Skocz do zawartości

BSLA problem z pilotem


Gość wrybka

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu coraz gorzej nbox reaguje na pilot. Myślałem, że to coś z Gratelria więc wróciłem do Openpli ale jest to samo. Po 15 minutach normalnego działania nbox coraz wolniej reaguje na pilota aż w końcu zupełnie przestaje reagować. Nie ma znaczenia czy oryginalny pilot czy użytkownika. Restart Enigmy nie pomaga, tylko reboot całego boxa przywraca pracę (reakcję) na pilota ale tylko na jakiś czas. Co może być tego przyczyną? Wcześniej działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Musisz zrobić restart lub:

  • zabić evremote2
  • zabić lircd
  • odpalić lircd
  • odpalić evremote2 z & na końcu

Paczka na czas kiedy jest zainstalowana podmienia pliki na systemie. Tu nie ma przełączników bo po co?

Po deinstalacji paczki system wraca na domyślny tryb obsługi pilota.

Podobnie jest ze sterownikami np. WiFi czy DVB-T. Instalujesz sterownik i tyle. Nie trzeba nic ustawiać i wybierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po killach działa.

Narazie ładnie na konsoli wyskakuje co sie klika, zobaczę jak ze skutecznością...

 

Dziękuje za pomoc.

 

Edit. W trybie RAW pilot działa lepiej.

Czy w freebox 7.1.x pilot był w trybie RAW?

 

Miałem podobne jazdy jak opisujesz w moim BSLA - pilot w XMP łapał może z jeden na trzy wysłane kody. Winna okazała się płytka VFD z odbiornikiem IR. Po wymianie jej na inny egzemplarz problem praktycznie znikł.

 

Włączenie trybu RAW to bardziej omijanie problemu niż rozwiązanie go, ale to niech bardziej zaznajomieni z różnicami pomiędzy trybem XMP a RAW opiszą czym one się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedawno wgrywałem system do dwóch boxów i w obu domyślna konfiguracja pilota była w porządku (tj. np. przycisk BACK działał tak jak powinien).

Musiałeś coś samemu przekombinować i taki jest efekt. Spróbuj może wrzucić plugin assignbutton z OPKG, powinien on zastąpić obecny plik keymap a dodatkowo po restarcie boxa w ustawieniach będziesz miał możliwość przypisania funkcji pod guziki na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym pilotem od BSKA. Działał dobrze jedynie z nieprzerobionym nboxem. Z nboxami po przeróbce bsla czy bska przycisk BACK działa jako OK przez co nie można wyjść z ustawień np... Jest na to jakieś lekarstwo? Wgrana najnowsza GrateliaOS stable

 

Keymap rozwiązuje tylko część problemów. Potrzebny jest odpowiedni lircd.conf. Kiedyś była na stronie instrukcja jak używać irrecord i zrobić własną konfigurację, ale to było dawno i nie wiem, czy gdzieś jest kopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

chodzi ci o "naukę" pilota?

 

"Nauka pilota" tryb RAW

Początek podobny jak w opisie TUX-a

killall -9 lircd
killall -9 evremote2
irrecord -n -f /etc/sysconfig/lircd-user.conf

następnie powinno się postępować wg tego co jest napisane
czyli enter , jeszcze raz enter
teraz wciskamy przez ok 1s. różne przyciski tak żeby po naciśnięciu jakiegoś z nich pojawiła sie
co najmniej jedna kropka. Nie ważne w jakiej kolejnści i nie muszą być wszystkie bo i tak
skończy zanim wciśniemy wszystkie.
Gdy już wystarczy, pojawi się tekst:
"Please enter the name for the next button (press <ENTER> to finish recording)"
wpisujemy nazwę dla pierwszego przycisku czyli "1" , enter i wciskamy "1" na pilocie
Robimy podobnie z następnymi, w kolejności DOKŁADNIE takiej jaka jest na podanej tej liście
           '1'
           '2'
           '3'
           '4'
           '5'
           '6'
           '7'
           '8'
           '9'
           '0'
           SETUP
           OK
           GWIAZDKA
           CZERWONY
           ZIELONY
           ŻÓŁTY
           NIEBIESKI
           KURSOR_W_PRAWO
           KURSOR_W_LEWO
           KURSOR_W_GÓRA
           KURSOR_W_DÓŁ
           INFO
           APP
           OPT
           EPG
           VOD
           STAND_BY
           'N'
           HOME
           RECORD
   PLAY
           PAUSE
           '>>' 
           '<<'
           STOP
           VOLUME_UP
           VOLUME_DOWN
           CHANNEL_DOWN
           CHANNEL_UP
           EXIT
           MUTE
           '@'
           TEXT
           LIST
Jeśli np: przychodzi kolej na "EPG" to po prostu wybieramy  na pilocie przycisk który ma być 
odpowiednikiem EPG pilota oryginalnego. Nazwy jakie wpisujemy w trakcie uczenia pilota nie mają żadnego
znaczenia , możemy wpisywać dowolne. Po nauczeniu ostatniego przycisku wciskamy enter. 

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Po killach działa.

Narazie ładnie na konsoli wyskakuje co sie klika, zobaczę jak ze skutecznością...

 

Dziękuje za pomoc.

 

Edit. W trybie RAW pilot działa lepiej.

Czy w freebox 7.1.x pilot był w trybie RAW?

 

Miałem podobne jazdy jak opisujesz w moim BSLA - pilot w XMP łapał może z jeden na trzy wysłane kody. Winna okazała się płytka VFD z odbiornikiem IR. Po wymianie jej na inny egzemplarz problem praktycznie znikł.

 

Włączenie trybu RAW to bardziej omijanie problemu niż rozwiązanie go, ale to niech bardziej zaznajomieni z różnicami pomiędzy trybem XMP a RAW opiszą czym one się różnią.

 

No właśnie, mój pilot strasznie źle łapie, nie pomaga czyszczenie odbiornika IR, wymiany baterii w pilocie. Raczej skłaniam się do wymiany odbiornika IR, na co można to wymienić? Patrzyłem na TME ale nie widzę takich komponentów (elektronikiem nie jestem, umiem tylko przylutować co nieco :))..

Prośba o pomoc, na jaki odbiornik IR można wymienić ten standard, żeby był kompatybilny z pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota sprawdzę, a w kwestii odniornika IR coś możesz doradzić?

Chcę zamówić kondziory dobrej jakości (wczoraj wymieniłem tego 1500 na to co znalazłem w skrzynce- weszła beka 1.5x2,5 cm :)), zasilacz już do mnie jedzie - chce zrobić porządek z tym białym cudem.

 

 

Irda wymieniona, działa wyśmienicie, nawet od ścian łapie :)

Podeszło to: TSOP2236 36kHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...