Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200, a E2?


Gość Kami3n147

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę z pamięci, na wątek natknąłem się na forum sat-elita. Tak w skrócie: Wygląda na to, że to też STi bez żadnych blokad na flasha i procek z małym NANDem (czy też NORem) - 32MB i w sumie z linuksem na pokładzie. Z lektury wątku wynikało, że owe "prace" to na razie ciekawość opanowanie nowego sprzętu i próba uruchomienia czegokolwiek (enigmy czy też chyba neutrino), chociaż najpierw trzeba skompletować sterowniki. Jak się uda, to może ktoś się zainteresuje sprzętem bliżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja też właśnie zainteresowałem się tym tematem. Gdzieś nawet wyczytałem, że niedługo może ukazać się soft od PKT Hyperion na Arive @link 200. Link jest pod adresem: http://sat-elita.net.pl/forum/viewtopic.php?t=46632&sid=55c0550a1e0403dc16f8667ae9b3c520

Nowy tuner kosztuje 125zł i nie trzeba go przerabiać itp... Do środka jak się nie mylę by można nawet montować dyski 2,5 cala. Nawet Jacek z Torunia się nim zainteresował. Myślę, że może to być wkrótce duża alternatywa nboxów i do tego dużo dużo tańsza. Niedługo ceny pójdą w górę także trzeba się zaopatrzyć w ten tuner (-: Może by i Tux popróbował wgrać Graterlie do tej Arivy. Graterlia by mogła się zmieścić, bo jest dość lekka i mało zajmuje. Co ty na to Tux?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie zamierzam tego tykać. Jak widzę Ferguson to coś każe mi uciekać.

Druga sprawa → widzieliście co to za STi? Taktowany tak samo jak BSKA/BSLA/BZZB/BXZB czyli 266MHz. Ktoś kto poprawcował chociaż drochę z tunerem na STi 7111 lub 7105 nie chce mieć nic do cznienia z czymś wolniejszym. Tuner póki co tani i pewnie tak pozostanie. Tani podejrzewam dlatego, że jest prędkościowo podobny do BSKA/BXZB (bo nie ma HDD wbudowanego) a BSKA/BZXB to cena 80-90zł u dystrybutora. Nawet licząc  z przerówbką też nie wiele drożej niż ten ferdek. Musieli zjechać by wypchnąć to z magazynów i cokolwiek kasy odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byle oscam odpalił i można sie bawić. Do samego ogladania tv starczy. Poza tym czy dało by się z pena system postawić? Bo ten wynalazek ma z tego co wiem gniazdo usb.

 

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprę i odchudzę co niego to może i wlezie w 32MB. Ale co to będzie za praca? Nawet EPG Cache nie zapisze bo zabraknie miejsca. Neutrini wejdzie i nawet sporo miejsca zostanie. Tylko, że do dalej takie BSKA :)

  ubot co nieco miejsca  zabierze ale plusem jest że ma dwa lub 3 usb

 

Tylko ile ich faktycznie będzie w tej cenie ? Jestem przekonany że gdyby wyszła graterlia to sprzedawcy i producent moment podkręcili by cenę

cyfrowy dom przestał sprzedawać bska i bsla i cena  skoczyła sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Można  już testowac E2 i Neutrino na arivie@link200. Nie działa VDF i CI reszta poprawnie pracuje. 

Najpierw należy uruchomić pełne ftp czyli OHD500-vsftpd na sofcie orginalnym cytuje:

 

 

 

Instalacja "normalnego" serwera vsftpd na sofcie oryginalnym.

1. Na pena sformatowanego w fat32 nagrać plik vsftpd.tar.gz

2. Włożyć pen-a do złącza USB tuner-a, odłączyć inne, jeśli sa podłączone.

3. zrestartować tuner

4. Połączyć się telnet-em i wydać poleceia:

"cd /"

"mkdir /tmp/aqq"

"mount /dev/sda1 /tmp/aqq"

"tar -xzf /tmp/aqq/vsftpd.tar.gz"

"umount /tmp/aqq"

"sync"

"reboot"

5. Tuner powinien się uruchomić normalnie i wszystko powinno działać.

6. Połączć się poprzez ftp poprzez np TC, jako użytkownik root i hasło root. Jeśli się połączyłeś to wszystko przebiegło pomyślnie.

 

Po co to wszystko? Ano po to, aby zaczac panować nad tunerem, używać multiboot-a i w konsekwencji openpli/neutrino.

 

 

Następnie sciągnąć j00ztalator 1.7b i nim nagrać enigmę obecnie w wersji ariva-link200_test4 na pena podłączonego do Arivy oraz również w nim ustawić bootowanie z pena.

 

Ewentualnie Neutrino (HYBRIDtrino-Full_RCU.tar.gz)

 

Linki:

https://onedrive.live.com/?cid=cf8acf601181f1ce

 

edit: Poprawiona obsługa pilota oraz inne drobne poprawki.

W razie problemów z pen w FAT32  najlepiej go sformatować tym programem http://95.143.41.59/fat32.rar (program uruchamiamy jako administrator). Do poprawnej pracy programu j00zalator rownież trzeba go urochomic jako administrator!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...