Skocz do zawartości

[hardware] ADB 5800SX - moja modyfikacja chłodzenia.


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem trochę zmienić chłodzenie w moim tunerku. Dostałem bardzo tanio wentylatorki do dysku i wcisnąłem taki pomiędzy plastik a dysk. Tylko lekko musiałem podciąć blaszkę przy wiatraku żeby ładnie się wpasował. Odciąłem odrobinkę w miejscach gdzie są gumki przy HDD(zawieszenie).

Powierciłem też obudowę od góry żeby powietrze miało przepływ.

W puttym komenda: smartctl -A /dev/sda i wyszła mi po 2h pracy dysku temperatura 38 stopni.  Dysk WD.

 

wiatrak1.thumb.jpg.1a9ab0c4e717e5cf0fce06c50597a817.jpg

wiatrak2.thumb.jpg.ac65897f9fe918b5ffc309663c227422.jpg

wiatrak3.thumb.jpg.f0e01ca704c51ced224985fba7d2bd54.jpg

hdd_temp.jpg.65dc04f8a9bc0e8bd5be468c6d4c8bf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zmieniałeś czy na fabrycznym chłodzeniu? Mi chodziło o zmniejszenie chałasu. Box mam wciśnięty w ciasną szafkę gdzie nad nim mam może 3cm luzu. Przy większych śmgłach obroty moga być minimalne, na fabrycznym temp dochodziła do 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zmieniałeś czy na fabrycznym chłodzeniu? Mi chodziło o zmniejszenie chałasu. Box mam wciśnięty w ciasną szafkę gdzie nad nim mam może 3cm luzu. Przy większych śmgłach obroty moga być minimalne, na fabrycznym temp dochodziła do 60 stopni.

 

No to nie długo pewnie ścieżki elektroniki i nie tylko zaczną być płynne - Zastanawiałeś sie ile czasu wytrzyma Ci w takich warunkach tunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zrobiłem te zmiany, które opisałem. Właśnie w tej mojej ciasnej szafce teraz dysk po ponad 2h pracy ma 38 stopni przy dość niskich obrotach wentylatorka. Jak się sprawdzi, to znajdę lepszej jakości wentylator. Te kupiłem w przeliczeniu 15 zł za 4 sztuki więc koszt znikomy. Dla pewności zrobie pomiary temperatury na głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany u góry wiatrak który odprowadza ciepło a w dolnej części obudowy nawierciłem kilka wiekszych otworów i jest ok.A jak sprawdzić przez ssh temp jak powyżej na fotce?

 

 

Dzięki Quell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może się nie znam, ale kiedyś jak miałem dbox2 i się grzał w takiej ciasnej półce to zdjąłem obudowę i było ok. Chłodno było a i estetyka nie cierpiała, bo nie było widać braku obudowy. No chyba, że masz dzieci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany u góry wiatrak który odprowadza ciepło a w dolnej części obudowy nawierciłem kilka wiekszych otworów i jest ok.A jak sprawdzić przez ssh temp jak powyżej na fotce?

 

 

Hej, opisałem to w pierwszym poście. Programik Putty, wpisujesz IP boxa, łączysz się z nim. Jako login wpisujesz root i podajesz komende: smartctl -A /dev/sda

[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...