Skocz do zawartości

stream do 5800


soltys_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę kolegów o pomoc w temacie:

Z dekodera (ufs910 z cam polsatu) udostępniam SOBIE stream po http: polsat sport sd. Kanał dodałem do listy jako TS Stream (czyli z wpisaniem sid, pid, itd). O ile na dsi87 (graterlia, testing) wszystko działa idealnie, to na białasku leci tylko pikseloza, lub szarpie (ta sama lista kanałów, graterlia, repo stable).

Wynik ten sam, jeśli działa tylko jeden z w/w dekoderów. Oba są wpięte do lanu kablem.

Jednocześnie, gdy odpalę stream kanału fta, to zarówno nbox jak i dsi87 odtwarzają kanał poprawnie.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może kolega @soltys_83 napisać jak dodawać do listy kanałów w "Dreamset" TS Stream (czyli sid, pid, itd) z innego nboxa. Chciałem w ten sposób udostępniać sobie DVB-T tak by móc nagrywać i mieć EPG. Mam problem też ze stream z d-Box2 Neutrino podłączonego do kablówki DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox BSLA/BSKA w sumie nie ma tutaj nic do gadania. Ja próbowałem streamu z UHD na nbox2850 i efekt jest ten sam. Po prostu to wideo nie ma się gdzie buforować i po kilku minutach zaczyna zacinać. HD w ogóle nie chodzi. Kombinowałem na różne sposoby i efekt zawsze był ten sam.

 

Co do dodania streamu po sid, pid itp. to również nie udało mi się tego uczynić.

jedyne do czego doszedłem to poprawnie pobierane EPG ale za cholerę nie chciał ruszyć obraz/dźwięk.

Prosiłem o pomoc na różnych forach ale się jej nie doczekałem także dałem sobie z tym spokój i streamy zostawiłem dodane w postaci adresu URL do drugiego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu/Ustawienia/System/Inne

Włącz zapasowy odbiornik - Tak

Adres URL zapasowego zdalnego odbiornika: http://ip-zdalnego-tunera:8001

 

Zapisać.

 

Najlepiej aby lista kanałów w obu odbiornikach była ta sama. Zasada działania jest taka, że jak w tunerze nie ma wolnej głowicy, to korzysta z odbiornika zdalnego.

W mojej konfiguracji na BSKA wogóle nie mam głowicy DVB-T, ale na liście kanałów mam kanały naziemne. W momencie gdy włączę któryś z tych kanałów to leci automatycznie stream z ESI88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystajcie opcję z zapasowym odbiornikiem. Działa jak należy. Sam korzystam na BSKA bo streamuje DVB-T z dongla podłączonego do ESI88.

 

Cudów się nie spodziewam ale dopytam: oglądanie jednego kanału DVB-S na ESI, nagrywanie DVB-S z drugiej głowicy ... i stream DVB-T ciągle działa, czy jak przy nagrywaniu 2xDVB-S nie da się oglądać DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem się dzisiaj za ustawienie tego zapasowego odbiornika. Niestety jak zawsze wyszło z tego jedno wielkie ... :)

Ustawiłem tak jak kolega @herpoi napisał, wrzuciłem listę skopiowaną z głównego tunera i efektu brak. Każdy kanał na liście mam jako <n/a>.

Bukiety mi się powrzucały poprawnie ale w zakładce satelity mam tylko kanały naziemne.

Przypomnę, chce przesłać kanały dvb-s na tuner, gdzie nie mam w ogóle podpiętej takiej anteny a jest jedynie dvb-t.

Jakieś pomysły co jest nie tak? Dodam, że pomimo tego, że kanały są jako <n/a> to EPG pobiera się dla nich prawidłowo prawdopodobnie właśnie z drugiego tunera.

 

Edit:

Udało mi się w końcu załadować listę żeby nie pisało <n/a> ale wciąż kanały nie świecą :) Jakieś EPG się pobrało ale mam komunikaty nie znaleziono sid w pat albo przekroczono czas szukania transpondera czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się wrzucić listę żeby była wyświetlana normalnie w tunerze. Teraz mam wszystkie kanał ładnie opisane, nawet EPG się do nich pobrało (prawdopodobnie z drugiego tunera bo anteny dvb-s nie mam oraz żadnej wtyczki, która zrobiłaby to z internetu). Niestety kanał dalej świeci ciemny.

 

Próbuję przesłać obraz z UHD na 2850.

W załączniku konfiguracja jaką mam.

Dawca.thumb.jpg.47bf2d32c73aac3309d3c8b9c0abb564.jpg

dawca1.thumb.jpg.b1f9d36e16b4e8b36ff99e0634170874.jpg

dawca2.thumb.jpg.e1dc7d377360b5b4dfc1b1f0b442954e.jpg

Biorca.thumb.jpg.6702f155af4b62d43df27b7c0f06ae9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co jak tuner biorca i tak potrzebuje tylko port 8001 do strumieniowania, który w tunerze dawcy jest otwarty?

 

Bo jak coś co powinno działać nie działa, to najpierw należy sprawdzić bez zabezpieczeń, żeby ten czynnik wyeliminować ... nawet jak wydaje się nie mieć znaczenia.

 

Pokazuje siłę i jakość sygnału? Na kanałach FTA też ciemność?

 

Nie konfigurowałem takiego systemu, ale zastanawia mnie dlaczego na obydwu odbiornikach masz "preferoweany tuner B", szczególnie na kliencie? To bym ustawił na "automatyczny" na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wpisywać adres na różne sposoby (bez http, bez slashy, bez portu) bez efektu. Hasło zaraz zdejmę ale wydaje mi się, że to też robiłem.

 

Siłę sygnału itp. nie pokazuje w ogóle, jedynie jest pobrane to EPG.

 

Na obu mam tuner B, ponieważ pierwszy to UHD i na tunerze A są krzaki dlatego ustawia się tuner B jako podstawowy a na drugim dlatego, że tuner A to DVB-S a tuner B to dvb-t. Skoro nie mam podpiętej w ogóle anteny do dvb-s a korzystałem wyłącznie z dvb-t to ustawiłem mu domyślny tuner B.

 

 

Edit:

No więc tak, jeżeli jest wpisane byle jakie ip drugiego tunera to po przełączeniu na obojętnie jaki kanał jest po prostu ciemność.

Gdy wpiszę mu poprawnie ip (http://192.168.0.10:8001) to wtedy pobiera się EPG i wyskakuje komunikat: nie znaleziono usługi(sid nie znaleziono w pat)

Wygląda na to jakby problem był w tunerze "dawca" a nie w samym biorcy.

Chyba, że trzeba mu jeszcze jakoś specjalnie listę kanałów skonfigurować? Póki co jest żywcem 1:1 skopiowana z tunera "dawca" tak jak to było polecane w którymś z poprzednich postów.

Brakło mi już po prostu pomysłów do tego :) Wszystkiego próbowałem na niekodowanych kanałach jak TV.DISCO itp. żeby wyeliminować kolejny możliwy problem.

Skoro EPG się pobiera bez problemu to połączenie między tunerami jest. Pytanie tylko dlaczego nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze ustawić na obu odbiornikach ten preferowany tuner na Automatyczny, po tej zmianie daj na wszelki wypadek Restart GUI. Lista kanałów też może mieć coś do gadania, bo swego czasu, miałem z tym przejściowe problemy gdy grywałem listę z OPKG. Można jeszcze zapuścić logowanie enigmy na obu odbiornikach, zrestartować i sprawdzić czym pluje podczas próby połączenia na kliencie i serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restartowałem już tunery niejednokrotnie. Zmiana tunera nie powinna mieć wiele do gadania zresztą i tak nie satysfakcjonowałoby mnie gdybym musiał w UHD ustawić na AUTO bo bym miał po prostu krzaki.

Jeżeli jest połączenie między tunerami, przez bezpośredni link do streama wrzucone na listę kanałów działa, na komputerze mogę oglądać streama to wg. mnie myśląc logicznie powinno to działać. Niestety jak widać problem jest i pewnie leży gdzieś głębiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć sukces połowiczny.

Spróbowałem zrobić w drugą stronę. Skonfigurowałem dawcę jako biorcę. Wrzuciłem na listę kilka kanałów kilka dvb-t i zaświeciło mi TVP1 HD. Niestety długo się nie nacieszyłem bo działa tylko TVP1 HD :D po przełączeniu na inny kanał ciemność a po chwili komunikat o przekroczonym czasie czytania PAT (jakby tuner nie chciał przełączyć na inny kanał). Dodam, że w webif mam zaznaczone przełączenie kanału przed strumieniowaniem. Na tamtym tunerze mogę oglądać inny kanał z transpondera TVP1 HD ale na drugim tunerze mogę odpalić wyłącznie TVP1 HD. Każdy inny kanał kończy się ciemnością.

Ręce już po prostu opadają. Ta funkcja jest chyba w fazie alfa a u niektórych po prostu działa na farta. Ja innej możliwości nie widzę. Wszystko robię dobrze, nawet coś tam zaświeciło ale daaaaaaaaaaalekie to jest od ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałeś z moją listą kanałów? Jeśli nie to spróbuj, chociażby dla testu. Funkcja jest już od dość dawna, działa mi w konfiguracji ESI88 -> ADB5800 oraz ESI88 -> komputer (OpenPLiPC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tylko @herpoi potrafi tą funkcję skutecznie skonfigurować ;)

 

Komunikaty o przekroczonym czasie czytania PAT kojarzą mi się ze starym problemem z ESI88, który gdzieś na forum zatytułowałem jako "znikający tuner". Pomijając szczegóły, wtedy problemem był niekompletny katalog /dev.

 

PS. Wracając jeszcze do preferowanego tunera. Na UHD w roli dawcy preferowany B jakoś mnie nie raził, ale na tunerze biorcy już tak. Ale i tak, jeżeli na UHD na tunerze A nie da się nic oglądać, to czy nie lepiej kompletnie wyłączyć ten tuner (nieskonfigurowany ustawić?). Albo ustawić, że ma podłączonego np. Thora, żeby na pewno nie dało się z niego skorzystać bez preferowanie czegokolwiek w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jeszcze trochę z tym zapasowym tunerem ale bezskutecznie. Jedyne co udało mi się osiągnąć to ten TVP1 HD i nic więcej.

 

Co do ustawień głowicy w UHD to nie jest tak, że tuner A jest kompletnie bezużyteczny. W momencie gdy na pilocie kliknie się guzik INFO albo na ekranie po prostu pojawi się infobar to robią się krzaki i zacięcia ale po zniknięciu paska wszystko wraca do normy i da się z niego w miarę normalnie korzystać także jeżeli potrzebuję coś nagrać to mam ten drugi tuner w zapasie :) Co prawda muszę ograniczać klikanie w pilota żeby nie robić sobie krzaków ale jakoś to tam działa. W sumie nie spodziewałem się cudów po tunerze, który odkupiłem dosłownie za butelkę wódki.

 

Wracając jeszcze do głównego tematu a mianowicie streamowania. Czy ktoś mógłby w ramach testu wyłączyć u siebie na jednym tunerze głowicę DVB-S i spróbować ustawić ten zapasowy odbiornik? Może jednak ja coś robię źle tylko cały czas o tym nie wiem? Bo nie mogę tego pojąć dlaczego u kolegi działa wszystko cacy a u mnie z wielką łaską pokazuje tylko jeden kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiałem nic w tunerach i dzisiaj włączyłem na tunerze (biorcy) jakiś kanał. Nagle zaświecił :D Komunikat nie znaleziono sid w pat również ale obraz i dźwięk się pojawił. Niestety stream trochę się przycina... Na innych kanałach również coś tam zaświeciło aczkolwiek np. tvp2 hd tylko dźwięk, tvn7 hd również tylko dźwięk itp. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to w ogóle działa. Jedna wielka loteria komu będzie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

odgrzewam trochę temat, mam problem z poprawną konfiguracją otóż serwer esi 88 2 głowice aktywne, biorca iti2849 pracuje bez anteny sat tylko dvbt, ustawiałem tak jak w temacie epg pobiera się, z kanałów działają tylko TVN HD i C+FILM HD na reszcie kanałów ciemno. Próbowałem z rożną listą kanałów efekt ten sam . Komunikaty o przekroczonym czasie w PAT występują nawet na tych 2 kanałach co świecą.  Dodam ze na PC cała lista kanałów z esi działa prawidłowo.

co może być powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...