie ze starej wersji systemu, może się tak dziać. Na liście dostarczonej z softem jest OK. Na liście od @richter też jest OK, ale pod warunkiem wgrania jej z PPanel i nie modyfikowania jej przed restartem tunera. Najlepiej wgrać listę i zrestartować z terminala :)

Pamiętajmy, listy poprawiane na Graterlia 1.x.x mogą nie działać poprawnie albo nawet powodować GSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ją wykonasz (czyli zaorasz dane na HDD) to sam się zamontuje. Proces inicjalizacji jest dość długi a ta długość zależna jest od wielkości HDD. Po wykonanej inicjalizacji powinno pojawić się okienko, że wykonana. W trakcie inicjalizacji można normalnie oglądać TV.

 

Jeżeli zaś HDD był już sformatowany i partycja ma etykietkę records (data) to system sam zamontuje. Wyjątek będzie stanowić sytuacja gdzie partycja ma błędy, których nie można bło wyeliminować podczas startu systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 2850st po wgraniu wersji Graterlia 2.x.x odwrotnie świeci dioda w stanie czuwania zielona a podczas pracy czerwona, mam pytanie czy będzie dodana skóra do pobrania z panelu black glas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diody to zerkniemy na to.

Co do skórki → znajdź, które dodatki są jej potrzebne do działania a szybciej ją dodamy. Poza tym w 2.x.x działają nie tylko te skórki co były ale też te z DM/VU+/AzBox. Dużo w sumie tego. Nie zapominajmy, że w 2.x.x jest Python 2.7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...